314823-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste – Rådgivnings- og udviklingsydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRådgivnings- og udviklingsydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter
BeschreibungIFIRS udbyder rammeaftaler på vegne af SEA – Syddansk ErhvervsakademiCVR-nr. 31689791Spangsbjerg Kirkevej 1036700 EsbjergDanmarkUdbuddet vedrører indgåelse af rammeaftale om levering af rådgivnings- og udviklingsydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter, herunder identifikation af kompetencebehov og udvikling af uddannelsesaktiviteter.Udbuddet er opdelt i delaftaler inden for følgende fagområder:Retail, Turisme og oplevelsesøkonomi, Salg og markedsføring, Ledelse og kommunikation og El-installations branchen. Den anslåede samlede værdi af delaftalerne udgør kr. 40.000.000 ekskl. moms over den samlede løbetid.Den samlede maksimale værdi af alle rammeaftaler for delaftalerne, udgør kr. 52.000.000 ekskl. moms.
Interne Kennung91287
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80500000 Ausbildung
5. Los
LosLOT-0001
TitelRetail
BeschreibungDelaftalen omfatter efter- og videreuddannelsesaktiviteter inden for retail, butik, kundeoplevelse og handelsforståelse. Området kan blandt andet omfatte fag og aktiviteter relateret til salgsoptimering, kundeadfærd, butiksdrift, merchandising, service og digital handel.
Interne Kennung91287-0
LosLOT-0002
TitelTurisme og oplevelsesøkonomi
BeschreibungDelaftalen omfatter efter- og videreuddannelsesaktiviteter inden for turisme, værtskab, events og oplevelsesøkonomi. Området kan blandt andet omfatte fag og aktiviteter relateret til gæsteoplevelser, destinationsudvikling, service, værtskab, eventudvikling og oplevelsesbaseret forretningsudvikling.
Interne Kennung91287-1
LosLOT-0003
TitelSalg og markedsføring
BeschreibungDelaftalen omfatter efter- og videreuddannelsesaktiviteter inden for salg, kommunikation og markedsføring. Området kan blandt andet omfatte fag og aktiviteter relateret til salgspsykologi, forhandling, markedsanalyse, digital markedsføring, branding, kundekommunikation og relationsskabelse.
Interne Kennung91287-2
LosLOT-0004
TitelLedelse og kommunikation
BeschreibungDelaftalen omfatter efter- og videreuddannelsesaktiviteter inden for ledelse, organisation og kommunikation. Området kan blandt andet omfatte fag og aktiviteter relateret til personaleledelse, strategisk ledelse, projektledelse, forandringsledelse, coaching, organisationsudvikling og intern/ekstern kommunikation.
Interne Kennung91287-3
LosLOT-0005
TitelEl-installations-branchen
BeschreibungDelaftalen omfatter efter- og videreuddannelsesaktiviteter målrettet el-installationsbranchen og beslægtede tekniske fagområder. Området kan blandt andet omfatte fag og aktiviteter relateret til el-teknik, installation, kvalitet, sikkerhed, lovgivning, teknisk dokumentation og bæredygtige tekniske løsninger.
Interne Kennung91287-4