316850-2026 - Ergebnis
Polen – Personaleinstellung – Świadczenie usług pracy tymczasowej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług pracy tymczasowej
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia będzie świadczenie usług polegających na kierowaniu pracowników tymczasowych do wykonywania pracy tymczasowej na rzecz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, rekrutowanie i zatrudnianie pracowników tymczasowych oraz prowadzenie rozliczeń ze skierowanymi pracownikami tymczasowymi w wymiarze 10920 godzin w zamówieniu podstawowym. 1) Przedmiot zamówienia opisany został w ● załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia) ● załączniku nr 11 (projektowane postanowienia umowy).
Vorherige Bekanntmachung181012-2026
Interne KennungMSN/07/PU/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający skrócił terminu składania ofert do 18 dni, kierując się następującymi przesłankami: Ze względu na nieprzewidziane trudności w realizacji dotychczasowej umowy (niewywiązywanie się wykonawcy z obowiązków jakościowych, co rzutuje na wizerunek i bezpieczeństwo operacyjne instytucji), Muzeum zmuszone jest w trybie pilnym wdrożyć nowy model obsługi oparty na pracy tymczasowej. Zwłoka w rozstrzygnięciu postępowania grozi paraliżem obsługi kluczowych stref (kasy, kino, sklep) w nowej siedzibie MSN. Skrócenie terminu składania ofert podyktowane jest koniecznością zawarcia nowej umowy do 12 maja 2026 r., co przy zachowaniu standardowych terminów ustawowych nie byłoby możliwe. Nadchodzący kalendarz wydarzeń kulturalnych oraz otwarcie nowych przestrzeni ekspozycyjnych generuje gwałtowny wzrost frekwencji. Brak zapewnienia odpowiedniej liczby personelu przeszkolonego i zatrudnionego na stabilnych warunkach uniemożliwi realizację misji statutowej Muzeum i narazi instytucję na straty finansowe oraz wizerunkowe. Specyfika pracy tymczasowej wymaga czasu na rekrutację i wdrożenie personelu przez Wykonawcę (szkolenia stanowiskowe, BHP, badania lekarskie). Skrócenie terminu składania ofert pozwoli na wcześniejsze podpisanie umowy, co jest kluczowe dla zapewnienia pełnej obsady stanowisk przed najbliższym szczytem frekwencyjnym. Zapewnienie dostępu do kultury w bezpiecznych i profesjonalnych warunkach stanowi interes publiczny, który byłby zagrożony w przypadku stosowania standardowych terminów procedury.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79600000 Personaleinstellung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia będzie świadczenie usług polegających na kierowaniu pracowników tymczasowych do wykonywania pracy tymczasowej na rzecz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, rekrutowanie i zatrudnianie pracowników tymczasowych oraz prowadzenie rozliczeń ze skierowanymi pracownikami tymczasowymi w wymiarze 10920 godzin w zamówieniu podstawowym. 1) Przedmiot zamówienia opisany został w ● załączniku nr 1 do SWZ (Opis przedmiotu zamówienia) ● załączniku nr 11 (projektowane postanowienia umowy). 2) Przedmiot Zamówienia według klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): ● 79600000-0 Usługi rekrutacyjne ● 79610000-3 zapewnienie usług personelu
Optionen
Beschreibung der Optionen4. Prawo Opcji zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 1) Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji. 2) Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego nie jest obowiązkowe i nastąpi w zależności od możliwości finansowych Zamawiającego oraz zaistnienia dodatkowych potrzeb na usługi w zakresie zatrudnienia na kolejny okres - maksymalnie 12 miesięcy lub w pierwszym okresie obowiązywania umowy obejmującym zamówienie podstawowe po przekroczeniu ilości godzin przewidzianych w zamówieniu podstawowym. Prawo opcji obejmuje maksymalnie 33838 dodatkowych godzin pracy Pracowników tymczasowych ponad zakres podstawowy zamówienia. 3) Zamawiający będzie uruchamiał prawo opcji w zakresie zależnym od potrzeb. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji wielokrotnie, aż do wyczerpania limitu godzin pracy pracowników tymczasowych oraz limitu okresu przedłużenia terminu obowiązywania Umowy, o których mowa w pkt. 2 powyżej. 4) Zamówienie opcjonalne nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezłożenia tego zamówienia. 5) Wykonawca zobowiązuje się do realizacji usługi w ramach zamówienia opcjonalnego zgodnie z warunkami i na zasadach określonych w załączniku nr 11 do SWz_projektowanych postanowieniach umownych. 6) Zasady realizacji, odbiorów oraz rozliczenia usługi, w tym wartości maksymalnej opcji stosuje się odpowiednio do zamówienia opcjonalnego zgodnie z formularzem cenowym. 7) Zamawiający może z prawa opcji korzystać w terminie do końca 14 dni poprzedzających ostatni miesiąc obowiązywania Umowy poprzez złożenie oświadczenia Wykonawcy w formie pisemnej na adres korespondencyjny Wykonawcy lub elektronicznej, równoważnej formie pisemnej zgodnie z art. 781 kodeksu cywilnego. Do skuteczności oświadczenia Zamawiającego nie jest wymagana zgoda Wykonawcy. 8) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej Umowy. Prawo opcji wiąże Wykonawcę z chwilą złożenia oświadczenia Zamawiającego. 9) Prawo opcji może zostać uruchomione przez Zamawiającego jednokrotnie lub wielokrotnie w całym okresie obowiązywania umowy.