317343-2025 - Wettbewerb
Polen – Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst – Dostawy warzyw, owoców i jaj
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawy warzyw, owoców i jaj
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są dostawy warzyw, owoców i jaj dla CRR KRUS NIWA w okresie obowiązywania umowy, określone w Załączniku nr 1A do SWZ – Asortyment zamówienia, w Załączniku nr 1B do SWZ – Arkusz kalkulacyjny określający cenę oferty, w Załączniku nr 1C do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dot. prac związanych z rozmieszczeniem i instalacją, w ramach zamówienia na dostawy. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych - w podrozdziale IV.A. SWZ. Zamawiający uzasadnił decyzję o braku podziału niniejszego zamówienia na części. Dostawy obejmują 73 pozycje asortymentowe. Zamawiający zobowiązuje zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A do SWZ – Asortyment zamówienia oraz z Załącznikiem nr 1B do SWZ – Arkusz kalkulacyjny określający cenę oferty, w których określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące przedmiotu niniejszego zamówienia.
Interne KennungO.271.1.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensI.1) Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2024.1320 t.j.) zwanej w dalszej treści ustawą Pzp. 2) Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. procedury odwróconej). 3) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na całość zamówienia. 4) Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 5) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 6) Dostęp do dokumentów zamówienia nie jest zastrzeżony. 7) Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 8) Wykonanie zamówienia nie musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego. II.1) Sposób porozumiewania się Wykonawcami: 1.1) W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl (korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne) oraz poczty elektronicznej Zamawiającego przetargi@niwa.info.pl, z zastrzeżeniem, że oferta musi zostać złożona przy użyciu Platformy e-Zamówienia. 1.2) Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (z wyłączeniem składania ofert – sposób przygotowania oferty został szczegółowo opisany w rozdziale XVI SWZ) odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem Formularzy do komunikacji dostępnych na Platformie e-Zamówienia w zakładce Formularze. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zawarte zostały w rozdziale XIII SWZ. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Formularzy do komunikacji wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 1.3) Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu Wykonawca na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce Centrum Pomocy. 1.4) Jeżeli wraz z ofertą składane są dokumenty zawierające tajemnicę przedsiębiorstwa Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa. Zarówno załącznik stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa jak i uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa należy dodać w polu Załączniki i inne dokumenty przedstawione w ofercie przez Wykonawcę. W przypadku gdy Wykonawca nie wyodrębni i nie zabezpieczy w ww. sposób poufności informacji, Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za ewentualne ujawnienie ich treści razem z informacjami jawnymi. 1.5) Do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 1.6) Ofertę (Formularz Ofertowy wraz z Załącznikiem nr 1B do SWZ – Arkusz kalkulacyjny określający cenę oferty), oświadczenia składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o których mowa w pkt. 1 i 4 podrozdziału IX.A. SWZ, podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdziale X SWZ, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w podrozdziale VII.B. pkt 4 SWZ, oświadczenie składane na podstawie art. 125 ust. 5 ustawy Pzp, o którym mowa w ppkt. 7 podrozdziału IX.A. SWZ, przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w rozdziale V SWZ oraz pełnomocnictwo o ile dotyczy sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2014 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U.2014.773), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. 1.7) Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż określone w pkt. 1.6) powyżej przekazywane w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach ww. Rozporządzenia (i przekazuje się jako załącznik) lub jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wskazanych w rozdziale XIII SWZ (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści Formularza do komunikacji). Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf, w celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów: − .zip − .7Z, wśród formatów powszechnych a nie występujących w rozporządzeniu występują: .rar .gif .bmp .numbers .pages. 1.8) Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. 9) Ofertę i oświadczenia składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o których mowa w pkt. 1 i 4 podrozdziału IX.A. SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/osoby umocowaną/e do działania w firmie Wykonawcy.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 03200000 Getreide, Kartoffeln/Erdäpfel, Gemüse und Obst
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142500 Eier
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są dostawy warzyw, owoców i jaj dla CRR KRUS NIWA w okresie obowiązywania umowy, określone w Załączniku nr 1A do SWZ – Asortyment zamówienia, w Załączniku nr 1B do SWZ – Arkusz kalkulacyjny określający cenę oferty, w Załączniku nr 1C do SWZ – Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 1 do SWZ – Formularz Ofertowy. Dostawy obejmują 70 pozycji asortymentowych. Zamawiający zobowiązuje zainteresowanych Wykonawców do zapoznania się z Załącznikiem nr 1A do SWZ – Asortyment zamówienia oraz z Załącznikiem nr 1B do SWZ – Arkusz kalkulacyjny określający cenę oferty, w których określone zostały szczegółowe wymagania (rodzaj produktów, wielkość opakowania o ile dotyczy, ilość zapotrzebowania) dotyczące przedmiotu niniejszego zamówienia.