2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa infrastruktury sprzętowej na potrzeby Bloku Operacyjnego i Oddziału Intensywnej Terapii SPZOZ w Choszcznie- II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń i wyposażenia medycznego na potrzeby Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Intensywnej Terapii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie. Zamówienie jest udzielane w 2 częściach, nazwanych przez Zamawiającego Pakietami: 1. Laparoskop- 1 szt., 2. System wizualizacji przytarczyc- 1 szt.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotowe postępowanie stanowi ponowienie części wcześniej prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego. W poprzednim postępowaniu dwie części zamówienia zostały unieważnione, co spowodowało konieczność ponownego wszczęcia procedury dla tego zakresu rzeczowego. Okoliczność ta może wpłynąć na harmonogram realizacji całego projektu, gdyż zamówienie realizowane jest w ramach projektu współfinansowanego ze środków europejskich, dla którego obowiązuje nieprzekraczalny termin zakończenia rzeczowej realizacji do dnia 30 czerwca 2026 r. Niedotrzymanie wskazanego terminu może skutkować utratą części lub całości dofinansowania oraz powstaniem istotnych konsekwencji finansowych po stronie Zamawiającego. Konieczność ponownego przeprowadzenia postępowania dla unieważnionych części, przy jednoczesnym obowiązku zakończenia realizacji projektu w terminie wynikającym z umowy o dofinansowanie, powoduje wystąpienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Zachowanie standardowego terminu składania ofert mogłoby uniemożliwić terminowe zawarcie umowy oraz realizację zamówienia w czasie pozwalającym na osiągnięcie założeń projektu i rozliczenie środków unijnych w wymaganym terminie. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert nie naruszy zasad uczciwej konkurencji oraz równego traktowania wykonawców. Zakres zamówienia był już uprzednio przedmiotem postępowania przetargowego, a wykonawcy działający na rynku mieli możliwość wcześniejszego zapoznania się z dokumentacją i warunkami realizacji zamówienia. Dokumentacja postępowania pozostaje zasadniczo tożsama z dokumentacją uprzednio opublikowaną, co ogranicza zakres czynności niezbędnych do przygotowania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa laparoskopu.
Beschreibung: Przedmiotem części zamówienia jest dostawa laparoskopu- 1 szt. na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa systemu wizualizacji przytarczyc.
Beschreibung: Przedmiotem części zamówienia jest dostawa systemu do wizualizacji przytarczyc- 1 szt. na potrzeby Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Choszcznie