2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sprzątanie powierzchni wewnętrznych i wyposażenia obiektów ArcelorMittal Park
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie kompleksowej usługi sprzątania i utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia obiektów, wchodzących w skład ArcelorMittal Park, z podziałem na 3 części, tj.: CZĘŚĆ 1 – Sprzątanie powierzchni wewnętrznych i wyposażenia Stadionu Piłkarskiego; CZĘŚĆ 2 – Sprzątanie powierzchni wewnętrznych i wyposażenia Areny Sosnowiec; CZĘŚĆ 3 – Sprzątanie powierzchni wewnętrznych i wyposażenia Stadionu Zimowego. 2. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym), - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – OPZ. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje utrzymanie czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia ww. obiektów, których wykaz zawiera Załączniki nr 2b) do SWZ: „Wykaz powierzchni cz. 1”; „Wykaz powierzchni cz. 2”; „Wykaz powierzchni cz. 3”. 5. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja usługi polegającej na kompleksowej usłudze w zakresie sprzątania i utrzymania czystości po-wierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia obiektów, wchodzących w skład ArcelorMittal Park, w związku z planowanymi wydarzeniami sportowymi lub kulturalno – artystycznymi. W ramach opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zlecenia wykonania dodatkowych prac związanych z wykonywaniem usług sprzątania i utrzymania czystości. Szczegółowy zakres wykonywania ww. usług w ramach prawa opcji (zamówienie opcjonalne) stanowi Załącznik nr 2a) do SWZ – OPZ – (wykaz przedmiotu usługi w ramach zamówienia podstawowego oraz prawa opcji). 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 7. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2a) do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 8. Zamawiając przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. 9. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. 10. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7 – dniowym wyprzedzeniem na piśmie.
Vorherige Bekanntmachung: 203865-2026
Interne Kennung: WZP.C.271.1.10.2026.JD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH ZEBRANYCH PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO W TOKU POSTĘPOWANIA - szczegółowe zapisy w Rozdziale I ust. 17 Specyfikacji Warunków Zamówienia. PODSTAWY WYKLUCZENIA: 1. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 3. Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy do wykluczenia, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1). WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU: Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, niezależnie od ilości części, na które składa ofertę, jeżeli wykaże, że: jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż: 300 000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100); W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek określony w pkt 3. musi zostać spełniony w pełnej wysokości przez co najmniej jednego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza możliwości sumowania, dzielenia kwoty pomiędzy Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w odniesieniu do warunku opisanego w pkt 3 powyżej. 4. zdolności technicznej lub zawodowej: – Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek, niezależnie od liczby części, na które składa ofertę, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat wykonał należycie jedną usługę trwającą w sposób ciągły przez minimum 12 miesięcy: - o wartości nie mniejszej niż 300 000,00 zł brutto, polegającą na utrzymaniu czystości w pomieszczeniach lub - polegającą na utrzymaniu czystości w pomieszczeniach o łącznej powierzchni min. 1 500,00 m2. W przypadku usług nadal wykonywanych Wykonawca zobowiązany jest wykazać spełnienie powyższego warunku udziału w postępowaniu w zakresie części usługi już wykonanej. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek określony w ust. 1.2, pkt 4. SWZ Wykonawcy mogą wykazać łącznie: w odniesieniu do wartości usługi oraz powierzchni.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sprzątanie powierzchni wewnętrznych i wyposażenia Stadionu Piłkarskiego
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie kompleksowej usługi sprzątania i utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia Stadionu Piłkarskiego. 2. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym), - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – OPZ. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje utrzymanie czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia ww. obiektów, których wykaz zawiera Załączniki nr 2b) do SWZ: „Wykaz powierzchni cz. 1”; 5. Okres obowiązywania umowy 12 miesięcy, nie wcześniej niż od dnia 01.05.2026 r.
Interne Kennung: Część 1 - WZP.C.271.1.10.2026.JD
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung, 90911200 Gebäudereinigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja usługi polegającej na kompleksowej usłudze w zakresie sprzątania i utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia Stadionu Piłkarskiego, w związku z planowanymi wydarzeniami sportowymi lub kulturalno – artystycznymi. W ramach opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zlecenia wykonania dodatkowych prac związanych z wykonywaniem usług sprzątania i utrzymania czystości. Szczegółowy zakres wykonywania ww. usług w ramach prawa opcji (zamówienie opcjonalne) stanowi Załącznik nr 2a) do SWZ – OPZ – (wykaz przedmiotu usługi w ramach zamówienia podstawowego oraz prawa opcji). 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2a) do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiając przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. 5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. 6. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7 – dniowym wyprzedzeniem na piśmie.
Los: LOT-0002
Titel: Sprzątanie powierzchni wewnętrznych i wyposażenia Areny Sosnowiec
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie kompleksowej usługi sprzątania i utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia Areny Sosnowiec. 2. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym), - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – OPZ. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje utrzymanie czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia ww. obiektów, których wykaz zawiera Załączniki nr 2b) do SWZ: „Wykaz powierzchni cz. 2”; 5. Okres obowiązywania umowy 12 miesięcy, nie wcześniej niż od dnia 26.05.2026 r.
Interne Kennung: Część 2 - WZP.C.271.1.10.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja usługi polegającej na kompleksowej usłudze w zakresie sprzątania i utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia Areny Sosnowiec, w związku z planowanymi wydarzeniami sportowymi lub kulturalno – artystycznymi. W ramach opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zlecenia wykonania dodatkowych prac związanych z wykonywaniem usług sprzątania i utrzymania czystości. Szczegółowy zakres wykonywania ww. usług w ramach prawa opcji (zamówienie opcjonalne) stanowi Załącznik nr 2a) do SWZ – OPZ – (wykaz przedmiotu usługi w ramach zamówienia podstawowego oraz prawa opcji). 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2a) do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiając przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. 5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. 6. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7 – dniowym wyprzedzeniem na piśmie.
Los: LOT-0003
Titel: Sprzątanie powierzchni wewnętrznych i wyposażenia Stadionu Zimowego
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie kompleksowej usługi sprzątania i utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia Stadionu Zimowego. 2. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym (gwarantowanym), - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – OPZ. 4. Przedmiot zamówienia obejmuje utrzymanie czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia ww. obiektów, których wykaz zawiera Załączniki nr 2b) do SWZ: „Wykaz powierzchni cz. 3”; 5. Okres obowiązywania umowy 12 miesięcy, nie wcześniej niż od dnia 18.06.2026 r.
Interne Kennung: Część 3 - WZP.C.271.1.10.2026.JD
Beschreibung der Optionen: 1. Przedmiotem zamówienia w ramach prawa opcji jest realizacja usługi polegającej na kompleksowej usłudze w zakresie sprzątania i utrzymania czystości powierzchni wewnętrznych oraz wyposażenia Stadionu Zimowego, w związku z planowanymi wydarzeniami sportowymi lub kulturalno – artystycznymi. W ramach opcji Zamawiający dopuszcza możliwość zlecenia wykonania dodatkowych prac związanych z wykonywaniem usług sprzątania i utrzymania czystości. Szczegółowy zakres wykonywania ww. usług w ramach prawa opcji (zamówienie opcjonalne) stanowi Załącznik nr 2a) do SWZ – OPZ – (wykaz przedmiotu usługi w ramach zamówienia podstawowego oraz prawa opcji). 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 3. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w zamieszczonym Załączniku nr 2a) do SWZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamawiając przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. 5. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. 6. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o skorzystaniu z prawa opcji z minimum 7 – dniowym wyprzedzeniem na piśmie.