317524-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Umweltmanagement – Monitoring stanu ochrony kumaka nizinnego Bombina bombina w obszarze Natura 2000 Stawy Kiszkowskie PLH300050.
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelMonitoring stanu ochrony kumaka nizinnego Bombina bombina w obszarze Natura 2000 Stawy Kiszkowskie PLH300050.
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje: monitoring stanu ochrony kumaka nizinnego Bombina bombina w obszarze Natura 2000 Stawy Kiszkowskie PLH300050, na 11 stanowiskach wskazanych w Zarządzeniu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu z dnia 24 lutego 2020 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Stawy Kiszkowskie PLH300050 (działanie ochronne nr 1) oraz na dodatkowych stanowiskach zaproponowanych przez wykonawcę. 2. Wykonawca przeprowadzi badania terenowe w optymalnych terminach umożliwiających identyfikację oraz określenie stanu ochrony kumaka nizinnego. Terminy optymalne zawarte są w metodykach opracowanych dla potrzeb Państwowego Monitoringu Środowiska PMŚ, dostępnych w wersji elektronicznej na stronie Głównego Inspektora Ochrony Środowiska (http://siedliska.gios.gov.pl/pl). 3. Zamawiający wymaga przeprowadzenia monitoringu stanu ochrony kumaka nizinnego Bombina bombina w obszarze Natura 2000. Na każdym potwierdzonym stanowisku należy wykonać ocenę stanu ochrony kumaka nizinnego. W przypadku, gdy na stanowisku nie zostanie potwierdzone występowanie gatunku, należy wypełnić uproszczony formularz obserwacji (patrz pkt. 5). 4. Oceny stanu ochrony należy dokonać zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 17 lutego 2010 r. w sprawie sporządzania projektu planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 (Dz. U. Nr 34, poz. 186 ze zm.). Łączna ocena stanu ochrony kumaka nizinnego w obszarze powinna wynikać z ocen cząstkowych, wykonanych na stanowiskach badawczych. 5. Oprócz przedstawienia wyników łącznej oceny stanu ochrony należy dostarczyć wyniki oceny na poszczególnych stanowiskach w formie formularzy obserwacji terenowych opisanych w przewodniku metodycznym PMŚ. W pierwszej części kart obserwacji należy wprowadzić wiersz o nazwie „GUID” zawierający identyfikator stanowiska tożsamy z wprowadzonym nr GUID w tabeli atrybutów w warstwie gis (patrz pkt. 15). Wykonawca jest zobowiązany dostarczyć formularze obserwacji terenowych dla wszystkich kontrolowanych stanowisk gatunku objętego zamówieniem. W przypadku braku stwierdzenia gatunku we wcześniej stwierdzonej lokalizacji, Wykonawca ma obowiązek sporządzenia uproszczonych formularzy obserwacji terenowych zawierających co najmniej następujące informacje: a) nazwę i kod gatunku spodziewanego na stanowisku, b) ocenę parametru “siedlisko” w oparciu o wskaźniki PMŚ GIOŚ oraz ocenę parametru “szanse zachowania gatunku”, c) datę badań terenowych, d) wyjaśnienie powodu zaniku gatunku (określając czy nastąpił z przyczyn naturalnych czy antropogenicznych) wraz z uzasadnieniem dlaczego to nastąpiło i propozycją działań mających na celu jego przywrócenie (określając co najmniej następujące parametry: opis czynności koniecznych do wykonania, termin i częstotliwość), e) GUID, świeżo przypisany do spodziewanego stanowiska lub tożsamy z identyfikacją stanowiska z poprzedniej ekspertyzy. Dla stanowisk wcześniej nie badanych, na których nie stwierdzi się gatunku, Wykonawca sporządzi uproszczone formularze obserwacji terenowych zawierających ocenę parametru „siedlisko” w oparciu o wskaźniki PMŚ GIOŚ, datę badań terenowych, GUID oraz wskazówki wykonywania dalszego monitoringu (jeśli to zasadne). 6. Ocenę stanu ochrony należy wykonać w oparciu o: a) wyniki dotychczas wykonanych ocen stanu ochrony w obszarze Natura 2000, będących w posiadaniu Zamawiającego, które stanowią załączniki do niniejszego przedmiotu zamówienia, b) dane zebrane w terenie w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, c) inne dane będące w posiadaniu Wykonawcy, które należy wskazać w raporcie podsumowującym prace, d) wiedzę ekspercką Wykonawcy, e) najnowszą, recenzowaną literaturę naukową. 7. Wykonawca zobowiązany jest złożyć zamawiającemu harmonogram prac terenowych wraz z lokalizacją stanowisk monitoringowych w terminie 14 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy. 8. Wykonawca określi działania ochronne dla gatunku zwierzęcia objętego zamówieniem – jeżeli z analizy oceny stanu ochrony i zidentyfikowanych zagrożeń wyniknie taka konieczność. 9. Przedmiot zamówienia należy wykonać w terminie do 14 września 2026 r. Szczegółowe informacje zostały zawarte w Załączniku nr 1 do Zaproszenia -OPZ
Interne KennungWOK.082.18.2026.AP
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90710000 Umweltmanagement
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Zamawiający wraz z zaproszeniem do negocjacji przekazuje Opis Przedmiotu Zamówienia, Wzór umowy, Informację dot. udziału w postępowaniu, Formularz oferty oraz Załączniki 4b, 4c, 4d w wersji edytowalnej do uzupełnienia. 2. Zamawiający wraz z Formularzem oferty, oświadczeniami w Załącznikach 4a, 4b i 4c oraz Wykazem usług (Zał. 4d) wymaga złożenia informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w: - art. 108 ust.1 pkt 1, 2 ustawy, - art. 108 ust. 1 pkt 4, w zakresie dotyczącym orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. 3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy: a) nie podlegają wykluczeniu, b) spełniają warunki udziału w postepowaniu, określone przez Zamawiającego. 4. Zamawiający wymaga wskazania spełnienia następujących warunków określonych w art.112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczących zdolności technicznej lub zawodowej: Wykonawca musi wykazać, iż w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, to w tym okresie sporządził przynajmniej jedną ekspertyzę dotyczącą gatunków płazów lub opublikował (jest autorem/współautorem) co najmniej jedną recenzowaną publikację z zakresu badań terenowych gatunków płazów.