2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa środków czystości i galanterii papierniczej RZGW Gdańsk”
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa pn: „Dostawa środków czystości i galanterii papierniczej RZGW Gdańsk". Zamówienie zostanie dostarczone do poniższych lokalizacji: Lokalizacja 1: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Jana z Kolna 11, 80-864 Gdańsk Lokalizacja 2: Zarząd Zlewni w Chojnicach, ul. Łużycka 1A, 89-600 Chojnice, adres dostawy: Obiekt Hydrotechniczny w Mylofie-Zapora 1B, 89-642 Rytel Lokalizacja 3: Zarząd Zlewni w Elblągu, Aleja Tysiąclecia 11, 82-300 Elbląg Lokalizacja 4: Zarząd Zlewni w Gdańsku, Aleja Grunwaldzka 184, 80-266 Gdańsk Lokalizacja 5: Zarząd Zlewni w Tczewie, ul. Kołłątaja 6, 83-110 Tczew Lokalizacja 6: Zarząd Zlewni w Toruniu, ks. J. Popiełuszki 3, 87-100 Toruń Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, zakresu wymagań i warunków wykonania zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 6 do SWZ. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonuje podziału niniejszego zamówienia na części z powodów wskazanych w Załączniku Nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 4. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie stawia wymogów w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 6. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. W przypadku udziału podwykonawców przy realizacji zamówienia Zamawiający, zgodnie z art. 462 ust. 2 ustawy Pzp, żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania przez Wykonawcę nazw firm podwykonawców, jeżeli są już znane. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia. Wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w PPU. 7. Wymagania, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp nie mają zastosowania w postępowaniu o zamówienie publiczne, którego przedmiotem są dostawy. 8. Zamawiający informuje, że szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia wynosi 96.371,66 zł netto. 9. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w przedmiotowym postępowaniu. 10. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w przedmiotowym postępowaniu. 11.Zamawiający nie dopuszcza możliwości zawarcia umowy ramowej. 12. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 13. Zamawiający nie przewiduje składania ofert w postaci katalogów elektronicznych. 14. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 15. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp, jeśli środki, jakie zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania z ww. przesłanki na każdym jego etapie i w odniesieniu do wybranych części zamówienia. Szczegółowy opis w SWZ.
Interne Kennung: G.ROZ.270.12.22.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 i następnych ustawy Pzp oraz przepisów wykonawczych, wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. 2. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, komunikacja w postępowaniu między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, oświadczeń, wniosków, zawiadomień, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej jako „Platforma”), gdzie znajduje się strona prowadzonego postępowania, pod adresem: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/281845/notice/public/details Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem. Instrukcja korzystania z Platformy dla Wykonawców znajduje się pod adresem https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_action=publicFilesList&folder=002c&clientName=pgwwp&MP_module=main 3. Zgodnie z art. 139 ust. 1 PZP, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawców, których oferty zostały najwyżej ocenione, w zakresie braku podstaw wykluczenia. 4. Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie okoliczności wskazanych w: 4.1) art. 108 ust. 1 PZP, 4.2) art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP, 4.3) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.) (dalej jako „Rozporządzenie nr 833/2014”), zgodnie z którym zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia; 4.4) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) (dalej jako „Ustawa o szczególnych rozwiązaniach”), zgodnie z którym wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podlega Wykonawca: 1) wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (t.j. Dz.U. z 2026r. poz.522), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy - przy czym wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych powyżej. Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia zawiera pkt 7 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33763000 Papierhandtücher, 39831300 Fussbodenreiniger, 39813000 Scheuerpasten und -pulver, 33711900 Seife, 39224300 Besen, Bürsten und sonstige Artikel für die Haushaltsreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pn: „Dostawa środków czystości i galanterii papierniczej RZGW Gdańsk". Zamówienie zostanie dostarczone do poniższych lokalizacji: Lokalizacja 1: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku, ul. Jana z Kolna 11, 80-864 Gdańsk Lokalizacja 2: Zarząd Zlewni w Chojnicach, ul. Łużycka 1A, 89-600 Chojnice, adres dostawy: Obiekt Hydrotechniczny w Mylofie-Zapora 1B, 89-642 Rytel Lokalizacja 3: Zarząd Zlewni w Elblągu, Aleja Tysiąclecia 11, 82-300 Elbląg Lokalizacja 4: Zarząd Zlewni w Gdańsku, Aleja Grunwaldzka 184, 80-266 Gdańsk Lokalizacja 5: Zarząd Zlewni w Tczewie, ul. Kołłątaja 6, 83-110 Tczew Lokalizacja 6: Zarząd Zlewni w Toruniu, ks. J. Popiełuszki 3, 87-100 Toruń Szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, zakresu wymagań i warunków wykonania zamówienia określają: - Opis przedmiotu zamówienia – Załącznik Nr 1 do SWZ, - Projektowane postanowienia umowy – Załącznik Nr 6 do SWZ.