See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie całodobowych usług medycznych tj. badanie osób zatrzymanych przez Policję, w tym doprowadzonych do wytrzeźwienia na terenie działania jednostek Policji województwa łódzkiego oraz pobieranie próbki krwi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie całodobowych usług medycznych tj. badanie osób zatrzymanych przez Policję, w tym doprowadzonych do wytrzeźwienia na terenie działania Komendy Powiatowej/Miejskiej Policji województwa łódzkiego oraz pobieranie próbki krwi. 2. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, zgodnie z art. 139 ust. 1 uPzp (tzw. procedura odwrócona). 3. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1uPzp. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 4. Jeżeli wobec wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zachodzą podstawy wykluczenia, wykonawca ten nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie składa podmiotowych środków dowodowych lub oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, zamawiający dokona ponownego badania i oceny ofert pozostałych wykonawców, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Zamawiający kontynuuje procedurę ponownego badania i oceny ofert, o której mowa w pkt. 4.3 SWZ, w odniesieniu do ofert wykonawców pozostałych w postępowaniu, do momentu wyboru najkorzystniejszej oferty albo unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Na podstawie art. 257 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie całodobowych usług medycznych tj. badanie osób zatrzymanych przez Policję, w tym doprowadzonych do wytrzeźwienia na terenie działania Komendy Powiatowej/Miejskiej Policji województwa łódzkiego oraz pobieranie próbki krwi. 2. Usługi będą realizowane sukcesywnie w okresie trwania umowy. 3. Określone w Załączniku nr 2 do SWZ – Formularzu asortymentowo-cenowym ilości usług przyjęte zostały przez Zamawiającego szacunkowo, w celu wyliczenia przez Wykonawcę ceny oferty. Faktyczna ilość zlecanych usług wynikać będzie z rzeczywistych potrzeb Zamawiającego w tym zakresie. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany ilości usług wskazanych w ww. załączniku. Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówienia na poziomie nie mniejszym niż 60 % wartości umowy brutto odpowiednio do części wg wykazu, o której mowa w § 5 załącznika nr 8 do SWZ – Wzorze umowy. 4. Świadczenie usług medycznych winno odbywać się przez całą dobę, bez względu na dzień tygodnia, poza kolejnością wynikającą z procedury przyjęć pacjentów (z wyłączeniem przyjęć pacjentów, których życiu zagraża niebezpieczeństwo) zgodnie z przepisami i procedurami wynikającymi w szczególności z: 1) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 września 2012 r. w sprawie badań lekarskich osób zatrzymanych przez Policję (Dz. U. z 2024 r., poz. 516), zgodnie z którym: 1. Badanie lekarskie osoby zatrzymanej przeprowadza lekarz udzielający jej świadczeń zdrowotnych na miejscu lub lekarz najbliższego podmiotu wykonującego działalność leczniczą, właściwego ze względu na stan zdrowia tej osoby - § 2 rozporządzenia, 2. Przewiezienie osoby zatrzymanej do najbliższego podmiotu leczniczego w celu przeprowadzenia badania lekarskiego zapewnia Policja - § 3 ust. 1 rozporządzenia. 2) rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 04 czerwca 2012 r. w sprawie pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, pokoi przejściowych, tymczasowych pomieszczeń przejściowych i policyjnych izb dziecka, regulaminu pobytu w tych pomieszczeniach, pokojach i izbach oraz sposobu postępowania z zapisami obrazu z tych pomieszczeń, pokoi i izb (Dz. U. z 2023 r. poz. 2672), 3) rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie badań na zawartość alkoholu w organizmie (Dz. U. z 2018 r., poz. 2472). 5. Wykonawca będzie świadczył usługi medyczne polegające na: 1) badaniu lekarskim osoby zatrzymanej przez Policję i wydaniu odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego według wzoru określonego w przepisach, 2) pobraniu próbki krwi od osoby zatrzymanej przez Policję i sporządzeniu protokołu z pobrania próbki krwi. 5.5.1. Badanie lekarskie będzie polegało na: 1) przeprowadzeniu wywiadu medycznego przez personel medyczny z osobą zatrzymaną przez Policję – odnośnie: samopoczucia, ewentualnych dolegliwościach, przebytych chorobach, zabiegach czy operacjach, 2) obserwacji w zakresie ewentualnie stwierdzonych obrażeń. Po przeprowadzeniu wywiadu, lekarz przebada osobę zatrzymaną tj. osłuchowo, poprzez dotyk, poprzez pomiar ciśnienia tętniczego itp. W wyniku przeprowadzonego wywiadu i badania lekarz decyduje o: 1) wyrażeniu zgody na osadzenie osoby w policyjnej izbie zatrzymań, 2) odmowie wyrażenia zgody na osadzenie osoby w policyjnej izbie zatrzymań, 3) przepisaniu odpowiedniego lekarstwa i sposobu jego dawkowania. Po przeprowadzeniu (lub nieprzeprowadzeniu) badania lekarz sporządzi zaświadczenie lekarskie według wzoru określonego w przepisach (vide – rozporządzenia.) W przypadku kiedy, zdaniem lekarza, stan zdrowia osoby zatrzymanej przez Policję wymagać będzie konieczności skierowania jej do innego podmiotu leczniczego np. w celu diagnostyki – wystawi odpowiednie skierowanie oraz wskaże policjantowi najbliższy podmiot leczniczy, świadczący nieodpłatnie usługi w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. 5.5.2. Pobranie próbki krwi od osoby zatrzymanej przez Policję będzie polegać na; 1) przygotowaniu osoby do pobrania próbki krwi, 2) jej pobrania, 3) odpowiedniego oznaczenia próbki krwi co do tożsamości osoby, 4) sporządzeniu protokołu z pobrania próbki krwi oraz 5) przekazaniu próbki krwi policjantowi. W przypadku powzięcia uzasadnionego podejrzenia, że pobranie krwi może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia osoby badanej, decyzję o pobraniu krwi lub odstąpieniu od jej pobrania podejmuje lekarz. Pozostałe szczegółowe warunki wykonania zamówienia zostały określone we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 8 do SWZ - Wzór umowy. 6. Podmiot leczniczy, o którym mowa w art. 4 ustawy z dnia z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 156) wykonujący usługę (dotyczy Wykonawcy i Podwykonawcy) musi być wpisany do odpowiedniego rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą, zgodnie z przepisami tejże ustawy.
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 1
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 2
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 4
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 5
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji dla powiatu łódzkiego wschodniego w Koluszkach
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 6
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Opocznie
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 7
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 8
Los: LOT-0009
Titel: Część 9 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 9
Los: LOT-0010
Titel: Część 10 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 10
Los: LOT-0011
Titel: Część 11 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 11
Los: LOT-0012
Titel: Część 12 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 12
Los: LOT-0013
Titel: Część 13 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 13
Los: LOT-0014
Titel: Część 14 - świadczenie całodobowych usług medycznych obejmujących badanie osób zatrzymanych przez Policję na terenie Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli
Interne Kennung: ZP-2380/11/26/ET - część 14