316931-2026 - Ergebnis
Polen – Nicht in Heimen erbrachte Fürsorgeleistungen – Świadczenie wsparcia opartego o metodę „Najpierw Mieszkanie” dla osób z doświadczeniem bezdomności - najemców lokali oraz osób, które otrzymały skierowanie do najmu lokalu z zasobu m.st. Warszawy.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie wsparcia opartego o metodę „Najpierw Mieszkanie” dla osób z doświadczeniem bezdomności - najemców lokali oraz osób, które otrzymały skierowanie do najmu lokalu z zasobu m.st. Warszawy.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest realizacja usługi świadczenia wsparcia opartego o metodę „Najpierw Mieszkanie” dla osób z doświadczeniem bezdomności - najemców lokali oraz osób, które otrzymały skierowanie do najmu lokalu z zasobu m.st. Warszawy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Załączniku nr 4 do SWZ. Zamówienie publiczne będące przedmiotem postępowania musi być realizowane zgodnie z Zarządzeniem nr 155/2023 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 31 stycznia 2023 r. w sprawie przyjęcia do realizacji metody „Najpierw Mieszkanie” w działaniach prowadzonych na rzecz osób z doświadczeniem bezdomności. Zamówienie podzielono na 2 części: 1) Część I – lewostronna część Warszawy (dzielnice Ursynów, Wilanów, Mokotów, Bielany, Włochy, Bemowo, Wola, Śródmieście, Ochota, Ursus, Żoliborz) minimalna liczba Uczestników – 25; maksymalna liczba Uczestników – 30; 2) Część II: prawostronna część Warszawy (dzielnice Wawer, Białołęka, Targówek, Wesoła, Praga Południe, Rembertów, Praga Północ) minimalna liczba Uczestników – 15; maksymalna liczba Uczestników – 20. Z uwagi na specyficzny charakter zamówienia Zamawiający zastrzega możliwość niewykonania przedmiotu zamówienia na poziomie 25% w stosunku do każdej z części przedmiotu zamówienia. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną, kilka lub wszystkie części przedmiotu zamówienia, o których mowa powyżej. Uzupełnienie Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowią warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. Szczegóły w Rozdziale IV SWZ. Termin realizacji zamówienia dla każdej z części przedmiotu zamówienia wynosi 24 miesiące od daty podpisania umowy do dnia upływu okresu, na który została zawarta, lub do wyczerpania kwoty wynagrodzenia w zależności od tego, które z powyższych zdarzeń nastąpi wcześniej. W związku z koniecznością powierzenia Wykonawcy przetwarzania danych osobowych, o udzielenie zamówienia mogą się ubiegać wyłącznie tacy Wykonawcy, którzy gwarantują zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa, na podłożu organizacyjnym i technicznym, uwzględniających charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania oraz ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie wystąpienia i wadze, tj. spełniające wymogi bezpieczeństwa przetwarzania, o których mowa w art. 32 ust. 1 i 2 RODO – i będą w stanie udokumentować wdrożenie tych środków najpóźniej w dniu podpisania umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. W związku z tym Wykonawca musi wykazać, iż: 1) prowadzi Rejestr Kategorii Czynności Przetwarzania, stosownie do wymagań art. 30 ust. 2 RODO, w którym ewidencjonuje wszelkie kategorie czynności związanych z przetwarzaniem powierzonych Mu danych. Wykonawca zobowiązany będzie uwzględnić powierzone przez Zamawiającego dane osobowe w Rejestrze. Zamawiający może wymagać od Wykonawcy, na każdym etapie realizacji umowy, udokumentowania prowadzenia Rejestru; 2) wdrożył i stosuje metodykę szacowania ryzyka związanego z przetwarzaniem powierzonych Mu danych osobowych, stosownie do wymogów art. 32 ust. 2 RODO, co oznacza, iż przeprowadza analizę ryzyka związanego z przetwarzaniem powierzonych danych, opierając się o przyjętą metodykę, wdraża i stosuje odpowiednie mechanizmy zabezpieczające powierzone dane oraz monitoruje związane z tym procesy; 3) uwzględniając charakter, zakres, kontekst i cele przetwarzania oraz ryzyko naruszenia praw lub wolności osób fizycznych o różnym prawdopodobieństwie wystąpienia i wadze, stosuje właściwe rozwiązania organizacyjne i techniczne, w tym m.in. szkolenia personelu mającego dostęp do danych osobowych, odpowiednie polityki bezpieczeństwa, procedury postępowania w przypadku naruszenia bezpieczeństwa danych osobowych, procedury realizacji praw osób, których dane dotyczą, szyfrowanie i pseudonimizację, a także zapewnia narzędzia do ciągłego zapewnienia poufności, integralności, dostępności i odporności systemów i usług przetwarzania oraz zdolność do szybkiego przywrócenia dostępności danych osobowych i dostępu do nich w razie incydentu fizycznego lub technicznego, w zakresie adekwatnym do stosowanych narzędzi służących do przetwarzania danych osobowych. Na Wykonawcy spoczywa: 1) ciężar udowodnienia, iż spełnia wymogi Zamawiającego w zakresie systemu bezpieczeństwa danych osobowych; oraz 2) odpowiedzialność za ewentualne naruszenia wynikające z niewypełnienia określonych przez Zamawiającego wymogów. Zamawiający informuje, iż dokona weryfikacji spełnienia przez Wykonawcę wyżej wymienionych wymogów na podstawie oświadczenia Wykonawcy stanowiącego integralną część Formularza ofertowego. Wykonawca przed zawarciem umowy o udzielenie zamówienia publicznego zobowiązany będzie do wypełnienia Arkusza weryfikacji podmiotu przetwarzającego dotyczący stopnia spełnienia wymagań technicznych i organizacyjnych wobec podmiotów, którym powierza się przetwarzanie danych osobowych. Na etapie realizacji umowy powierzenia przetwarzania danych, Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do przeprowadzenia audytów bezpieczeństwa, także w formie inspekcji w siedzibie Wykonawcy – zgodnie z art. 28 ust. 3 lit. h RODO.
Vorherige Bekanntmachung182853-2026
Interne KennungWCI-DIS-ZPP.26.3.2026.AAN
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o jakim stanowi art. 132-139 w związku z art. 359 pkt 1), z zastosowaniem postanowień zawartych w art. 360 ustawy Pzp oraz w oparciu o postanowienia Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom, Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. Przepis art. 122 ustawy Pzp stosuje się odpowiednio. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia. Podstawy wykluczenia Wykonawców 1) art. 108 ust. 1 ustawy Pzp; 2) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025/2033 z 23.10.2025,), dalej: rozporządzenie 2025/2033; 3) art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514); 4) art. 109 ust. 1 pkt 4), 5) i 7) ustawy Pzp Szczegóły w Rozdziale IX SWZ. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, Zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, zgodnie z katalogiem dokumentów określonych w Rozdziale X SWZ. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór Oświadczenia Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia stanowi Załącznik nr 7 do SWZ. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienie warunków udział w postępowaniu składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85312400 Nicht in Heimen erbrachte Fürsorgeleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens, 85310000 Dienstleistungen des Sozialwesens
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I – lewostronna część Warszawy (dzielnice Ursynów, Wilanów, Mokotów, Bielany, Włochy, Bemowo, Wola, Śródmieście, Ochota, Ursus, Żoliborz) minimalna liczba Uczestników – 25; maksymalna liczba Uczestników – 30.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Załączniku nr 4 do SWZ. Uzupełnienie Opisu Przedmiotu Zamówienia stanowią warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte we Wzorze Umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ.
Interne KennungCzęść I
LosLOT-0002
TitelCzęść II: prawostronna część Warszawy (dzielnice Wawer, Białołęka, Targówek, Wesoła, Praga Południe, Rembertów, Praga Północ) minimalna liczba Uczestników – 15; maksymalna liczba Uczestników – 20.
Interne KennungCzęść II