2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa obrotowych krzeseł biurowych dla Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa zmontowanych obrotowych krzeseł biurowych (dalej zwanych „krzesłami”) dla Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, obejmująca ich transport, wniesienie i ustawienie w pomieszczeniach znajdujących się w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Poprzez „dostawę” należy rozumieć dostawy zmontowanych krzeseł transportem na koszt i ryzyko wykonawcy wraz z ich rozładunkiem, wniesieniem i ustawieniem (na koszt wykonawcy) w pomieszczeniach znajdujących się w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego. 2.Opis przedmiotu zamówienia, rozdzielnik ilościowy oraz miejsca dostaw zawarte zostały w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 3.Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia podstawowego w ramach prawa opcji na zasadach określonych w § 12 Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 7 do SWZ. 4.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Jeden wykonawca może złożyć jedną ofertę na całość zamówienia. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części z uwagi na fakt, że przedmiotem zamówienia jest dostawa krzeseł tego samego rodzaju, jednorodnych pod względem parametrów technicznych, kolorystyki i stylistyki. Ponadto brak podziału na części nie grozi ograniczeniem konkurencyjności lub nadmiernymi trudnościami technicznymi w szczególności dla wykonawców z rynku MŚP. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 7. Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie zgodności oferowanych krzeseł stanowiących przedmiot zamówienia z wymaganiami określonymi w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ: a) atestu/certyfikatu/protokołu z badań wytrzymałości tapicerki lub innego dokumentu, potwierdzającego parametry tkaniny wskazane w pkt. 13.15) OPZ, b) zestawienia parametrów funkcjonalno – technicznych oferowanych obrotowych krzeseł biurowych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SWZ. Złożone przedmiotowe środki dowodowe muszą być zgodne z wymaganiami Zamawiającego wskazanymi w pkt 7.3 SWZ (Tabela część B pkt. 1 i 2). Zamawiający przewiduje zastosowanie art. 107 ust. 2 pzp – wezwanie wykonawcy do złożenia lub uzupełnienia przedmiotowego środka dowodowego, w przypadku gdy wykonawca nie złożył go wraz z ofertą lub gdy złożony przedmiotowy środek dowodowy jest niekompletny.
Interne Kennung: 3001-ILZ.260.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39111100 Drehsitze
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa zmontowanych obrotowych krzeseł biurowych (dalej zwanych „krzesłami”) dla Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu, obejmująca ich transport, wniesienie i ustawienie w pomieszczeniach znajdujących się w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. Poprzez „dostawę” należy rozumieć dostawy zmontowanych krzeseł transportem na koszt i ryzyko wykonawcy wraz z ich rozładunkiem, wniesieniem i ustawieniem (na koszt wykonawcy) w pomieszczeniach znajdujących się w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego. UWAGA: Przedmiot umowy realizowany będzie na czynnych obiektach. Wykonawca zobowiązany jest wykonywać swoje czynności w ramach zawartej umowy w sposób, który nie będzie nadmiernie utrudniał pracy osobom przebywającym w budynkach Zamawiającego. 2.Opis przedmiotu zamówienia, rozdzielnik ilościowy oraz miejsca dostaw zawarte zostały w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 3.W przypadku, gdy do opisu przedmiotu zamówienia użyte zostały nazwy handlowe producentów, normy, oceny techniczne, specyfikacje techniczne, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 i art. 101 ust. 4 pzp dopuszcza składanie ofert równoważnych. Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia produkty pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowo-funkcjonalne, jakim muszą odpowiadać produkty oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowo-funkcjonalnych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Wykazanie równoważności oferowanego przedmiotu w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych, określonych przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia spoczywa na wykonawcy.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo ewentualnego zwiększenia wielkości zamówienia podstawowego w ramach pierwszego i drugiego prawa opcji, o których mowa w § 12 ust. 2 i 3 umowy 2.Pierwsze prawo opcji zostanie ustalone przez Zamawiającego po zapoznaniu się z cenami jednostkowymi przedmiotu zamówienia wskazanymi w ofercie Wykonawcy. Zamawiający dokona zwiększenia zamówienia podstawowego w ramach przewidzianego prawa opcji maksymalnie do wyczerpania kwoty środków otrzymanych i posiadanych przez Zamawiającego na sfinansowanie zakupu i dostawy krzeseł. Informacja o uruchomieniu tego prawa opcji zostanie przekazana Wykonawcy najpóźniej do dnia zawarcia umowy. 3.Drugie prawo opcji przewiduje możliwość zamówienia dodatkowej liczby krzeseł w liczbie maksymalnie 900 sztuk. Wskazane prawo opcji składa się maksymalnie z trzech odrębnych zamówień (każde maksymalnie do 300 sztuk). Zamawiający w ramach tego prawa opcji może skorzystać z jednego, dwóch lub nawet trzech zamówień. Każde zlecenie uruchamiane będzie odrębnym oświadczeniem woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, przesyłanym do Wykonawcy. 4.Tym samym całkowita wartość zamówienia stanowić będzie sumę wartości zamówienia podstawowego i zamówienia, które ewentualnie zostanie udzielone przy wykorzystaniu pierwszego i drugiego prawa opcji. 5.Warunkiem uruchomienia drugiego prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie (oświadczeniem tym będzie zlecenie wykonania przez Wykonawcę dostawy objętej prawem opcji). W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji lub też skorzystania w niepełnym wymiarze (np. tylko jedno zlecenie lub też zamówienie krzeseł w liczbie mniejszej niż maksymalna przewidziana dla prawa opcji), Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Zamawiający przewiduje, że ostateczny termin złożenia zlecenia dostaw w ramach prawa opcji, o których mowa w § 12 ust. 3 umowy, to dzień 30.10.2025 r. 6.Skorzystanie z pierwszego i drugiego prawa opcji przez Zamawiającego i realizacja przez Wykonawcę zamówienia w ramach prawa opcji, w sytuacji braku odmiennego uregulowania dedykowanego dla zamówienia w ramach prawa opcji, odbywać się będzie na warunkach i zasadach przewidzianych dla zamówienia podstawowego, w szczególności w zakresie cen jednostkowych krzeseł dostarczonych w ramach prawa opcji, których cena będzie tożsama z ceną jednostkową krzesła, zaoferowaną dla zamówienia podstawowego – cena wskazana w ofercie Wykonawcy. 7.Dostawa w ramach pierwszego prawa opcji, o którym mowa w § 12 ust. 2 umowy nastąpi w terminie przewidzianym dla zamówienia podstawowego (35 dni). Termin realizacji zamówienia w ramach drugiego prawa opcji, o którym mowa w § 12 ust. 3 wynosi 35 dni (odrębnie dla każdego z trzech zamówień), licząc od dnia przesłania Wykonawcy oświadczenia Zamawiającego, o którym mowa w § 12 ust. 5 umowy.