See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa serwisu urządzeń i instalacji klimatyzacji i wentylacji mechanicznej oraz pochłaniacza dymu w obiektach MSWiA w Warszawie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: 1) w zakresie części nr 1 - świadczenie usług serwisu urządzeń i instalacji klimatyzacji i wentylacji mechanicznej oraz pochłaniacza dymu, zwanych dalej „urządzeniami”, w niżej wymienionych obiektach MSWiA w Warszawie: - budynek główny przy ul. Stefana Batorego 5; -budynek przy ul. Rakowieckiej 2A (Biuro Przepustek); - budynek przy ul. Rakowieckiej 2A (d. Kasyno); - budynek przy ul. Domaniewskiej 36/38; - budynki przy ul. Pawińskiego 17/21 (Lipsk I, Lipsk II, Hala EMC, LDK, Biuro Przepustek); - budynek przy ul. Zawrat 20, - budynek przy al. Szucha 2/4; 2) w zakresie części nr 2 - świadczenie usług serwisu urządzeń i instalacji klimatyzacji i wentylacji mechanicznej, zwanych dalej „urządzeniami”, w serwerowni zlokalizowanej w obiekcie MSWiA w Warszawie przy ul. Pawińskiego 17/21 (hala EMC). 2. Przedmiot zamówienia, obejmuje: 1) stałe utrzymanie sprawności technicznej urządzeń, zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji producenta danego urządzenia oraz okresowe przeglądy konserwacyjne, zwane „usługami konserwacji”; 2) usuwanie awarii, dokonywanie napraw, wymianę uszkodzonych podzespołów i części oraz usuwanie uszkodzeń, powstałych podczas eksploatacji urządzeń, zwanych „usuwaniem awarii”. 3. Wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt Umowy (załącznik nr 1a do SWZ dla części 1 oraz załącznik nr 1b do SWZ dla części 2), w tym z Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ” (załącznik nr 1 do projektu Umowy). 4. Przedmiot zamówienia składa się z zakresu podstawowego (gwarantowanego) oraz z zakresu objętego prawem opcji i wznowieniem. 5. Zakres podstawowy (gwarantowany) przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usług konserwacji i usuwanie awarii w terminie, o którym mowa w § 3 ust. 1 projektu Umowy. 6. Zakres przedmiotu zamówienia objęty prawem opcji i wznowieniem, a także zasady uruchomienia opcji i wznowienia, zostały uregulowane w § 2 projektu Umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 133023-2026
Interne Kennung: BF-WZP-2374-1-33-BA-PN-MM/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W dniu 24 lutego 2025 r. (tj. na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu) Zamawiający przekazał Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne, które zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniu 25 lutego 2025 r. pod nr 128172-2025. Wstępne ogłoszenie informacyjne zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim informacje te były dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego. Tym samym Zamawiający jest uprawniony do skrócenia terminu składania ofert, na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp (≥15 dni).
Zentrale Elemente des Verfahrens: Opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu znajduje się w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50710000 Reparatur und Wartung von elektrischen und mechanischen Einrichtungen in Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie usług serwisu urządzeń i instalacji klimatyzacji i wentylacji mechanicznej oraz pochłaniacza dymu, zwanych dalej „urządzeniami”, w niżej wymienionych obiektach MSWiA w Warszawie
Beschreibung: Świadczenie usług serwisu urządzeń i instalacji klimatyzacji i wentylacji mechanicznej oraz pochłaniacza dymu, zwanych dalej „urządzeniami”, w niżej wymienionych obiektach MSWiA w Warszawie: - budynek główny przy ul. Stefana Batorego 5; - budynek przy ul. Rakowieckiej 2A (Biuro Przepustek); - budynek przy ul. Rakowieckiej 2A (d. Kasyno); - budynek przy ul. Domaniewskiej 36/38; - budynki przy ul. Pawińskiego 17/21 (Lipsk I, Lipsk II, Hala EMC, LDK, Biuro Przepustek); - budynek przy ul. Zawrat 20, - budynek przy al. Szucha 2/4; 2. Przedmiot zamówienia, obejmuje: 1) stałe utrzymanie sprawności technicznej urządzeń, zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji producenta danego urządzenia oraz okresowe przeglądy konserwacyjne, zwane „usługami konserwacji”; 2) usuwanie awarii, dokonywanie napraw, wymianę uszkodzonych podzespołów i części oraz usuwanie uszkodzeń, powstałych podczas eksploatacji urządzeń, zwanych „usuwaniem awarii”. 3. Wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt Umowy (załącznik nr 1a do SWZ dla części ), w tym z Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ” (załącznik nr 1 do projektu Umowy). 4. Przedmiot zamówienia składa się z zakresu podstawowego (gwarantowanego) oraz z zakresu objętego prawem opcji i wznowieniem. 5. Zakres podstawowy (gwarantowany) przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usług konserwacji i usuwanie awarii w terminie, o którym mowa w § 3 ust. 1 projektu Umowy. 6. Zakres przedmiotu zamówienia objęty prawem opcji i wznowieniem, a także zasady uruchomienia opcji i wznowienia, zostały uregulowane w § 2 projektu Umowy.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje wznowienie, polegające na przedłużeniu terminu obowiązywania Umowy maksymalnie o okres 12 miesięcy, z zachowaniem ciągłości trwania Umowy. 2. Wznowienie następuje poprzez jednostronne złożenie przez Zamawiającego drogą elektroniczną na adres wskazany w § 9 ust. 2 Umowy, oświadczenia woli o wznowieniu i jego zakresie (liczbie miesięcy świadczenia usług konserwacji), nie później niż na 15 dni przed upływem terminu obowiązywania Umowy. 3. Zamawiający może korzystać ze wznowienia wielokrotnie, do upływu maksymalnego okresu, o którym mowa w ust. 1. 4. Zakres przedmiotu Umowy objęty prawem opcji obejmuje zwiększenie kwoty przeznaczonej na zakup materiałów niezbędnych do usunięcia awarii, maksymalnie o kwotę wskazaną w § 7 ust. 7 pkt 2 Umowy. 5. Skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 4 następuje poprzez jednostronne złożenie przez Zamawiającego drogą elektroniczną na adres wskazany w § 9 ust. 2 Umowy, pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji i jego zakresie (wysokości kwoty), zaakceptowanego pod względem finansowym przez Głównego Księgowego MSWiA, którego wzór stanowi załącznik nr 2, przed upływem terminu obowiązywania Umowy. 6. Zamawiający może korzystać z prawa opcji wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnego zakresu, tj. maksymalnej kwoty, o której mowa w ust. 4. 7. Skorzystanie ze wznowienia lub prawa opcji jest zastrzeżone do wyłącznej decyzji Zamawiającego. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego ze wznowienia lub prawa opcji, w całości lub w części, Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. 8. Wznowienie lub skorzystanie z prawa opcji będzie uzależnione od potrzeb Zamawiającego i pozyskania przez Zamawiającego środków finansowych w odpowiedniej wysokości, na realizację wznowienia lub prawa opcji w danym zakresie. 9. W przypadku wznowienia lub skorzystania z prawa opcji, Wykonawca jest zobowiązany realizować przedmiot Umowy według takich samych wymagań jak zakres podstawowy (gwarantowany). Rozliczenia z Wykonawcą będą następowały zgodnie z cenami jednostkowymi wskazanymi przez Wykonawcę w ofercie, stanowiącej załącznik nr 3 do Umowy, z zastrzeżeniem § 15 Umowy, z uwzględnieniem zaoferowanej wysokości opustu i okresu gwarancji na wykonaną usługę naprawy oraz użyte materiały. 10. Postanowienia Umowy odnoszące się do podstawowego (gwarantowanego) zakresu przedmiotu Umowy stosuje się odpowiednio do zakresu objętego wznowieniem lub prawem opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie usług serwisu urządzeń i instalacji klimatyzacji i wentylacji mechanicznej, zwanych dalej „urządzeniami”, w serwerowni zlokalizowanej w obiekcie MSWiA w Warszawie przy ul. Pawińskiego 17/21 (hala EMC).
Beschreibung: 1. Świadczenie usług serwisu urządzeń i instalacji klimatyzacji i wentylacji mechanicznej, zwanych dalej „urządzeniami”, w serwerowni zlokalizowanej w obiekcie MSWiA w Warszawie przy ul. Pawińskiego 17/21 (hala EMC). 2. Przedmiot zamówienia, obejmuje: 1) stałe utrzymanie sprawności technicznej urządzeń, zgodnie z wytycznymi zawartymi w instrukcji producenta danego urządzenia oraz okresowe przeglądy konserwacyjne, zwane „usługami konserwacji”; 2) usuwanie awarii, dokonywanie napraw, wymianę uszkodzonych podzespołów i części oraz usuwanie uszkodzeń, powstałych podczas eksploatacji urządzeń, zwanych „usuwaniem awarii”. 3. Wymagania w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt Umowy (załącznik nr 1b do SWZ dla części ), w tym z Opis Przedmiotu Zamówienia, zwany dalej „OPZ” (załącznik nr 1 do projektu Umowy). 4. Przedmiot zamówienia składa się z zakresu podstawowego (gwarantowanego) oraz z zakresu objętego prawem opcji i wznowieniem. 5. Zakres podstawowy (gwarantowany) przedmiotu zamówienia obejmuje świadczenie usług konserwacji i usuwanie awarii w terminie, o którym mowa w § 3 ust. 1 projektu Umowy. 6. Zakres przedmiotu zamówienia objęty prawem opcji i wznowieniem, a także zasady uruchomienia opcji i wznowienia, zostały uregulowane w § 2 projektu Umowy.
Interne Kennung: Część 2