2. Verfahren
Verfahren
Titel: Poskytování poradenských služeb při aplikaci metodických dokumentů ČAS – Moravskoslezský kraj
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je poskytování poradenských služeb při aplikaci metodických dokumentů ČAS pro veřejného zadavatele Moravskoslezský kraj, IČO: 70890692, se sídlem 28. října 2771/117, 702 00 Ostrava, při realizaci níže uvedených investičních projektů: - „Obnova a modernizace expozice Muzea osobních automobilů Tatra, Kopřivnice“ Obnova, revitalizace a modernizace expozice Muzea osobních automobilů Tatra. Rekonstrukce podlah, stěn, stropů, osvětlení, pokladny a hygienických zařízení. Nové dispoziční řešení expozice včetně oddělení exponátů, audiovizuálních prvků a prvků rozšířené reality. Odhad nákladů: 600 mil. Kč vč. DPH. Není k dispozici finální verze studie, projekt ve fázi záměru. Předpokládá se zahájení veřejné zakázky na zpracovatele projektové dokumentace v roce 2025, prozatím však není ujasněn přesný rozsah budoucí projekční činnosti (může dojít k přepracování studie). Zahájení realizace stavby lze tak očekávat nejdříve v druhé polovině roku 2027, spíše v roce 2028. Metodiky ČAS zatím nebyly použity. - „Rekonstrukce budovy SPŠ elektrotechniky a informatiky, Ostrava“ 2 Celková rekonstrukce budovy školy na ul. Kratochvílova – úpravy vnitřních dispozic, zateplení, rekonstrukce technických sítí, parkoviště, chodníků a sadových úprav. Cíl: zlepšení provozních podmínek, bezpečnosti a snížení energetické náročnosti. Odhad nákladů: 285 mil. Kč vč. DPH. V současné době je zpracována studie, předpokládá se zahájení veřejné zakázky na zhotovení projektové dokumentace v roce 2025. Rozsah projektu zatím není definitivní. Zahájení realizace stavby lze očekávat v roce 2028. Metodiky ČAS zatím nebyly použity. - „Stavební úpravy objektů na ulicích Divadelní a Čapkova“ Komplexní stavební a dispoziční úpravy dvou budov ZUŠ, odstranění stavebně-technických vad a modernizace školy. Objekty z roku 1975, dlouhodobě pod-investované; nevyhovující dispozice, výskyt azbestu, vlhkost zdiva, lokální zatékání střech. Cílem je modernizace prostor v souladu se současnými požadavky. Celkové náklady: cca 55,5 mil. Kč vč. DPH. V roce 2025 bylo zahájeno zpracování projektové dokumentace; v září proběhlo zaměření a související průzkumy. Navazuje na aktualizovanou architektonickou studii z roku 2024 a dříve provedené stavebně-technické průzkumy. Zahájení realizace stavby je předpokládáno nejdříve v roce 2027, s pokračováním do roku 2028. Metodiky ČAS zatím nebyly použity. - „Revitalizace frýdeckého zámku“ Komplexní revitalizace historického objektu zámku ve velmi špatném stavebně-technickém stavu; sanace poruch stropních konstrukcí a modernizace pro plnohodnotné zpřístupnění veřejnosti. Objekt neprošel zásadní rekonstrukcí cca 50 let (vyjma dílčích úprav). Rozvody a technické sítě neodpovídají současným předpisům a kapacitním potřebám. Statický posudek (2023) potvrdil nadměrné průhyby dřevěných trámů a poškození stropních konstrukcí; depozitáře byly z bezpečnostních důvodů vystěhovány. Celkové náklady nelze v této fázi odhadnout. V roce 2025 bylo zahájeno zpracování studie včetně zaměření dotčených prostor a provedení potřebných průzkumů; studie upřesní rozsah prací a stanoví předběžný finanční propočet. Zahájení projekčních prací v roce 2026, realizace nejdříve v roce 2027. Metodiky ČAS zatím nebyly použity.
Interne Kennung: Poskytování poradenských služeb při aplikaci metodických dokumentů ČAS – Moravskoslezský kraj
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71530000 Beratung im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001