2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie gminy Zabłudów w sezonie zimowym 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przy zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Zabłudów polegające na odśnieżaniu pługiem lekkim lub ciężkim a także zwalczanie śliskości poprzez posypywanie piaskiem lub mieszanką solno – piaskową 30% soli/ 70% piasku w zależności od warunków pogodowych w sezonie zimowym 2026.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przy zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Zabłudów polegające na odśnieżaniu pługiem lekkim lub ciężkim a także zwalczanie śliskości poprzez posypywanie piaskiem lub mieszanką solno – piaskową 30% soli/ 70% piasku w zależności od warunków pogodowych w sezonie zimowym 2026 z podziałem na 5 sektorów.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający w niniejszym postępowaniu w zakresie każdej części zamówienia przewiduje prawo opcji o maksymalnej wartości 30 % zamówienia podstawowego obejmującej zwiększenie lub zmniejszenie ilości przedmiotu zamówienia. 2) Zakres usług przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji jest taki sam, jak w zakresie podstawowym zamówienia. 3) Prawo opcji jest uprawnieniem zamawiającego z którego może ale nie musi skorzystać w ramach realizacji niniejszego zamówienia. Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji w przypadku, gdy w związku z warunkami pogodowymi zostanie wykorzystane zamówienia podstawowe. 4) Skorzystanie z prawa opcji, w całości lub części, jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez zamawiającego z prawa opcji w całości lub części Wykonawcy nie będzie przysługiwało dodatkowe wynagrodzenie, ani jakiekolwiek roszczenie. 5) Realizacja opcji będzie następowała poprzez złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia w całości lub w części. 6)Zamawiający jest uprawniony do zwiększenia zakresu świadczeń Wykonawcy poprzez podwyższenie kwoty maksymalnego wynagrodzenia, wskazanego w umowie, gdy zaistnieje prawdopodobieństwo, że łączna wartość należnego Wykonawcy za wykonane usługi wynagrodzenia w trakcie obowiązywania umowy osiągnie kwotę maksymalnego wynagrodzenia, wskazaną w postanowieniu umowy, a po stronie Zamawiającego będzie istniało zapotrzebowanie na dalszą kontynuację świadczenia usług w powyższym okresie (maksymalna wartość opcji w tym przypadku wynosi 30% kwoty maksymalnego wynagrodzenia brutto, wskazanego w umowie na dzień jej zawarcia).