317136-2026 - Wettbewerb
Polen – Personenkraftwagen – Dostawa fabrycznie nowych, samochodów osobowych, przystosowanych do egzaminowania na kat. B prawa jazdy a także z bieżącym serwisowaniem dla potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa fabrycznie nowych, samochodów osobowych, przystosowanych do egzaminowania na kat. B prawa jazdy a także z bieżącym serwisowaniem dla potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi
Beschreibung1. Przedmiot postępowania stanowi dostawa fabrycznie nowych, samochodów osobowych, przystosowanych do egzaminowania na kat. B prawa jazdy a także z bieżącym serwisowaniem dla potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. 2. Opis wymagań technicznych samochodów, będących przedmiotem zamówienia zawiera Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 1 do SWZ. 3. Wykonawca wyraża zgodę na zamontowanie urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk podczas egzaminu praktycznego, w pojazdach Wykonawcy. Montaż urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk z przebiegu egzaminów dokonuje będzie przez Zamawiający i na jego koszt.
Interne KennungWORD/DO/2300/7/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZamówienie nie zostało podzielone na części
Beschreibung1. Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. 2. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia stanowi jednorodny, funkcjonalnie powiązany zakres, obejmujący najem pojazdów egzaminacyjnych przeznaczonych do realizacji jednego celu, jakim jest przeprowadzanie państwowych egzaminów na prawo jazdy kategorii B. Realizacja zamówienia w ramach jednego kontraktu pozwala na zapewnienie jednolitych warunków egzaminacyjnych, spójnych parametrów technicznych pojazdów oraz sprawnej organizacji i nadzoru nad realizacją zamówienia. 3. Podział zamówienia na części mógłby prowadzić do utrudnień organizacyjnych, rozproszenia odpowiedzialności po stronie wykonawców oraz ryzyka zróżnicowania warunków przeprowadzania egzaminów, co pozostawałoby w sprzeczności ze standaryzowanym charakterem egzaminów państwowych. 4. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że zakres i skala zamówienia nie mają charakteru nadmiernego, a wielkość zamówienia odpowiada standardowej działalności podmiotów funkcjonujących na rynku najmu pojazdów. W związku z tym brak podziału zamówienia na części nie ogranicza dostępu do postępowania wykonawcom o mniejszym potencjale, w tym podmiotom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, zdolnym do samodzielnej realizacji zamówienia w całości.
Menge38 Stück