2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af Rammeaftale vedrørende indkøb af teknisk service og reparation af udstyr til storkøkken ved Forsvarets Etablissement- og Terrænkommando
Beschreibung: Etablissement- og Terrænkommandoen (herefter "ETK") varetager driften af kantiner på alle Forsvarets etablissementer. ETK har derfor behov for løbende at kunne bestille teknisk service og reparationer af udstyr til storkøkken, herunder akutte reparationer med kort frist. Nærværende udbud vedrører således en rammeaftale for indkøb efter behov af teknisk service og reparationer af udstyr til storkøkken (herefter "Rammeaftalen"). Der er tale om en 4-årig Rammeaftale, som omfatter hele Danmark. Rammeaftalen tildeles én leverandør, som skal kunne levere Rammeaftalens ydelser på alle Forsvarets etablissementer, herunder også på Bornholm. Der henvises i den forbindelse til Rammeaftalens Bilag 2- Lokationsoversigt.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen, 50882000 Reparatur und Wartung von Gaststätteneinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000