2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iłża
Beschreibung: Powierzchnia Gminy Iłża wynosi 255,85 km². Liczba mieszkańców Gminy Iłża wynosi – 13 786 osoby zameldowane (stan na 31.03.2026r.), liczba osób zamieszkujących – 11 195. Orientacyjna liczba gospodarstw domowych w zabudowie mieszkalnej jednorodzinnej i wielolokalowych rozliczającej się indywidualnie wynosi - ok. 3 517. Liczba budynków mieszkalnych wielolokalowych wynosi 41, w tym 36 na terenie miasta i 5 w terenie wiejskim. Liczba ludności zamieszkującej na terenie Gminy Iłża – 11 195. Zamawiający nie dysponuje odrębnym wykazem osób faktycznie zamieszkujących. Liczba gospodarstw domowych położonych przy wąskich, gruntowych drogach wynosi ok. 70 (w trakcie realizacji zamówienia liczba ta może ulec zmianie). Przedmiotem zamówienia jest odbiór, transport i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości, zarówno komunalnych odpadów zmieszanych jak i odpadów gromadzonych w sposób selektywny, bez względu na warunki atmosferyczne – bezpośrednio z terenu nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iłża oraz odbiór odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. Zagospodarowanie odpadów: 1) Odebrane od mieszkańców nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Iłża zmieszane odpady komunalne należy bezpośrednio lub za pośrednictwem stacji przeładunkowej, o której mowa w art. 23 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach przekazać do instalacji komunalnych, które zostały oddane do użytkowania i posiadają wymagane decyzje pozwalające na przetwarzanie odpadów o którym mowa w art. 35 ust. 6 pkt 1 z zastrzeżeniem art. 158 ust. 4 ustawy o odpadach. Zgodnie z art. 35 ust. 6 pkt 1 instalacja komunalna do przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych lub pozostałości z przetwarzania tych odpadów musi zostać określona na liście, o której mowa w art. 38b ust. 1 pkt 1, spełniając wymagania najlepszej dostępnej techniki, o której mowa w art. 207 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska, lub technologii, o której mowa w art. 143 tej ustawy. Nazwę instalacji Wykonawca wskaże w ofercie. 2) Odebrane od mieszkańców nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Iłża bioodpady należy bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady, przekazać do instalacji zapewniających przetwarzanie bioodpadów, spełniającej wymagania określone w przepisach prawa, które zostały oddane do użytkowania i posiadają wymagane decyzje pozwalające na przetwarzanie odpadów. Nazwę instalacji Wykonawca wskaże w ofercie. 3) Selektywnie zebrane odpady komunalne należy bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady przekazać do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy o odpadach i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Za prawidłowe gospodarowanie odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami odpowiada Wykonawca. Nazwy instalacji Wykonawca wskaże w ofercie. 4) Wykonawca ma obowiązek zagospodarować odebrane odpady komunalne w sposób zapewniający osiągnięcie wymaganych poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z art. 3b i 3c ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i aktami wykonawczymi do tej ustawy. 5) Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za prawidłowe gospodarowanie odebranymi odpadami zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym zakresie. Dotyczy to m.in. ewentualnego przeładunku odpadów, ich transportu, spraw formalno-prawnych związanych z odbieraniem i dostarczaniem odpadów uprawnionemu przedsiębiorcy prowadzącemu działalność w zakresie odzysku lub unieszkodliwiania odpadów. Pozostałe informacje: 1. Składający ofertę winien wnieść wadium przed upływem terminu składania w wysokości 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych). 2. Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie. Szczegółowe wymagania dotyczące wniesienia wadium oraz zabezpieczenia należytego wykonania umowy określone zostały w rozdziale XVI i XXI SWZ. 3. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego do 20% wartości zamówienia podstawowego, polegającego na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. 4. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, z uwzględnieniem wyjątków określonych w ustawie odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 5. Środkiem komunikacji elektronicznej w niniejszym postępowaniu jest wyłącznie strona internetowa prowadzonego postępowania znajdująca się na Platformie zakupowej pod adresem: https://ilza.ezamawiajacy.pl. 6. Ofertę oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, tj.: oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, Uwaga: Forma elektroniczna jest opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Interne Kennung: IGP.271.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück