2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przeprowadzenie przez uprawniony podmiot badania sprawozdań finansowych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego za lata 2026 – 2029
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie badania rocznych sprawozdań finansowych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego za lata 2026 r., 2027 r., 2028 r. i 2029 r. obejmujących badanie wstępne za każdy rok obrotowy i badanie zasadnicze za każdy rok obrotowy oraz przeprowadzenie procedur w zakresie streszczonych sprawozdań finansowych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego sporządzonych na podstawie zbadanych rocznych sprawozdań finansowych załączonych do Raportów rocznych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego za lata 2026 r., 2027 r., 2028 r. i 2029 r.; 2. Podstawą prawną do poddania badaniu sprawozdania finansowego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego jest art. 313 ust. 2 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 643 z późn. zm.); 3. Badanie sprawozdań finansowych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz przeprowadzenie procedury w zakresie streszczonych sprawozdań finansowych zostanie wykonane w szczególności zgodnie z: a) ustawą z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2026 r. poz. 512) (dalej „ustawa o rachunkowości”), b) ustawą z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1891) (dalej: „ustawa o biegłych rewidentach”), c) krajowymi standardami badania w rozumieniu art. 2 pkt 22 ustawy o biegłych rewidentach.; 4. Celem badania jest wyrażenie przez biegłego rewidenta opinii o tym, czy sprawozdanie finansowe Bankowego Funduszu Gwarancyjnego za dany rok obrotowy: a) przedstawia rzetelny i jasny obraz sytuacji majątkowej i finansowej Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, finansowych wyników działalności oraz przepływów pieniężnych za rok obrotowy zakończony danego dnia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 9 grudnia 2016 r. w sprawie szczególnych zasad rachunkowości Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 924), ustawą o rachunkowości, wydanymi na jej podstawie przepisami wykonawczymi oraz przyjętymi zasadami (polityką) rachunkowości; b) jest zgodne, we wszystkich istotnych aspektach, co do formy i treści z obowiązującymi Bankowy Fundusz Gwarancyjny przepisami prawa oraz statutem Bankowego Funduszu Gwarancyjnego; c) zostało sporządzone, we wszystkich istotnych aspektach, na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami rozdziału 2 ustawy o rachunkowości.; 5. Celem procedur w zakresie streszczonego sprawozdania finansowego jest przedstawienie opinii stwierdzającej, czy streszczone sprawozdanie finansowe, które sporządzono na podstawie zbadanego sprawozdania finansowego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, jest spójne, we wszystkich istotnych aspektach, z tym sprawozdaniem finansowym.; 6. Zgodność sprawozdania finansowego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego należy odnieść do obowiązującego stanu prawnego w roku, za który prowadzone jest badanie.; 7. Zamawiający wymaga, aby przy badaniu rocznych sprawozdań finansowych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego lub przy wykonywaniu procedur w zakresie streszczonych sprawozdań finansowych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego sporządzonych na podstawie zbadanych rocznych sprawozdań finansowych załączonych do Raportów rocznych Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Wykonawca w szczególności: a) wypełnił obowiązki przed przyjęciem lub kontynuowaniem zlecenia badania, o których mowa w art. 74 ustawy o biegłych rewidentach; b) zachowywał zawodowy sceptycyzm, o którym mowa w art. 68 pkt 2 ustawy o biegłych rewidentach; c) przestrzegał zasad etyki zawodowej oraz był niezależny zgodnie z art. 69 ustawy o biegłych rewidentach; d) przestrzegał tajemnicy biegłego rewidenta, o której mowa w art. 78 ustawy o biegłych rewidentach; e) przestrzegał wymogów dotyczących wydania sprawozdania z badania, o których mowa w art. 83 ustawy o biegłych rewidentach; f) sporządził dokumentację badania, o której mowa w art. 68 pkt 1 ustawy o biegłych rewidentach, spełniającej wymogi zawarte w Krajowym Standardzie Badania 230 – Dokumentacja badania; g) przestrzegał innych krajowych standardów badania, które będą miały zastosowanie przy realizacji zamówienia na rzecz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego; h) przestrzegał ustanowionych przez siebie polityk i procedur, których opracowanie i wdrożenie wynika z art. 64 ustawy o biegłych rewidentach.; 8. Wykonawca musi spełniać warunek niezależności od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego zgodnie podręcznikiem Międzynarodowego kodeksu etyki zawodowych księgowych (w tym Międzynarodowych standardów niezależności) stanowiącego – stosownie do uchwały nr 207/7a/2023 Krajowej Rady Biegłych Rewidentów z dnia 17 grudnia 2023 r. w sprawie ustanowienia zasad etyki zawodowej biegłych rewidentów - zasady etyki zawodowej biegłych rewidentów, o których mowa w art. 30 ust. 2 pkt 3 lit. c ustawy o biegłych rewidentach. 9. Zamawiający wymaga aby Wykonawca posiadał przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody, o którym mowa w art. 53 o ustawy z dn. 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, które mogą wyniknąć w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą związanej z przedmiotem zamówienia.; 10. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz szczegółowe warunki i zasady realizacji zamówienia zostały określone Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: BZP/ZP/6/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Pzp oraz przepisów wykonawczych wydanych na jej podstawie.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79212100 Buchprüfung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79212100 Buchprüfung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji.