2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy znamionowej minimum 108,16 kWp na dachu budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zlokalizowanego przy ul. Wspólnej 30 w Warszawie wraz z wykonaniem prac przygotowawczych.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy znamionowej minimum 108,16 kWp zlokalizowanej na dachu budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zlokalizowanego przy ul. Wspólnej 30 w Warszawie wraz z wykonaniem prac przygotowawczych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w załączniku nr 2 do SWZ - Dokumentacji Projektowej, składającej się z: 1) projektu architektoniczno-budowlanego; 2) projektu wykonawczego PV; 3) STWIOR PV; 4) decyzji o pozwoleniu na budowę; 5) przedmiaru robót mającego charakter pomocniczy; 6) rzutu dachu i opisu branży architektonicznej dla zadania 3 - ocieplenia dachu (pomocniczo); 7) erraty do projektu. 3. Zgodnie z ustawą Pzp, wszystkim występującym w dokumentach zamówienia wskazaniom znaków towarowych należy przypisać wyrazy „lub równoważny”. Użyte w niniejszym opracowaniu nazwy własne wyrobów budowlanych, sprzętów, urządzeń, systemów i inne oraz przedstawione nazwy producentów stanowią jedynie wzorzec jakościowy i są podane w celu określenia wymogów jakościowych im stawianych. Zmiana wyrobów budowlanych, sprzętów, urządzeń systemów i innych jest możliwa - przy zachowaniu parametrów równych lub o wyższym standardzie w porównaniu do tych wymienionych w niniejszej dokumentacji. Zmiana powinna zostać uzgodniona z Zamawiającym na podstawie porównania przygotowanego przez Wykonawcę. Poprzez parametry należy rozumieć takie cechy jak np.: określona funkcjonalność, zakres temperatur, długość, grubość, szerokość, waga, kolor, konsystencja, estetyka, jakość. 4. Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia powołane są konkretne normy i przepisy obowiązujące na terenie Polski lub Unii Europejskiej, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w odniesieniu do danego konkretnego przepisu lub normy wyraźnie nie postanowiono inaczej. 5. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 784260-2025
Interne Kennung: BA.zp.23.1.35.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie dotyczy udzielenia zamówienia klasycznego o wartości powyżej progów unijnych w rozumieniu art. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych zwanej dalej „ustawą Pzp”. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 3. Zamawiający przewiduje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 5. Zamówienie dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w realizacji Projektu pn. „Termomodernizacja budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi” nr FENX.01.01-IW.01-0023/24 w ramach działania FENX.01.01 Efektywność energetyczna priorytet FENX.01 Wsparcie sektorów energetyka i środowisko z FS programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. 6. Nie dokonano podziału zamówienia na części. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 9. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. 10. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 11. Rozliczenia pomiędzy zamawiającym a wykonawcą będą prowadzone w PLN. Zamawiający nie przewiduje rozliczania w walutach obcych. 12. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 13. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej po dokonaniu oceny ofert w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. 14. Zamawiający nie przewiduje obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań, a wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). 15. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu znane na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. 16. Zamawiający nie przewiduje wymogu ani możliwości złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty, w sytuacji określonej w art. 93 ustawy Pzp. 17. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian umowy na warunkach określonych w projekcie umowy. 18. Zamawiający nie zastrzega wymogów ani wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa odpowiednio w art. 94 i 96 ustawy Pzp. 19. Wykonawcę, którego reprezentuje pełnomocnik lub wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum, spółka cywilna) muszą ustanowić i wskazać pełnomocnika: 1) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo 2) do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 20. Do oferty należy dołączyć: 1) oświadczenie, z którego wynikać będzie, że w stosunku do tego Wykonawcy nie zachodzi podstawa wykluczenia przewidziana w art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy sankcyjnej (załącznik nr 6 do SWZ); 2) JEDZ; 3) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy i złożenia (podpisania) w jego imieniu oferty i jej załączników, o ile prawo to nie wynika z ogólnodostępnych dokumentów (w bazie KRS lub CEiDG). Pełnomocnictwo należy złożyć w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie; UWAGA: W przypadku, gdy fakt umocowania wynika z dokumentów zawartych w ogólnodostępnych i bezpłatnych bazach danych dostępnych pod określonymi adresami internetowymi, Zamawiający pobierze samodzielnie z tych baz danych, wskazane przez Wykonawcę dokumenty; 4) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia i złożenia (podpisania) w ich imieniu oferty i jej załączników (jeżeli dotyczy); 5) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdziale 9 ust. 2 SWZ (załącznik nr 4 do SWZ) wraz z JEDZ oraz oświadczeniem, o którym mowa w rozdziale 10 ust. 1 SWZ (jeżeli dotyczy); 6) oświadczenie, z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy (załącznik nr 5 do SWZ), w przypadku, o którym mowa w rozdziale 9 ust. 6 SWZ (jeżeli dotyczy); 7) uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa w przypadku, gdy wykonawca zastrzega określone informacje jako tajemnicę przedsiębiorstwa. (jeżeli dotyczy). 21. Wybrany wykonawca zobowiązany jest przed zawarciem umowy wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% wynagrodzenia brutto należnego wykonawcy na podstawie umowy, w formie przewidzianej w art. 450 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09330000 Solarenergie, 09331100 Thermische Sonnenkollektoren
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa oraz montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy znamionowej minimum 108,16 kWp zlokalizowanej na dachu budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, zlokalizowanego przy ul. Wspólnej 30 w Warszawie wraz z wykonaniem prac przygotowawczych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w załączniku nr 2 do SWZ - Dokumentacji Projektowej, składającej się z: 1) projektu architektoniczno-budowlanego; 2) projektu wykonawczego PV; 3) STWIOR PV; 4) decyzji o pozwoleniu na budowę; 5) przedmiaru robót mającego charakter pomocniczy; 6) rzutu dachu i opisu branży architektonicznej dla zadania 3 - ocieplenia dachu (pomocniczo); 7) erraty do projektu.