319079-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Versicherungen – Forsikringsaftaler for Slagelse kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelForsikringsaftaler for Slagelse kommune
BeschreibungSlagelse Kommune udbyder hermed sin forsikringsportefølje i EU-udbud. Kommunens forsikringsaftaler udløber ved udgangen af 2025. Derfor udbydes kommunens samlede forsikringsportefølje, dog bortset fra bygning, løsøre og årsentreprise, i offentlig udbud med henblik på indgåelse af forsikringsaftaler med ikrafttræden pr. 1. januar 2026. Forsikringsaftalerne udbydes i henhold til udbudsloven, som et offentligt udbud jf. udbudslovens afsnit II jf. LBK nr. 10 af 06/01/2023 med senere ændringer. Factor Insurance Brokers A/S udbeder sig, på vegne af Slagelse Kommune, tilbud på kommunens forsikringer i henhold til nærværende udbudsmateriale.
Interne Kennung485542
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Motorkøretøjsforsikring
BeschreibungDer henvises til kravspecifikationen.
Interne Kennung485549
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Ansvarsforsikring
Interne Kennung486657
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Kriminalitetsforsikring
Interne Kennung486693
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Ledelsesansvarsforsikring
Interne Kennung486738
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5: Erhvervsrejseforsikring
Interne Kennung486790
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6: Kollektiv ulykkesforsikring
Interne Kennung486823
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7: Arbejdsskadeforsikring
Interne Kennung486856
LosLOT-0008
TitelDelaftale 8: Kombineret løsøre- og ansvarsforsikring
Interne Kennung486908
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
LosLOT-0009
TitelDelaftale 9: Lystfartøjsforsikring
Interne Kennung486934
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen