315904-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Wykonanie projektu na kompleksowy remont/modernizacje budynku Głównej Biblioteki Lekarskiej – siedziby przy ul. Chocimskiej 22 w Warszawie wraz z nadzorem autorskim. ZZP.ZP.411.66.2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie projektu na kompleksowy remont/modernizacje budynku Głównej Biblioteki Lekarskiej – siedziby przy ul. Chocimskiej 22 w Warszawie wraz z nadzorem autorskim. ZZP.ZP.411.66.2026
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnej wielobranżowej dokumentacji budowlano-technicznej, wykonawczej oraz kosztorysowej (kosztorysy, przedmiary i STWiOR) w zakresie budowlano-architektonicznym, konstrukcyjnym, instalacji elektrycznych i teletechnicznych, sanitarnych, konserwatorskich dla całościowej modernizacji i remontu budynku Głównej Biblioteki Lekarskiej. W zakres zamówienia wchodzą również wskazane w OPZ opracowania towarzyszące i uzgodnienia oraz pełnienie nadzoru autorskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ lub SoPZ), zawierający opis minimalnych wymagań w danej części stanowi załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamówienie musi być zrealizowane w całości zgodnie z wymaganiami określonymi w SWZ, OPZ oraz projektowanych postanowieniach umowy (dalej: PPU), które stanowią załączniki do SWZ.
Interne KennungZZP.ZP.411.66.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensSiedziba Głównej Biblioteki Lekarskiej mieści się od czasów powojennych pod tym samym adresem w dwóch połączonych ze sobą budynkach - przy Chocimskiej 22 w oryginalnej zachowanej przedwojennej kamienicy mieszkalnej oraz przy Kujawskiej 5 w odbudowanym po wojnie obiekcie z przeznaczonym dla nowej funkcji użyteczności publicznej). Z tego powodu konstrukcja obu budynków jest inna, poziomy i wysokości poszczególnych pięter są różne. W celu zapewnienia komunikacji poziomej występują różnego rodzaju schodki ( głównie drewniane i dość prowizoryczne ) będące barierą architektoniczną w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz zagrożeniem pożarowym. Prace projektowe musza być poprzedzone rozpoznaniem konstrukcji tych dwóch budynków . Obiekt nie posiada wind osobowych i komunikacja pionowa odbywa się za pomocą istniejących klatek schodowych nie zgodnych z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego. Aby móc utrzymać i zachować istniejące klatki schodowe koniecznym jest wprowadzenie innych zamiennych rozwiązań projektowych zapewniających bezpieczeństwo pracowników pod względem BHP i PPOŻ. Instalacje sanitarne od okresu adaptacji powojennej były remontowane jedynie lokalnie w obrębach istniejących sanitariatów , które również nie spełniają wymogów BHP. Istniejące , stare instalacje elektryczne , zagrażają bezpieczeństwu pożarowemu i nie są wystarczająco wydajne do obsługi nowoczesnego sprzętu, który obsługują pracownicy merytoryczni Głównej Biblioteki Lekarskiej. Elewacje budynku przy Chocimskie mają oryginalne zachowane balkony kamienicy mieszkalnej , których nośności też nikt nie sprawdzał od czasu powojennej adaptacji i też mogą stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników budynku.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie projektu na kompleksowy remont/modernizacje budynku Głównej Biblioteki Lekarskiej – siedziby przy ul. Chocimskiej 22 w Warszawie wraz z nadzorem autorskim.
BeschreibungWykonanie projektu na kompleksowy remont/modernizacje budynku Głównej Biblioteki Lekarskiej – siedziby przy ul. Chocimskiej 22 w Warszawie wraz z nadzorem autorskim.
Interne Kennung1