316779-2025 - Ergebnis
Dänemark – Überprüfung von Abwasserkanälen – Spuling og TV-inspektion for Mariagerfjord Vand A/S: annullation
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Spuling og TV-inspektion for Mariagerfjord Vand A/S: annullation
Beschreibung: Tilbudsgiver forpligter sig til at levere og udføre TV-inspektion og forudgående spuling samt brøndinspektion og supplerende spuleopgaver på lokationer i Mariagerfjord Kommune, herunder:TV-inspektioner af nyanlæg (separatkloakeringer og byggemodninger) til brug for kvalitetskontrol af det udførte anlægsarbejdeSpuling og TV-inspektion af eksisterende kloakområder ifm. fornyelsesplanlægning eller udredning og opklaring af tilstand og ledningsforløb / -sammenhængBrøndinspektion og brøndrapporteringØvrige vedligeholdelsesopgaverUdbuddet omfatter bl.a. rekvirering af TV-inspektion i eksisterende kloak med udgangspunkt i to ugers varsel samt rekvirering af TV-inspektion i nyanlæg med udgangspunkt i én uges varsel. Ordregiver gør dog opmærksom på at der i særlige tilfælde kan forekomme kortere varsel.Ligeledes omfatter udbuddet hasteopgaver med igangsættelse inden for ét døgn.Omfattet af opgaverne er alle de for arbejdets fuldstændige færdiggørelse nødvendige arbejder, ydelser og leverancer – medmindre andet er særligt angivet.Arbejdsopgaverne og det forventede omfang er nærmere beskrevet i bilag 2 Arbejdsbeskrivelse samt tilhørende bilag. Opgaverne skal udføres til de priser, der fremgår af bilag 1 Tilbudsliste.Driftsmæssige suge- og spuleopgaver er undtaget af nærværende rammeaftale.
Interne Kennung: 602154
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbudsprocessen gennemføres som et offentligt EU-udbud, jf. BEK nr. 1078 af 29/06/2022 (forsyningsvirksomhedsdirektivet) art. 45, stk. 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen
5. Los
Los: LOT-0000