See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DOSTAWA STANOWISKA DO REALIZACJI SZKOLEŃ I ĆWICZEŃ ZWIĄZANYCH Z POŻARAMI INSTALACJI FOTOWOLTAICZNYCH Z BANKIEM ENERGII - 20 SZT.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa 20 szt. stanowisk do realizacji szkoleń i ćwiczeń związanych z pożarami instalacji fotowoltaicznych z bankiem energii zwany w dalszej części „Trenażerem” lub „Przedmiotem zamówienia" na zasadach opisanych w specyfikacji warunków zamówienia (zwaną dalej "swz") przeznaczonych dla 17 Zamawiających (20 użytkowników). Trenażery oraz zamontowane na nich wyposażenie muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone, nieobciążone prawami osób trzecich, pierwszej jakości. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 1, 1a, 1b, 1c do swz „Opis przedmiotu zamówienia". 3. Warunki dostawy i realizacji zamówienia określono w załączniku nr 7 do swz "wzór umowy". 4. Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw wykluczenia oraz potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu zostały opisane w rozdziale IX swz. 5. Na mocy porozumień zawartych w sprawie realizacji projektu „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych – etap II” Opolski Komendant Wojewódzki zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych działa w imieniu własnym oraz jako pełnomocnik w sprawie wspólnego udzielenia zamówienia na rzecz: Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP oraz Komendanta Głównego PSP. 6. Dostawę trenażerów należy zrealizować do 27.03.2026 r. Termin rozpoczęcia wydawania przedmiotu umowy określa się na 02.02.2026 r. i odnosi się do najwcześniejszego możliwego terminu odbioru faktycznego przedmiotu umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 582223-2025
Interne Kennung: WL.2371.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Zgodnie z art. 138 ust. 4 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 przedmiotowej Ustawy, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. 2. Treść oferty musi odpowiadać treści SWZ. 3. Ofertę sporządza się w języku polskim na Formularzu oferty - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o którym mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ; 2) zobowiązanie innego podmiotu oraz oświadczenie w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (ESPD), o których mowa w Rozdziale X ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ (jeżeli dotyczy); 3) dowód wniesienia wadium (w przypadku wadium złożonego w formie poręczeń lub gwarancji); 4) dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty; odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy). 4. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami. 5. W przypadku gdy oferta nie została podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy określoną w odpowiednim rejestrze lub innym dokumencie właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy, do oferty należy dołączyć dokument pełnomocnictwa, złożony w postaci elektronicznej, opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub elektronicznej kopii, poświadczonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez notariusza. 6. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (ESPD), sporządza się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 7. W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się na Platformie https://kwpsp_opole.eb2b.com.pl oraz postępując zgodnie z instrukcją lub filmem instruktażowym umieścić ofertę w systemie. 8. Jeśli oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. 2022 poz. 1233 ze zm.), Wykonawca powinien nie później niż w terminie składania ofert, zastrzec, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazać, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Zastrzeżone informacje należy złożyć w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku. 9. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem ofert ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 10. Dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w rozporządzeniu w sprawie dokumentów, sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 11. Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia i w konkursie, w tym składanie ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub konkursie, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie p. z. p., odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (t.j. Dz.U. 2024 poz. 1513). 12. Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy p. z. p., podmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt. Ofertę, a także oświadczenie o jakim mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. 13. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski lub informacje Wykonawcy przekazują drogą elektroniczną poprzez Platformę, dostępną pod adresem: https://kwpsp_opole.eb2b.com.pl/ 14. Rejestracja na Platformie, w tym złożenie oferty w formie elektronicznej, i korzystanie z Platformy opisane jest na stronie: https://eb2b. com.pl/ 15. Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z Wykonawcami są: 1) Paweł Łuczak, tel. 47 861 70 54 ; 2) Marek Szlachciuk, tel. 47 861 71 48;; 16. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego, Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania. 17. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ. 18. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert, pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania odpowiednio ofert. 19. Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w ust. 8 rozdziału XII SWZ, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych Wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w ust. 8 rozdziału XII SWZ, Zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. 20. Przedłużenie terminu składania ofert, o których mowa w ust. 9 rozdziału XII SWZ, nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34152000 Übungssimulatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 20 Stück