2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kaffe, te, maskiner, service, mv.
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af kaffe, te, kakao og tilbehørsprodukter samt automater til Herning Kommune og dens ca. 8.300 kaffe-, te- og kakaotørstige ansatte. For nærmere beskrivelse af de udbudte varer og ydelser henvises til Bilag 1 – Tilbudsliste (delaftale 1), Bilag 2 – Tilbudsliste (delaftale 2) og Bilag 3 – Kravspecifikation, samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål, der måtte opstå under udbudsprocessen.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15860000 Kaffee, Tee und zugehörige Produkte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15861000 Kaffee, 39711310 Elektrische Kaffeemaschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Langsombryg kaffe, te, mv.
Beschreibung: Delaftalen indeholder kaffe, såsom hel bønner, formalet, espressobønner mv., samt te og tilbehørsprodukter. Desuden indeholder aftalen leje af maskiner med flere varianter.
Los: LOT-0002
Titel: Hurtigbryg kaffe
Beschreibung: Delaftalen indeholder 3 forskellige slags kaffe (enten som flydende eller instant), te og tilbehørsprodukter. Desuden indeholder aftalen leje af hurtigbryg maskiner med både få og flere varianter.