See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: High-accuracy milling robot
Beschreibung: SAM XL wenst een Inkoopopdracht toe te kennen voor de levering van een zeer nauwkeurige freesrobot. Het systeem zal worden gebruikt voor boor- en freesbewerkingen onder hoge proceskrachten, zoals vereist voor dikke luchtvaartstructuren. De vereiste configuratie omvat: • Een seriële manipulatorrobot gemonteerd op een lineaire geleider, • Uitgerust met een spindel en verwisselbare eind-effectorhouder, • In staat om uitzonderlijke positioneringsnauwkeurigheid te leveren (<0,1 mm), • In staat om hoge belastingen te verwerken (>150 kg). • Moet passen binnen beschikbaar budget van €730.000 excl BTW Scope en opdrachtwaarde Er zijn vijf leveranciers bekend bij de TU Delft die dergelijke systemen kunnen leveren. Een offerteaanvraag (RFQ) is verstuurd naar deze vijf leveranciers, nml: • MABI, • Danobat, • Autonox, • KUKA en • JB Systems. Resultaat hiervan was als volgt; • KUKA en JB Systems hebben geen offertes ingediend. • MABI en Autonox kunnen de robot niet rechtstreeks leveren en installeren; zij verwezen ons door naar integratoren (CRENO en IBS Automation). • Danobat heeft een directe offerte en volledige oplossing aangeboden. Additionele Strategische en praktische overwegingen: • Danobat heeft het grootste bereik, het stijfste ontwerp en beschikt over geavanceerde functies zoals tandwieltrein-encoders en vibratiesensoren, die samen met hybride koppelmotoren speling en trillingen kunnen detecteren en compenseren om de nauwkeurigheid te verhogen. • Strategisch voordeel: onderzoekspartner GKN GTC heeft onlangs een Danobat-robot aangeschaft en wil samenwerken met SAM XL op het gebied van nauwkeurig boren. Het hebben van dezelfde robot maakt samenwerking eenvoudiger. • Airbus is geïnteresseerd in samenwerking met SAM XL om de geschiktheid van de Danobat-robot voor toepassingen in de vliegtuigproductie te onderzoeken. • De hoge stijfheid van de Danobat-robot (met een schakelstijfheid van ongeveer 40 N/micron) biedt de grootste kans op succes voor nauwkeurig boren en frezen. • Vanuit praktisch oogpunt kan Danobat een complete oplossing leveren zonder
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38300000 Messinstrumente, 42620000 Drehmaschinen, Bohr- und Fräswerkzeugmaschinen, 42623000 Fräsmaschinen, 42900000 Maschinen für allgemeine und besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0000