2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego z zabudową śmieciarki na podstawie umowy leasingu operacyjnego
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego specjalistycznego z zabudową śmieciarki dwukomorowej na podstawie umowy leasingu. 2.Warunki leasingu: 1)Leasing operacyjny. 2)Waluta- PLN. 3)Stopa procentowa- stała. 4)Okres leasingu- 60 miesięcy. 5)Opłaty leasingowe: a)wstępna opłata leasingowa w wysokości 20% wartości początkowej przedmiotu zamówienia (kompletnego pojazdu), b)59 równych miesięcznych rat leasingowych, c)Opłata za wykup przedmiotu leasingu (wartość wykupu/końcowa)- 1% wartości początkowej przedmiotu zamówienia (kompletnego pojazdu). 6)Jeżeli zapisy umowy w sprawie zamówienia publicznego i niniejszego Opisu przedmiotu zamówienia są zbyt ogólnikowe i konieczne jest zawarcie odrębnej umowy leasingu, to Zamawiający wyraża zgodę na zawarcie takiej umowy na standardowym wzorze stosowanym przez Wykonawcę z zastrzeżeniem, iż zapisy takiej umowy nie mogą być sprzeczne z SWZ oraz umową w sprawie zamówienia publicznego (w przypadku wystąpienia sprzeczności zastosowanie mają zapisy umowy nr TP/TO/1/2025 wraz z załącznikami). Przez „umowę leasingu”, o której mowa w pkt 7)-9) należy więc rozumieć umowę leasingu na standardowym wzorze stosowanym przez Wykonawcę w przypadku podpisania jej przez Strony albo umowę w sprawie zamówienia publicznego nr TP/TO/1/2025, jeżeli Strony nie podpiszą dodatkowej umowy regulującej warunki leasingu. 3.Warunki dostawy pojazdu stanowiącego przedmiot leasingu: 1)Wykonawca dostarczy Zamawiającemu pojazd do Zakładu Oczyszczania Miasta, ul. Nowodworska 48, 59-220 Legnica. Pojazd dostarczony Zamawiającemu winien być sprawny technicznie. 2)W dniu dostawy pojazdu Wykonawca winien przekazać Zamawiającemu odpowiednią dokumentację (oryginał lub odpis) dotyczącą tego pojazdu: a)Dowód rejestracyjny pojazdu (dotyczy sytuacji gdy pojazd stanowiący przedmiot leasingu został zarejestrowany przez przekazaniem go Zamawiającemu), b)Dokumentację techniczną w języku polskim dla kompletnego pojazdu, c)Instrukcję obsługi w języku polskim dla kompletnego pojazdu, d)Książkę gwarancyjno-serwisową w języku polskim (potwierdzenie oferowanej gwarancji). Wykonawca jest zobowiązany do podania w Książce gwarancyjno-serwisowej, w szczególności: nazwy, marki, typu, parametrów i Producenta oferowanego pojazdu oraz nazwy i siedziby serwisu autoryzowanego przez Producenta pojazdu, a także informacji potrzebnych do wykonywania uprawnień z gwarancji, o których mowa w art. 577¹ §2 Kodeksu cywilnego. 4.Wykonawca w terminie uzgodnionym przez Strony, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od dostarczenia pojazdu Zamawiającemu winien przeprowadzić nieodpłatne szkolenie pracowników Zamawiającego (kierowców, pracowników obsługi i mechaników) z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdu oraz zainstalowanych w nim urządzeń, co zostanie potwierdzone wydaniem stosownych certyfikatów (zaświadczeń). Łączna liczba pracowników Zamawiającego uczestniczących w szkoleniu nie przekroczy 8 osób. 5.Warunki gwarancji i serwisu pojazdu: 1)Okres gwarancji na kompletny pojazd (podwozie i zabudowę śmieciarki) jakiej Wykonawca zobowiązany jest udzielić Zamawiającemu wynosi 24 miesiące (bez limitu kilometrów). Okres gwarancji rozpoczyna się od dnia wydania pojazdu po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego przez upoważnionych przedstawicieli Stron. 2)Wykonawca zapewni bezpłatny serwis gwarancyjny w okresie obowiązywania gwarancji (obejmujący także wymianę wszystkich materiałów i płynów eksploatacyjnych z wyjątkiem ogumienia) oraz płatny serwis pogwarancyjny przez okres 10 lat od zakończenia serwisu gwarancyjnego (gwarancja dostępności części zamiennych). Wykonawca będzie informował Zamawiającego o zbliżających się terminach przeglądów gwarancyjnych. 3)Przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne oraz naprawy odbywać się będą na zasadzie serwisu mobilnego (na terenie Zamawiającego). Naprawa pojazdu może zostać dokonana w serwisie stacjonarnym (tj. w serwisie autoryzowanym przez Producenta) tylko w sytuacji gdy serwis mobilny nie będzie w stanie jej dokonać. W okresie gwarancji Wykonawca zapewni transport przedmiotu gwarancji do serwisu stacjonarnego (w tym udostępnienie kierowcy oraz pokrycie ewentualnych opłat drogowych i mandatów). 4)Pozostałe zapisy dotyczące gwarancji i serwisu zawarto w umowie nr TP/TO/1/2025. 6.Jeżeli w Opisie przedmiotu zamówienia wskazano znaki towarowe, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to Zamawiający dopuszcza w stosunku do nich rozwiązania równoważne. Wszelkie produkty określone w niniejszym Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) pochodzące od konkretnych Wykonawców, określają jedynie minimalne parametry techniczne, jakościowe i użytkowe, jakim muszą one odpowiadać, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego. Wykonawca może zaoferować inny model produktu, ale musi on być równoważny jakościowo do określonego w OPZ. Oznacza to, że Wykonawca może zaoferować produkty o właściwościach takich samych lub zbliżonych do tych, które posiadają konkretne produkty wskazane w OPZ, lecz oznaczone innym znakiem towarowym, patentem, pochodzeniem, źródłem lub charakteryzujące się innym szczególnym procesem. Za produkt równoważny uznaje się produkt, który będzie miał te same cechy funkcjonalne, wizualne, materiałowe i techniczne co konkretny produkt wskazany w OPZ, lecz jest oznaczony innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Jakość równoważnego produktu nie może być gorsza od jakości określonej w OPZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym w OPZ, zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego pojazd spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. 7.Opis przedmiotu zamówienia ujęto w Załączniku nr 1 do wzoru umowy, który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 176868-2025
Interne Kennung: TP/TO/1/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144510 Fahrzeuge für Abfall
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144511 Müllfahrzeuge, 66114000 Finanzierungs-Leasing
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Charakterystyka pojazdu stanowiącego przedmiot zamówienia. I.charakterystyka podwozia (L.p./ Parametry techniczne, użytkowe i jakościowe przedmiotu zamówienia bezwzględnie wymagane przez Zamawiającego): 1. podwozie fabrycznie nowe (nieużywane), przeznaczone pod zabudowę śmieciarki, rok produkcji: min. 2024, 2. podwozie 3-osiowe o DMC max 27 ton, 3. silnik wysokoprężny, spełniający normę emisji spalin min. Euro VI, 4. moc silnika: min. 280 KM, 5. pojemność silnika: 4-11 litrów, 6. moment obrotowy: min 1100 Nm, 7. urządzenie do utrzymywania stałej prędkości obrotowej silnika (tempomat), 8. elektroniczny ogranicznik prędkości do 90 km/h, 9. włącznik ograniczający prędkość pojazdu do 30 km/h i blokowanie jazdy do tyłu przy włączonej przystawce, 10. hamulec silnikowy lub wydechowy, 11. sprężarka powietrza, 12. przystawka odbioru mocy „odsilnikowa”, 13. automatyczna skrzynia biegów, 14. blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi, 15. zawieszenie przednie, paraboliczne z resorami piórowymi i stabilizatorem osi przedniej, 17. ogumienie: 315/80 R 22,5, 18. felgi stalowe z aluminiowymi kołpakami, 19. układ hamulcowy pneumatyczny, 20. hamulce tarczowe osi przedniej i tylnej, 21. zbiornik paliwa zamykany o pojemności min. 200 litrów, 22. zbiornik AdBlue zamykany o pojemności min. 25 litrów, 23. system diagnostyki pokładowej, 24. kabina – wielofunkcyjna kierownica zlokalizowana po lewej stronie (pojazd do ruchu prawostronnego), 25. wspomaganie układu kierowniczego, 26. kabina z 3 siedziskami, 27. pneumatyczny fotel kierowcy amortyzowany z regulacją ustawienia, 28. fotele z pokrowcami- 2 kpl., 29. przednia szyba przyciemniana, 30. czujnik deszczu, 31. lustra przednie, szerokokątne, podgrzewane, 32. elektrycznie sterowane szyby po stronie kierowcy, 33. tachograf cyfrowy (po kalibracji- gotowy do pracy), 34. immobilizer, 35. klimatyzacja, 36. radio z wejściem USB, 37. komputer pokładowy, 38. kolor kabiny- biały (RAL 9010), 39. akumulatory 2x12V/min. 170 Ah, 40. oświetlenie pojazdu zgodne z obowiązującymi dla pojazdu przepisami ruchu drogowego, 41. 2 fabryczne komplety kluczy do stacyjki, 42. koło zapasowe, 43. podnośnik teleskopowy, 44. 2 kliny pod koła, 45. belka sygnalizacyjna LED zamontowana na dachu kabiny z napisem „LPGK”. II.rejestrator GPS: Zamawiający wymaga, aby pojazd był wyposażony w urządzenia rejestrujące oraz instrumenty pomiarowe kompatybilne z eksploatowanym u Zamawiającego systemem firmy ADDSECURE Sp. z o. o. do zarządzania flotą pojazdów „FM.frameLOGIC” (rejestrator GPS). W sytuacji gdy pojazd stanowiący przedmiot leasingu nie będzie wyposażony w w/w ulepszenia, to Zamawiający na koszt Wykonawcy wyposaży pojazd w rejestrator GPS w celu umożliwienia kontroli pracy pojazdu, na co Wykonawca wyraża zgodę. III.charakterystyka zabudowy (L.p./ Parametry techniczne, użytkowe i jakościowe przedmiotu zamówienia bezwzględnie wymagane przez Zamawiającego): 1. zabudowa dwukomorowa, fabrycznie nowa (nieużywana), 2. łączna pojemność komór: od 15 m3 do 24 m3, 3. ściany boczne zabudowy wykonane z jednego arkusza blachy, bez ożebrowania (przystosowane do umieszczenia reklam stosowanych u Zamawiającego), 4. dwa oddzielne niezależne urządzenia zasypowe obsługujące pojemniki o poj. 1100 l. (z możliwością obsługi obu pojemników o poj. 1100 l. w tym samym czasie), 5. dwa oddzielne, niezależnie pracujące odwłoki obsługujące pojemniki o poj. 1100 l., 6. mechanizm zgniatania liniowo-płytowy, 7. płyty wyrzutowe wewnątrz nadwozia służące do kontrolowania siły zagęszczania i rozładunku nadwozia, 8. gumowe uszczelki między klapami tylnymi a nadwoziem zatrzymujące odcieki, 9. możliwość uruchomienia cyklu zagęszczania podczas rozładunku, 10. zewnętrzne przewody hydrauliczne zabezpieczone spiralną osłoną, 11. panel sterowania do otwierania klap tylnych umieszczony zarówno wewnątrz kabiny, jak i na zabudowie pojazdu, 12. pompa hydrauliczna o zmiennej wydajności, 13. przycisk zatrzymania awaryjnego, 14. światła robocze: 1 lub 2 szt. w odwłoku, oświetlające wnętrze wanny, 15. światła robocze: 2 szt.- po jednym z każdej strony z przodu nadwozia (skierowane do przodu), 16. światła robocze: 2 szt.- po jednym z każdej strony z przodu nadwozia (skierowane do tyłu), 17. światła robocze: 2 szt.- po jednym z każdej strony tylnej klapy (skierowane w bok/w dół), 18. światła robocze: 2 szt. z tyłu- skierowane w stronę obszaru roboczego, 19. boczne światła obrysowe, 20. system automatycznego centralnego smarowania, 21. stopnie dla ładowaczy z ogranicznikiem prędkości, 22. 3 kamery robocze (tył i boki) o wysokiej rozdzielczości z możliwością nagrywania, 23. 1 monitor umieszczony wewnątrz kabiny, 24. światła błyskowe 2 szt.-tył zabudowy, 2szt.- przód zabudowy, 6 szt.- przód kabiny, 25. kolor zabudowy: biały (RAL 9010), kolor odwłoka: pomarańczowy (RAL 2004-P), 26. zabudowa wykonana zgodnie z normą PN-EN 1501-1 lub równoważną. IV.reklama na bokach zabudowy: Zamawiający wymaga, aby na bokach zabudowy została umieszczona reklama Zamawiającego (nadruk zostanie określony przez Zamawiającego). W sytuacji gdy pojazd stanowiący przedmiot leasingu zostanie przekazany Zamawiającemu bez nadruku reklamy, o której mowa powyżej, to Zamawiający na koszt Wykonawcy umieści reklamę na bokach zabudowy, na co Wykonawca wyraża zgodę. V.dodatkowy mechanizm zabudowy (kryterium oceny ofert): Wykonawca otrzyma dodatkowe punkty w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa w pkt XX.3.2. SWZ, jeżeli wyposaży pojazd w mechanizm umożliwiający kierowanie odpadów do dowolnej komory zabudowy z wykorzystaniem jednej wanny zasypowej.