See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”.
Beschreibung: Zamówienie na organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej dla uczniów szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowosądecki w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie kursów i szkoleń zawodowych z branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej dla uczniów - uczestników projektu pn. „Podniesienie jakości oferty szkół prowadzących kształcenie zawodowe w Powiecie Nowosądeckim”, realizowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia /OPZ/ zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Postępowanie zostało podzielone na siedem części: Część I: Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana wraz z egzaminem zewnętrznym. Część II Organizacja i przeprowadzenie kursu kelnera wraz z egzaminem zewnętrznym. Część III Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy wraz z egzaminem zewnętrznym. Część IV Organizacja i przeprowadzenie kursu kuchni molekularnej. Część V Organizacja i przeprowadzenie kursu dietetyka. Część VI Organizacja i przeprowadzenie kursu animatora czasu wolnego wraz z egzaminem zewnętrznym. Część VII Organizacja i przeprowadzenie kursu pilota wycieczek turystycznych wraz z egzaminem zewnętrznym. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY: 1. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z formularzem stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ, sporządzoną, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. Razem z ofertą wykonawca składa: a) jeżeli wykonawca polega na zdolności lub sytuacji pomiotów udostępniających zasoby: zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, sporządzone w postaci elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym w pkt VIII ppkt 1 SWZ, b) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy jeśli umocowanie do reprezentowania wykonawcy nie wynika z innych dokumentów (patrz pkt X ppkt 8 SWZ), sporządzone w formie elektronicznej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym w sposób określony w pkt VIII ppkt 1 SWZ. 2. Na jedną część wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
Vorherige Bekanntmachung: 148349-2025
Interne Kennung: ZP.272.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 1320/, zwanej w dalszej części SWZ „ustawą Pzp”. Ze względu na charakter zamówienia - zamówienie na usługi społeczne, zgodnie z art. 359 pkt 1) ustawy Pzp przy udzieleniu zamówienia zamawiający stosuje przepisy art. 360 pkt 2) – pkt 4) ustawy Pzp. W związku z czym zamawiający nie stosuje przepisów ustawy dotyczących: 1) obowiązku składania oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, na formularzu jednolitego dokumentu; 2) minimalnych terminów składania ofert; 3)obowiązku żądania dokumentów jako podmiotowego środka dowodowego. UWAGA: W postępowaniu zastosowana będzie odwrócona kolejność oceny. Zamawiający przewiduje uprzednią ocenę ofert, co oznacza, że zgodnie z art. 139 ustawy Pzp zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Postępowanie zostało podzielone na siedem części. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę: wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części zamówienia lub część/części zamówienia dowolnie przez siebie wybraną/wybrane. Maksymalna liczba części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy: siedem. Zamówienie jest objęte zakresem Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80530000 Berufsausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana wraz z egzaminem zewnętrznym
Beschreibung: Organizacja i przeprowadzenie kursu barmana wraz z egzaminem zewnętrznym. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 50 osób. Przewiduje się utworzenie pięciu grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Grupa 4: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Grupa 5: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 75 osób. Kurs obejmuje 60 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut) dla każdej grupy, w tym 12 godzin zajęć teoretycznych oraz 48 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Grupa 1: Zespół Szkół im. Św. Kingi w Łącku, 33-390 Łącko 26, Grupa 2: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz, Grupa 3: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, ul. Podkamienne 8, 33-335 Nawojowa, Grupa 4: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica – Zdrój, Grupa 5: Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, ul. Armii Krajowej 19, 33-330 Grybów. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy realizującej kurs.
Interne Kennung: Część I
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 50 osób. 2. Przewiduje się utworzenie pięciu grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. Św. Kingi w Łącku, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Grupa 4: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Grupa 5: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. 3. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. 4. Opcja, o której mowa w pkt. 4, przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 75 osób. 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. 6. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. 7. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu (w podziale na grupy, o których mowa powyżej w pkt 3) niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 50, a maksymalnie 75 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 75 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zarówno liczby uczniów w poszczególnych grupach, jak i liczby utworzonych grup z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 50, a maksymalnie 75 osób. 8. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Organizacja i przeprowadzenie kursu kelnera wraz z egzaminem zewnętrznym
Beschreibung: Organizacja i przeprowadzenie kursu kelnera wraz z egzaminem zewnętrznym. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 60 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut), w tym 12 godzin zajęć teoretycznych oraz 48 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne Kennung: Część II
Beschreibung der Optionen: 1. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. 2. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. 3. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. 4. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. 6. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. 7. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 10, a maksymalnie 15 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 15 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 10, a maksymalnie 15 osób. 8. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0003
Titel: Część III: Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy wraz z egzaminem zewnętrznym
Beschreibung: Część III: Organizacja i przeprowadzenie kursu baristy wraz z egzaminem zewnętrznym Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie trzech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 45 osób. Kurs obejmuje 30 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut) dla każdej grupy, w tym 6 godzin zajęć teoretycznych oraz 24 godziny zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Grupa 1: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz, Grupa 2: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, ul. Podkamienne 8, 33-335 Nawojowa, Grupa 3: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica – Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy realizującej kurs.
Interne Kennung: Część III
Beschreibung der Optionen: 1. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. 2. Przewiduje się utworzenie trzech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju. 3. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. 4. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 45 osób. 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. 6. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. 7. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu (w podziale na grupy, o których mowa powyżej w pkt 3) niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 30, a maksymalnie 45 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 45 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany zarówno liczby uczniów w poszczególnych grupach, jak i liczby utworzonych grup z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 30, a maksymalnie 45 osób. 8. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0004
Titel: Część IV: Organizacja i przeprowadzenie kursu kuchni molekularnej.
Beschreibung: Część IV: Organizacja i przeprowadzenie kursu kuchni molekularnej. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 30 osób. Przewiduje się utworzenie trzech grup uczniów. Orientacyjna liczba uczniów w poszczególnych grupach kształtuje się następująco: Grupa 1: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Grupa 2: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju, Grupa 3: 10 uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 45 osób. Kurs obejmuje 30 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut) dla każdej grupy, w tym 6 godzin zajęć teoretycznych oraz 24 godziny zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Grupa 1: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, ul. Podkamienne 8, 33-335 Nawojowa, Grupa 2: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica – Zdrój, Grupa 3: Zespół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Grybowie, ul. Armii Krajowej 19, 33-330 Grybów. Zamówienie należy wykonać w terminie do 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu dla danej grupy realizującej kurs.
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Część V: Organizacja i przeprowadzenie kursu dietetyka.
Beschreibung: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 40 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut), w tym 8 godzin zajęć teoretycznych oraz 32 godziny zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica - Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 90 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne Kennung: Część V
Beschreibung der Optionen: 1. Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. 2. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju. 3. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. 4. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość pełnego lub wyłącznie częściowego skorzystania z opcji. 6. Skorzystanie przez Zamawiającego z opcji uzależnione jest od rzeczywistej liczby uczniów deklarujących udział w kursie w terminie wynikającym z niniejszego zamówienia. 7. Zamawiający przekaże Wykonawcy listę uczestników kursu niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zmniejszenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób celem uzupełnienia liczby uczestników do liczby minimum 10, a maksymalnie 15 osób. Jeżeli w trakcie realizowania pierwszych 20% godzin kursu nastąpi zwiększenie liczby osób deklarujących udział w kursie (w stosunku do przekazanej listy uczestników), Zamawiający zastrzega sobie prawo skierowania na kurs dodatkowych osób (do maksymalnej liczby 15 osób). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany liczby uczniów z tym jednak zastrzeżeniem, że Zamawiający gwarantuje skierowanie na kurs minimum 10, a maksymalnie 15 osób. 8. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z opcji. Warunkiem uruchomienia opcji jest złożenie przez Zamawiającego stosownego oświadczenia zobowiązującego wykonawcę do wykonania opcji. Zamawiający jest uprawniony do jednokrotnego lub wielokrotnego (według własnego wyboru) złożenia oświadczenia/oświadczeń w przedmiocie skorzystania z opcji. Niezłożenie przez Zamawiającego w trakcie realizacji pierwszych 20% godzin kursu pierwszego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z opcji oznacza rezygnację przez Zamawiającego z udzielenia zamówienia w ramach opcji.
Los: LOT-0006
Titel: Część VI: Organizacja i przeprowadzenie kursu animatora czasu wolnego wraz z egzaminem zewnętrznym
Beschreibung: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy – Zdroju. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 20 godzin zajęć (1 godzina zajęć = 45 minut), w tym 4 godziny zajęć teoretycznych oraz 16 godzin zajęć praktycznych. Zajęcia w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy - Zdroju, ul. Nadbrzeżna 3, 33-380 Krynica - Zdrój. Zamówienie należy wykonać w terminie do 60 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne Kennung: Część VI
Los: LOT-0007
Titel: Część VII: Organizacja i przeprowadzenie kursu pilota wycieczek turystycznych wraz z egzaminem zewnętrznym.
Beschreibung: Zamówienie podstawowe (gwarantowane) obejmuje organizację i przeprowadzenie ww. kursu dla 10 osób. Przewiduje się utworzenie jednej grupy uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu. Zamawiający może - zgodnie z art. 441 ustawy Pzp - skorzystać z opcji, polegającej na rozszerzeniu zamówienia podstawowego (gwarantowanego) o dodatkowy zakres realizowany za dodatkowym wynagrodzeniem na warunkach określonych dla zamówienia podstawowego. Opcja stanowi uprawnienie zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zamówienia. Opcja przewiduje możliwość zwiększenia liczby uczestników kursu do maksymalnie 15 osób. Kurs obejmuje 150 godzin zajęć (1 godzina = 45 minut), w tym 100 godzin zajęć teoretycznych oraz 50 godzin zajęć praktycznych, w tym 2-dniowa wycieczka (podczas wycieczki wymiar zajęć praktycznych wyniesie nie więcej niż 20 godzin). Zajęcia teoretyczne w ramach kursu muszą być realizowane w formie stacjonarnej. Miejsce realizacji zajęć: Zajęcia teoretyczne stacjonarne: Zespół Szkół im. ks. prof. Józefa Tischnera w Starym Sączu, ul. Daszyńskiego 15, 33-340 Stary Sącz. Zajęcia praktyczne: Miejsce przeprowadzenia zajęć praktycznych wykonawca zobowiązany jest podać w formie pisemnej (e-mail) do wiadomości zamawiającego w terminie do 7 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy. Zamówienie należy wykonać w terminie do 150 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy. Pełne rozliczenie kursu potwierdzające jego prawidłową realizację wykonawca zobowiązany jest przedstawić zamawiającemu w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia zakończenia kursu.
Interne Kennung: Część VII