316720-2026 - Wettbewerb
Polen – Möbel – Dostawy mebli wraz z wniesieniem i montażem
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy mebli wraz z wniesieniem i montażem
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli wraz z wniesieniem i montażem zwanych w dalszej części SWZ „asortymentem”. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ oraz Rozdział XIX SWZ. 3.Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia 24 miesięcy gwarancji i rękojmi na dostarczony asortyment. 4.Zamawiający wymaga wskazania w ofercie wykonawcy producenta/model lub inne dane jednoznacznie identyfikujące oferowany asortyment. Pod nazwą „Producent” należy rozumieć nazwę firmy, pod którą sprzedawany jest oferowany asortyment bądź przedsiębiorcę wprowadzającego asortyment do obrotu na terytorium RP. W przypadku nie wskazania przez Wykonawcę Producenta/ innych danych jednoznacznie identyfikujących asortyment, Zamawiający odrzuci ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy jako niezgodną z warunkami zamówienia. 5.Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności oferowanego asortymentu z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia związanymi z realizacją zamówienia, w postaci: karty katalogowej odrębnie na każdy asortyment, potwierdzających: model, wymiary, rodzaj materiału. 6.Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeżeli potwierdzają, że oferowany asortyment spełnia określone przez zamawiającego wymagania. Przedmiotowe środki dowodowe wytworzone przez Wykonawcę niebędącego Producentem, nie będą uznane za równoważne. 7.Jeżeli Wykonawca nie złoży wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych lub przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający nie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia i odrzuci ofertę na postawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit c). 8.Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przedmiotowych środków dowodowych. 9.Przedmiotowe środki dowodowe sporządzone w języku obcym muszą zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski. 10.Zamawiający dopuszcza powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcy. 11.Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie powierzy Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani. 12.Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (tj. Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., str. 1), zwanym dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Komendant Stołeczny Policji; 2) nadzór nad prawidłowym przetwarzaniem danych osobowych sprawuje inspektor ochrony danych osobowych: adres: ul. Nowolipie 2, 00-150 Warszawa; adres e-mail: iod@ksp.policja.gov.pl 13. Termin związania ofertą: 05.09.2026 r. 14. Zmiany dotyczące zmiany umowy zostały zawarte w Rozdz. XIX SWZ. 15. O udzielenie przedmiotowego zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy oraz art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 7,8 i 10 ustawy oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tj. Dz. U. z 2025 r. poz. 514) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) ze zm., dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuacje na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L111 z 8.4.2022 str. 1) oraz zmienionym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 16. Zamawiający nie wymaga wykazania przez Wykonawcę spełnienia warunków określonych w art. 112 ust. 2 ustawy.
Interne KennungWZP-1184/26/55/Z
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Postępowanie prowadzone jest w celu zawarcia umowy ramowej w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 311 ust. 1 pkt 1 ustawy w zw. z art.132 ustawy, w zw. z art. 314 ust. 1 pkt. 1 ustawy, oraz aktów wykonawczych do niej, o wartości zamówienia równej progowi unijnemu lub większej. 2.Zamawiający, zgodnie z art. 139 ustawy, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa mebli wraz z wniesieniem i montażem zwanych w dalszej części SWZ „asortymentem”. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 5 do SWZ oraz Rozdział XIX SWZ.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji i odnowień