See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: KURSY TEORETYCZNE I PRAKTYCZNE DLA PERSONELU LATAJĄCEGO I NAZIEMNEGO NA ŚMIGŁOWIEC S-70I WS
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi szkoleniowej dla personelu latającego i naziemnego. W związku z powyższym usługa ta będzie obejmować przeprowadzenie kursów dla pilotów w zakresie uzyskania uprawnień i dopuszczeń niezbędnych do rozpoczęcia szkolenia w powietrzu na śmigłowcu S-70i WS w konfiguracji przygotowanej dla Wojsk Specjalnych Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Zakres zamówienia obejmuje również przeprowadzenia kursu dla personelu Crew Chief w celu uzyskania uprawnień umożliwiających wykonywanie bezpośredniej obsługi technicznej oraz realizowanie lotów w składzie załogi śmigłowca S-70i WS. Ponadto przedmiot zamówienia zawiera przeszkolenie personelu obsługi naziemnej, personelu Obiektywnej Kontroli Lotów oraz personelu zabezpieczenia wysokościowo-ratowniczego w celu uzyskania uprawnień umożliwiających wykonywanie wszystkich niezbędnych czynności obsługowych wymaganych do prawidłowej eksploatacji śmigłowca S-70i WS, jak również przeprowadzenie obsług na poziomie warsztatowym zapewniającym zachowanie ciągłości eksploatacyjnej statku powietrznego. 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować cały przedmiot zamówienia w ramach wybranego zadania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na dowolną liczbę zadań, z uwzględnieniem podziału zakresu zamówienia na 3 zadania: Zadanie nr 1: Przeprowadzenie kursu dla pilotów na śmigłowiec S-70i WS, nieposiadających wcześniej kwalifikacji na w/w śmigłowcu w zakresie uzyskania uprawnień i dopuszczeń niezbędnych do rozpoczęcia szkolenia w powietrzu na śmigłowcu S-70i WS. Zadanie nr 2: Przeprowadzenie kursu dla personelu Crew Chief, obsługi naziemnej, personelu Obiektywnej Kontroli Lotów oraz personelu zabezpieczenia wysokościowo-ratowniczego w poniższym zakresie: A) Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w specjalności awionik w wykonywaniu obsług na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i WS - zapewniającego personelowi niezbędną wiedzę do prawidłowego diagnozowania usterek, ich usuwania oraz wykonywania napraw systemów pokładowych Statku Powietrznego (SP) B) Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w specjalności płatowiec i silnik w wykonywaniu obsług na statku powietrznym – śmigłowiec S-70i WS - zapewniającego personelowi niezbędna wiedzę do prawidłowego diagnozowania usterek, ich usuwanie oraz wykonywania napraw systemów pokładowych SP. C) Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla techników pokładowych (Crew Chief) w celu zdobycia wiedzy niezbędnej do wykonywania lotów w dzień i w nocy (NVG) na śmigłowcu S-70i WS. D) Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi zintegrowanego systemu diagnostycznego na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i WS - zapewniająca personelowi niezbędna wiedzę do obsługi pokładowego systemu monitorowania oraz naziemnych stacji systemu IVHMS. E) Przeprowadzenie kursu dla personelu obsługowego z zakresu wyposażenia wysokościowo-ratowniczego zapewniający wiedzę niezbędną do prawidłowego wykonywania inspekcji oraz regulacji wyposażenia wysokościowo-ratowniczego, zasad dopasowania, regulacji oraz napraw w/w wyposażenia mającego zagwarantować bezpieczeństwo członków załogi. F) Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w zakresie zapewniania jakości i kursu inspektora na statku powietrznym - śmigłowiec S-70i WS - zapewniającą niezbędną wiedzę do prawidłowej pracy z dokumentacją techniczną, śledzenia dokumentacji obsługowej i narzędzi monitorujących procesy utrzymania technicznego, a także procedur testowych. G) Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w zakresie zarządzania obsługami statku powietrznego – śmigłowiec S-70i WS - kurs zapewnia poszerzenie wiedzy i kompetencji personelowi nadzorującemu eksploatacje śmigłowców w zakresie programów zarządzania oraz narzędzi służących do monitorowania, ewidencjonowania i śledzenia działań obsługowych dotyczących śmigłowca S-70i WS oraz metod usprawniania organizacji, harmonogramowania i planowania działań obsługowo-serwisowych. H) Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w zakresie wykonywania naprawy łopat wirnika nośnego oraz ogonowego statku powietrznego – śmigłowiec S-70i WS - zapewniającego personelowi niezbędna wiedzę do wykonywania inspekcji, napraw łopat wirnika nośnego oraz śmigła ogonowego, procedur naprawczych oraz metod testowych. I) Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w zakresie wykonywania regulacji układu sterowania statku powietrznego – śmigłowiec S-70i WS - który zapewni personelowi niezbędną wiedzę do wykonywania regulacji układów sterowania lotem, procedur diagnostycznych, procedur regulacyjnych dla zespołu napędowego, jak też kompletne procedury ustawień i kontroli sterowania lotem. Zadanie nr 3: Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi silnika T700-GE-701D na poziomie I (Intermediate). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla wszystkich zadań zawiera załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 187107-2026
Interne Kennung: 4/OB/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Brak aktualnie przeszkolonych pilotów i personelu obsługi naziemnej powoduje przerwy w operacjach śmigłowcowych i wpływa na brak gotowości operacyjnej Powietrznej jednostki operacji specjalnych. Zostały już podjęte dwie próby pozyskania wykonawców na przeprowadzenie kursów w roku ubiegłym, przy czym obie zakończyły się niepowodzeniem i postępowania unieważniono. Przez wzgląd na dwuetapowość procedury i wiążące się z tym długie terminy, gdzie istnieje konieczność niezwłocznego rozpoczęcia kursów, niemożliwe jest dochowanie terminów ustawowych. Dlatego też pierwszy etap (składania wniosków) należy skrócić do terminu 15-dniowego, a drugi (składania ofert) do 10-dniowego. Mając powyższe na uwadze, wskazane okoliczności należy zakwalifikować jako konieczne do zachowania ważnego interesu bezpieczeństwa i obronności jednostki wojskowej oraz kraju, które to mieszczą się w zakresie pojęcia pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, zawartego w art. 411 ust 7 i ust. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych. Jednocześnie skrócenie terminów składania ofert do 10 dni i wniosków do 15 dni, nie pozbawia wykonawców skutecznego przygotowania wniosków i ofert w zakresie przedmiotowego zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80511000 Ausbildung des Personals
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1.Przeprowadzenie kursu dla pilotów na śmigłowiec S-70i WS, nieposiadających wcześniej kwalifikacji na w/w śmigłowcu w zakresie uzyskania uprawnień i dopuszczeń niezbędnych do rozpoczęcia szkolenia w powietrzu na śmigłowcu S-70i WS.
Beschreibung: Przeprowadzenie kursu dla pilotów na śmigłowiec S-70i WS, nieposiadających wcześniej kwalifikacji na w/w śmigłowcu w zakresie uzyskania uprawnień i dopuszczeń niezbędnych do rozpoczęcia szkolenia w powietrzu na śmigłowcu S-70i WS. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 1
Los: LOT-0002
Titel: 2. Przeprowadzenie kursu dla personelu Crew Chief, obsługi naziemnej, personelu Obiektywnej Kontroli Lotów oraz personelu zabezpieczenia wysokościowo-ratowniczego
Beschreibung: Przeprowadzenie kursu dla personelu Crew Chief, obsługi naziemnej, personelu Obiektywnej Kontroli Lotów oraz personelu zabezpieczenia wysokościowo-ratowniczego . Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: 3. Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi silnika T700-GE-701D na poziomie I (Intermediate).
Beschreibung: Przeprowadzenie kursu teoretycznego oraz praktycznego dla personelu obsługi naziemnej w zakresie obsługi silnika T700-GE-701D na poziomie I (Intermediate). . Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia będzie przekazany Wykonawcom wraz z zaproszeniem do składania ofert.
Interne Kennung: Zadanie 3