2. Verfahren
Verfahren
Titel: Konserwacja, naprawa i wymiana urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach I i II linii Metra Warszawskiego w latach: 2026 - 2028
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia jest usługa pn. „Konserwacja, naprawa i wymiana urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach I i II linii Metra Warszawskiego w latach: 2026 - 2028”. 2. Przedmiot Zamówienia obejmuje dwa Zadania, jn.: - Zadanie nr 1 – Konserwacja, naprawa i wymiana urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach metra na odcinku A01:A23TO, - Zadanie nr 2 – Konserwacja i naprawa urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach metra na odcinku: C04TO:C21TO. 3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dwa Zadania lub na jedno, wybrane Zadanie z zastrzeżeniem, że zakres oferty musi uwzględniać wszystkie części składowe danego Zadania. 4. Okres gwarancji i okres rękojmi zostały określone w ST (zał. nr 1 do SWZ) oraz we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). 5. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia (w szczególności wymagania techniczne dotyczące wykonania Przedmiotu Zamówienia), został zawarty w ST (zał. nr 1 do SWZ). 6. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.: SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST oraz Wzorem Umowy (zał. nr 2 do SWZ). 7. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. 2025 poz. 277, z późn. zm.), przez Wykonawcę lub podwykonawcę, osób (techników serwisu) wykonujących czynności wskazane w pkt 2.1, 2.2 oraz 2.3 ST (zał. nr 1 do SWZ), bezpośrednio związane z konserwacją, naprawą i wymianą urządzeń klimatyzacyjnych. 8. Zamawiający, w celu umożliwienia zainteresowanym Wykonawcom zapoznania się z miejscem wykonywania usługi, zorganizuje w terminie oraz miejscu wskazanym w SWZ spotkanie Wykonawców (wizję lokalną). W trakcie wizji lokalnej zainteresowani Wykonawcy będą mieli możliwość zapoznania się z reprezentatywnymi lokalizacjami zamontowania urządzeń na I i II linii metra w Warszawie. Z uwagi na konieczność zachowania zasady równego traktowania Wykonawców, wszelkie pytania sformułowane w trakcie spotkania należy zgłaszać zgodnie z zasadami określonymi w SWZ. Zamawiający zastrzega, że uczestnictwo w wizji lokalnej jest możliwością, a nie obowiązkiem Wykonawcy. Złożenie oferty bez odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej nie będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie przesłanki, o której mowa w art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Interne Kennung: WP.25.00061.2026.S.P.KIZA
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50730000 Reparatur und Wartung von Kühlgruppen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331220 Installation von Klimaanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1- Konserwacja, naprawa i wymiana urządzeń klimatyzacyjnych na I linii Metra Warszawskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia w zadaniu nr 1 jest konserwacja, naprawa i wymiana urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach I linii Metra Warszawskiego w obiektach metra na odcinku A01:A23TO. 2. W zakresie zadania nr 1 Przedmiot Zamówienia obejmuje zakres opcjonalny, tj. konserwację jednostek klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach metra na odcinku A01:A23TO, ujętych i uszeregowanych wg lokalizacji w Załączniku nr 1A do ST (zał. nr 1 do SWZ) oraz zestawionych wg modeli w Załączniku nr 3A do ST (zał. nr 1 do SWZ). Wskazane jednostki klimatyzacyjne będą podlegać konserwacji w przypadku stwierdzenia takiej konieczności przez Zamawiającego. Wykonawca w takim przypadku będzie również zobowiązany do wykonywania napraw ww. jednostek klimatyzacyjnych, które będą realizowane w ramach kwoty przeznaczonej na wykonanie napraw w zakresie Zadania nr 1. Szczegółowe zapisy dot. zakresu opcjonalnego zostały zawarte we Wzorze Umowy (zał. nr 2 do SWZ). 3. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia (w szczególności wymagania techniczne dotyczące wykonania Przedmiotu Zamówienia), został zawarty w ST (zał. nr 1 do SWZ). 4. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.:SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST z załącznikami (zał. nr 1 do SWZ) oraz Wzorem Umowy (zał. nr 2 do SWZ). 6. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty uwzględniającej rozwiązania równoważne do wskazanych z nazwy przez Zamawiającego w ST i jej załącznikach, zgodnie z zakresem wskazanym we wzorze formularza równoważności (w zadaniu nr 1- zał. nr 1g do SWZ). W przypadku złożenia oferty uwzględniającej rozwiązania równoważne Wykonawca jest zobowiązany: 1) Oświadczyć w formularzu oferty, że oferuje wykonanie Przedmiotu Zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych oraz wskazać w ofercie, w zakresie których pozycji z formularza równoważności dot. danego Zadania (odpowiednio załącznik nr 1g do SWZ- zadanie nr 1) oferuje rozwiązania równoważne w danym zadaniu oraz wskazać w ofercie lub dokumentach złożonych wraz z ofertą producenta i model oferowanego rozwiązania równoważnego, 2) złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 12 SWZ. W przypadku złożenia oferty dot. wykonania Zadania nr 1, której zakres obejmuje rozwiązania równoważne do wskazanych przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, tj. wskazania tej okoliczności w sposób zgodny z pkt 4.9 SWZ, Wykonawca, jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą „Formularz potwierdzenia równoważności dla Zadania nr 1” (wg wzoru stanowiącego zał. nr 1g do SWZ). Zamawiający zaakceptuje złożenie wraz z ofertą równoważnych przedmiotowych środków dowodowych, tj. innych niż wskazane w pkt 12.1 SWZ o ile ich treść potwierdzi, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone w dokumentach zamówienia w zakresie wskazanym we wzorach formularzy stanowiących zał. nr 1g do SWZ. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę, której zakres obejmuje rozwiązania równoważne do wskazanych przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, tj. wskaże tę okoliczność w sposób zgodny z pkt 4.9 SWZ, a nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego z zastrzeżeniem, że powyższe wezwanie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych może dotyczyć wyłącznie parametrów technicznych zaoferowanych rozwiązań równoważnych, tj. rozwiązań równoważnych określonych przez Wykonawcę w ofercie lub dokumentach złożonych wraz z ofertą przez wskazanie producenta i modelu oferowanego rozwiązania równoważnego. W przypadku, gdy Wykonawca oświadczy w ofercie, że wykona Przedmiot Zamówienia z użyciem części równoważnych, a nie wskaże w ofercie lub dokumentach złożonych wraz z ofertą producenta i modelu części równoważnej (rozwiązania równoważnego), Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp.
Interne Kennung: WP.25.00061.2026.S.P.KIZA- zadanie nr 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2- Konserwacja i naprawa urządzeń klimatyzacyjnych na II linii Metra Warszawskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem Zamówienia w zadaniu nr 2 jest konserwacja i naprawa urządzeń klimatyzacyjnych zainstalowanych w obiektach II linii Metra Warszawskiego w obiektach metra na odcinku C04TO:C21TO. 2. Szczegółowy opis Przedmiotu Zamówienia (w szczególności wymagania techniczne dotyczące wykonania Przedmiotu Zamówienia), został zawarty w ST (zał. nr 1 do SWZ). 3. Przedmiot Zamówienia zostanie zrealizowany zgodnie z dokumentacją postępowania, tj.:SWZ i jej załącznikami, w szczególności ST z załącznikami (zał. nr 1 do SWZ) oraz Wzorem Umowy (zał. nr 2 do SWZ). 5. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty uwzględniającej rozwiązania równoważne do wskazanych z nazwy przez Zamawiającego w ST i jej załącznikach, zgodnie z zakresem wskazanym we wzorze formularza równoważności (w zadaniu nr 2- zał. nr 1h do SWZ). W przypadku złożenia oferty uwzględniającej rozwiązania równoważne Wykonawca jest zobowiązany: 1) Oświadczyć w formularzu oferty, że oferuje wykonanie Przedmiotu Zamówienia z zastosowaniem rozwiązań równoważnych oraz wskazać w ofercie, w zakresie których pozycji z formularza równoważności dot. danego Zadania (odpowiednio załącznik nr 1h do SWZ- zadanie nr 2) oferuje rozwiązania równoważne w danym zadaniu oraz wskazać w ofercie lub dokumentach złożonych wraz z ofertą producenta i model oferowanego rozwiązania równoważnego, 2) złożyć wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe wskazane w pkt 12 SWZ. W przypadku złożenia oferty dot. wykonania Zadania nr 2, której zakres obejmuje rozwiązania równoważne do wskazanych przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, tj. wskazania tej okoliczności w sposób zgodny z pkt 4.9 SWZ, Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą „Formularz potwierdzenia równoważności dla Zadania nr 2” (wg wzoru stanowiącego zał. nr 1h do SWZ). Zamawiający zaakceptuje złożenie wraz z ofertą równoważnych przedmiotowych środków dowodowych, tj. innych niż wskazane w pkt 12.2 SWZ o ile ich treść potwierdzi, że oferowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania określone w dokumentach zamówienia w zakresie wskazanym we wzorach formularzy stanowiących zał. nr 1h do SWZ. Jeżeli Wykonawca złoży ofertę, której zakres obejmuje rozwiązania równoważne do wskazanych przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, tj. wskaże tę okoliczność w sposób zgodny z pkt 4.9 SWZ, a nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub złożone wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego z zastrzeżeniem, że powyższe wezwanie do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych może dotyczyć wyłącznie parametrów technicznych zaoferowanych rozwiązań równoważnych, tj. rozwiązań równoważnych określonych przez Wykonawcę w ofercie lub dokumentach złożonych wraz z ofertą przez wskazanie producenta i modelu oferowanego rozwiązania równoważnego. W przypadku, gdy Wykonawca oświadczy w ofercie, że wykona Przedmiot Zamówienia z użyciem części równoważnych, a nie wskaże w ofercie lub dokumentach złożonych wraz z ofertą producenta i modelu części równoważnej (rozwiązania równoważnego), Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5) ustawy Pzp.
Interne Kennung: WP.25.00061.2026.S.P.KIZA- zadanie nr 2