316080-2026 - Wettbewerb
Polen – Spezialausbildung – Zakup usługi szkoleniowej polegającej na kompleksowej organizacji i przeprowadzeniu szkolenia dla 174 osób w ramach projektu pn. „FIRST RESPONDERS - skuteczna reakcja służb w sytuacji ataku CBRN-E”, w ramach programu współfinansowanego ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021-2027 na podstawie porozumienia finansowego nr FBW.03.01-IZ.00-0084/24
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup usługi szkoleniowej polegającej na kompleksowej organizacji i przeprowadzeniu szkolenia dla 174 osób w ramach projektu pn. „FIRST RESPONDERS - skuteczna reakcja służb w sytuacji ataku CBRN-E”, w ramach programu współfinansowanego ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021-2027 na podstawie porozumienia finansowego nr FBW.03.01-IZ.00-0084/24
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup usługi szkoleniowej polegającej na kompleksowej organizacji i przeprowadzeniu szkolenia dla 174 osób w ramach projektu pn. „FIRST RESPONDERS - skuteczna reakcja służb w sytuacji ataku CBRN-E”, w ramach programu współfinansowanego ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021-2027 na podstawie porozumienia finansowego nr FBW.03.01-IZ.00-0084/24. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe przygotowanie, organizację i przeprowadzenie cyklu szkoleń składających się z zajęć teoretycznych i praktycznych wraz z zapewnieniem noclegu i wyżywienia uczestnikom szkolenia (10 grup szkoleniowych – 10 tur/terminów), zgodnie z załącznikiem nr 1 - formularzem ofertowym do SWZ 2. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 139 ust. 1 uPzp (tzw. procedura odwrócona). 3.W związku z zastosowaniem procedury z art. 139 ust. 1, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Na podstawie art. 257 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane
Interne KennungZP-2380/2/26/ET
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80510000 Spezialausbildung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup usługi szkoleniowej polegającej na kompleksowej organizacji i przeprowadzeniu szkolenia dla 174 osób w ramach projektu pn. „FIRST RESPONDERS - skuteczna reakcja służb w sytuacji ataku CBRN-E”, w ramach programu współfinansowanego ze środków Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego na lata 2021-2027 na podstawie porozumienia finansowego nr FBW.03.01-IZ.00-0084/24. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe przygotowanie, organizację i przeprowadzenie cyklu szkoleń składających się z zajęć teoretycznych i praktycznych wraz z zapewnieniem noclegu i wyżywienia uczestnikom szkolenia (10 grup szkoleniowych – 10 tur/terminów), zgodnie z załącznikiem nr 1 - formularzem ofertowym do SWZ. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w załączniku nr 2 do SWZ -Opis przedmiotu zamówienia. 3. Osoby szkolące zobowiązane są posiadać na okres trwania umowy aktualne kwalifikacje zawodowe oraz przygotowanie i doświadczenie zgodnie z OPZ. 4. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej przez cały okres realizacji umowy, przy czym suma gwarancyjna nie może być mniejsza niż 3.000.000,00 zł (trzy miliony złotych), z franszyzą redukcyjną na poziomie nie wyższym, niż 3.000 zł (trzy tysiące złotych) oraz bez franszyzy integralnej. Na dowód posiadania ubezpieczenia Wykonawca wraz z zawarciem umowy okazuje oryginał polisy z dowodem uiszczenia składki z tego tytułu oraz składa jej poświadczoną za zgodność z oryginałem kserokopię. Wykonawca zobowiązuje się przez cały okres trwania umowy utrzymywać sumę gwarancyjną oraz wartość ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż kwota wskazana w zdaniu 1. Zamawiający w każdym czasie trwania umowy ma prawo zażądać od Wykonawcy okazania oryginału aktualnej polisy. W przypadku wygaśnięcia polisy w trakcie trwania umowy Wykonawca obowiązany jest przedłużyć okres obowiązywania polisy i przedstawić dowód uiszczenia składki z tego tytułu, na co najmniej 7 dni roboczych przed wygaśnięciem polisy. 5. Obiekty szkoleniowe muszą znajdować się w odległości nie większej niż 30 km od miejsca zakwaterowania uczestników (odległość liczona w km od obiektu zakwaterowania za pomocą strony internetowej www.google.pl/maps „wyznacz trasę samochodową”, brana jest pod uwagę najkrótsza trasa). 6. Miejsce zakwaterowania uczestników musi znajdować się na terenie Polski w odległości nie większej niż 350 km (odległość liczona w km za pomocą strony internetowej www.google.pl/maps „wyznacz trasę samochodową”, brana jest pod uwagę najkrótsza trasa) od każdej z siedzib: Oddziału Prewencji Policji w Łodzi – ul. Pienista 71, 94-109 Łódź, Oddziału Prewencji Policji w Katowicach – ul. Koszarowa 17, 40-074 Katowice, Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu – ul. Gen. Iwana Połbina 1, 54-151 Wrocław. 7. Wykonawca zapewnia ciągłość kadry dydaktycznej (wykładowców/instruktorów/trenerów) oraz identyczne warunki szkolenia dla wszystkich uczestników szkolenia. 8. Szkolenie musi być przeprowadzone w formie stacjonarnej, zamkniętej bez udziału osób nieskierowanych przez Zamawiającego. 9. Warunki realizacji zawiera wzór umowy- załącznik nr 12 do SWZ.