318810-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dolmetscherdienste – Udbud af sprogtolkeydelser til kommunerne i ICØ
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af sprogtolkeydelser til kommunerne i ICØ
BeschreibungFormålet med nærværende udbud er at aftaledække Ordregivers behov for håndtering af sprogtolkeydelser. For nærmere beskrivelse af de udbudte sprogtolkeydelser, herunder de krav til ydelsen, henvises til Bilag 1. Kravspecifikationen. Udbuddet vedrører sprogtolkeydelser, herunder: •Fremmødetolkning •Telefontolkning og telefonbeskeder •Videotolkning •Skriftlige oversættelser •Modersmålsvurdering
Interne Kennung699425
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79540000 Dolmetscherdienste
5. Los
LosLOT-0000