See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rammeaftale om supplerende akutlægehelikopterservice i den sydlige del af Region Syddanmark til den danske landsdækkende akutlægehelikopterordning
Beschreibung: Rammeaftale om supplerende akutlægehelikopterservice i den sydlige del af Region Syddanmark til den danske landsdækkende akutlægehelikopterordning. Rammeaftalen giver Region Syddanmark mulighed for at alamere DRF’s akutlægehelikopter placeret i Nibøl, Tyskland, til redningsopgaver i den sydlige del af Region Syddanmark. Aftalen er en forlængelse af det nuværende samarbejde med DRF Luftrettung.
Interne Kennung: 25/24925
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60443000 Luftrettungsdienste
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Begge parter har mulighed for at opsige aftalen med 6 måneders varsel.