See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wody leczniczej mineralnej siarkowodorowej dla 21 Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego SP ZOZ w Busku-Zdroju
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy wody leczniczej mineralnej siarkowodorowej w ilości 42.000 m3 za pomocą sieci wodociągowej Wykonawcy do obiektów Zamawiającego przy ul. Rzewuskiego 8 w Busku-Zdroju
Interne Kennung: 21.PSU.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 41120000 Nicht trinkbares Wasser
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 1. Przedmiotem umowy jest dostawa wody leczniczej mineralnej siarkowodorowej za pomocą sieci wodociągowej do Zamawiającego. 2. Prognozowana wielkość dostawy wody leczniczej mineralnej siarkowodorowej średnio wynosi w okresie obowiązywania umowy – 42.000 m3.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zgodnie z zapisem art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, określił w ust. 2 niniejszego paragrafu maksymalną wielkość przedmiotu zamówienia będącego składową zamówienia podstawowego (gwarantowanego) oraz zamówienia z prawem opcji. 2. Wartość przedmiotu zamówienia: 1) podstawowego (gwarantowanego) wynosi 50%; 2) z prawem opcji wynosi do 50% - maksymalnej wartości przedmiotu zamówienia w każdej z części. 3. Ceny jednostkowe w ramach zamówienia z prawem opcji będą tożsame z cenami zamówienia podstawowego (gwarantowanego). 4. Warunkiem uruchomiania prawa opcji jest złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym przez niego zakresie. 5. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku zwiększenia potrzeb Zamawiającego w wyniku uwolnienia obostrzeń spowodowanych sytuacją epidemiczną w kraju oraz stopnia potrzeb asortymentu wg stosowanych diet. 6. Niewykonanie przez Zamawiającego przedmiotu Umowy: 1) w zakresie maksymalnej wartości przedmiotu zamówienia – nie wymaga podania przyczyn i nie stanowi podstawy jego odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, zgodnie z prawem opcji określonym w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp; 2) w zakresie wartości określonej zamówieniem podstawowym (gwarantowanym) w przypadku znacznego ograniczenia prowadzenia działalności leczniczej przez Zamawiającego lub jej czasowego zakazu spowodowanego wprowadzeniem aktu prawnego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej – nie stanowi podstawy jego odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. 7. Faktyczne wielkości dostaw wody leczniczej mineralnej siarkowodorowej będą wynikiem wskazań układów pomiarowo-rozliczeniowych wg stawek określonych w § 2 ust. 2 Umowy.