316750-2026 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung – Utrzymanie zieleni przydrożnej w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi w 2026 roku z podziałem na zadania
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zieleni przydrożnej w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi w 2026 roku z podziałem na zadania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie utrzymania zieleni przydrożnej w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi w 2026 roku z podziałem na zadania: • Zadanie Nr 1 Rejon Dróg Wojewódzkich w Poddębicach: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód (dłużyc) do Obwodów Drogowych – 116 szt., nasadzenia drzew – 229 szt., pielęgnacja zadrzewienia – 2124 szt. • Zadanie Nr 2 Rejon Dróg Wojewódzkich w Łowiczu: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód (dłużyc) do Obwodów Drogowych – 122 szt., nasadzenia drzew – 58 szt., pielęgnacja zadrzewienia – 660 szt. • Zadanie Nr 3 Rejon Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód do Obwodów Drogowych – 15 szt., nasadzenia drzew – 25 szt., pielęgnacja zadrzewienia – 348 szt. • Zadanie Nr 4 Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód (dłużyc) do Obwodów Drogowych – 8 szt., nasadzenia drzew – 71 szt. pielęgnacja zadrzewienia – 941 szt. • Zadanie Nr 5 Rejon Dróg Wojewódzkich w Sieradzu: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód do Obwodów Drogowych – 116 szt., nasadzenia drzew – 198 szt., pielęgnacja zadrzewienia – 600 szt. Szczegółowy wykaz nasadzeń, wycinki drzew oraz pielęgnacji znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia i Formularzu wyceny ofertowej dla danego zadania.
Interne Kennung: DZ.2611.15.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tj. tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 pkt. 1 Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy, za pośrednictwem elektronicznej platformy zakupowej (dalej: „Platforma”) pod adresem: https://zdwlodz.eb2b.com.pl, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy. 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie Zakupowej. Zarejestrowanie i utrzymywanie konta na Platformie Zakupowej oraz korzystanie z Platformy jest bezpłatne. 5. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % wartości zamówienia. 6. Wykonawcy występujący wspólnie przed zawarciem umowy o zamówienie zobowiązani są do złożenia umowy regulującej ich współpracę w związku z realizacja zamówienia. 7. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia umowy zgodnej ze wzorem załączonym do SWZ. 8. Przewiduje się zmiany umowy opisane w projekcie umowy, przede wszystkim w par. 10 wzoru umowy. 9. Wykonawca może złożyć ofertę na każde z pięciu zadań (części). 10. Zamawiający wymaga, aby zamówienie podstawowe było realizowane sukcesywnie, od daty zawarcia umowy do dnia 22.12.2026 r. Realizacja opcji do dnia 30.06.2027 r. lub z dniem zrealizowania zakresu rzeczowego opcji, w zależności co nastąpi wcześniej. Konkretna data wykonania umowy uzasadniona jest tym, że realizacja zadania przewidziana jest sukcesywnie w miarę zapotrzebowania RDW/OD w 2026 r. i 2027. Zależna jest również od: okresu lęgowego ptaków (marzec-październik), terminu wyznaczonego w decyzjach na usunięcie drzew oraz nasadzeń oraz odpowiednich warunków atmosferycznych. 11. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 90 dni, tj. do dnia 07.09.2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie Nr 1: Utrzymanie zieleni przydrożnej w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Poddębicach z prawem opcji
Beschreibung: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód (dłużyc) do Obwodów Drogowych – 116 szt., nasadzenia drzew – 229 szt., pielęgnacja zadrzewienia – 2124 szt. Szczegółowy wykaz nasadzeń, wycinki drzew oraz pielęgnacji, stanowi Załącznik Nr 1 do Opisu Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: DZ.2611.15.2026 zadanie 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 Prawa zamówień publicznych przewiduje prawo opcji. Zamawiający przewiduje prawo opcji dla zadań 1 – 5. Opcja obejmuje: 100% zakresu rzeczowego zamówienia podstawowego. Realizacja opcji będzie następowała wyłącznie w przypadku złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o realizacji opcjonalnej części zamówienia. Uruchomienie prawa opcji nastąpi po wyczerpaniu ilości zamówienia podstawowego dla poszczególnych pozycji lub po upływie terminu realizacji zamówienia podstawowego. Zakończenie opcji nastąpi do dnia 30.06.2027r. lub z dniem zrealizowania zakresu rzeczowego opcji, w zależności co nastąpi wcześniej. Szczegółowy zakres ujęty został w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) i w Części II SWZ - wzór umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie Nr 2: Utrzymanie zieleni przydrożnej w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Łowiczu z prawem opcji
Beschreibung: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód (dłużyc) do Obwodów Drogowych – 122 szt., nasadzenia drzew – 58 szt., pielęgnacja zadrzewienia – 660 szt. Szczegółowy wykaz, wycinki drzew, nasadzeń drzew oraz pielęgnacji, stanowi Załącznik Nr 2 do Opisu Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: DZ.2611.15.2026 zadanie 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie Nr 3: Utrzymanie zieleni przydrożnej w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim z prawem opcji
Beschreibung: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód do Obwodów Drogowych – 15 szt., nasadzenia drzew – 25 szt., pielęgnacja zadrzewienia – 348 szt. Szczegółowy wykaz nasadzeń, wycinki drzew, pielęgnacji, stanowi Załącznik Nr 3 do Opisu Przedmiotu Zamówienia
Interne Kennung: DZ.2611.15.2026 zadanie 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie Nr 4: Utrzymanie zieleni przydrożnej w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie z prawem opcji
Beschreibung: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód (dłużyc) do Obwodów Drogowych – 8 szt., nasadzenia drzew – 71 szt. pielęgnacja zadrzewienia – 941 szt. Szczegółowy wykaz nasadzeń, wycinki drzew oraz pielęgnacji, stanowi Załącznik Nr 4 do Opisu Przedmiotu Zamówienia
Interne Kennung: DZ.2611.15.2026 zadanie 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie Nr 5: Utrzymanie zieleni przydrożnej w ciągach dróg wojewódzkich administrowanych przez Rejon Dróg Wojewódzkich w Sieradzu z prawem opcji
Beschreibung: Wycinka drzew z frezowaniem pni i zwózką kłód do Obwodów Drogowych – 116 szt., nasadzenia drzew – 198 szt., pielęgnacja zadrzewienia – 600 szt. Szczegółowy wykaz nasadzeń, wycinki drzew oraz pielęgnacji, stanowi Załącznik Nr 5 do Opisu Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: DZ.2611.15.2026 zadanie 5