See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Produktion og levering af sundhedskort, det særlige sundhedskort og det blå EU-sygesikringskort
Beschreibung: Amgros I/S (Amgros) er et interessentskab med de fem regioner. Amgros gennemfører udbuddet som et fælles udbud på vegne af de fem regioner i Danmark og Udbetaling Danmark. Amgros ønsker et indgå kontrakt om produktion og levering af sundhedskort, det særlige sundhedskort og det blå EU-sygesikringskort. Efter driftsdagen forventes et årligt indkøb af kort på ca. 3 millioner baseret på historisk forbrug. Tilbudsgiver kan forvente af det årlige forbrug kan svinge med +/- 30 procent. Amgros gør opmærksom på, at der det første år, kan der være en større bestilling af sundhedskortet på grund af etablering af Region Østdanmark jf. pkt. 6 i kontrakten. Leverandøren skal levere alle kort, som bestilles i kontraktperioden efter driftsdagen.
Interne Kennung: 200414234
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22455000 Personalausweise
5. Los
Los: LOT-0000