See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa zbiornika wodnego – sztucznego mokradła w ciągu rzeki Nizica wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz Budowa zastawek na istniejących rowach w obszarze Malechowskie Błota oraz odbudowa jazu wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego - 2 postępowanie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu sporządzenia dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji pozwolenie na budowę wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia na każdą część zamówienia zawarty został w załączniku nr 2 do SWZ. Przedmiot zamówienia (każda z jego części) obejmuje wykonanie III etapów: a) Etap I – wykonanie koncepcji projektowej polegające na przedstawieniu wstępnych rozwiązań (minimum jeden wariant) projektowych, a po jej pisemnej akceptacji przedstawienie wstępnego kosztorysu oszacowania kosztów inwestycji, b) Etap II – wykonanie kompletnej dokumentacji wraz z uzyskaniem prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę lub potwierdzeniem braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót, c) Etap III – sprawowanie nadzoru autorskiego - od dnia wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego zamówienia, aż do należytego wykonania tych robót.
Vorherige Bekanntmachung: 289056-2026
Interne Kennung: SA.270.2.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie PZP. Zgodnie z art. 138 ust. 1 PZP termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt. 2) PZP, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Zamawiający przeprowadził już jedno postępowanie na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa zbiornika wodnego – sztucznego mokradła w ciągu rzeki Nizica wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz Budowa zastawek na istniejących rowach w obszarze Malechowskie Błota oraz odbudowa jazu wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego (nr postępowania SA.270.2.1.2025). Przetarg z przyczyn niezależnych od Zamawiającego został unieważniony w dniu 27 marca 2026 r. na podstawie art. 255 pkt 1 PZP, zgodnie z którym Zamawiający unieważnienia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty. W terminie składania ofert określonym w ogłoszeniu o zamówieniu publicznym oraz w Specyfikacji Warunków Zamówienia tj. do dnia 26 marca 2026 r. do godz. 09:00 nie zostały złożone oferty. Zadanie realizowane jest ze środków zewnętrznych w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych” (MRN3). Nr umowy: FENX.02.04-IW.01-0064/24. Data zawarcia umowy: 28.03.2025 r. Projekt współfinansowany ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. Z uwagi na ograniczony czas przeznaczony na realizację Projektu na zaprojektowanie, pozyskanie dokumentacji ooś, roboty budowlane i rozliczenie, Zamawiający jest zobowiązane do dotrzymywaniu terminów określonych w harmonogramie Projektu. Uzasadnieniem jest pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynikająca z konieczności podpisania umowy z Wykonawcą w celu zachowania terminu kwalifikowalności wydatków w ramach Projektu. Opóźnienie w wyłonieniu Wykonawcy niesie ryzyko niezrealizowania inwestycji w terminie, a tym samym nie wywiązania się ze zobowiązań objętych umową o dofinansowanie. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem analizy wszystkich okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest całkowicie uzasadnione. Zamawiający w oparciu o art. 138 ust. 2 pkt 2) Pzp, skraca termin składania ofert do 15 dni. Termin ten jest wystarczający, gdyż przedmiot zamówienia jest tożsamy z poprzednim.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr I – Zadanie pn. Budowa zbiornika wodnego – sztucznego mokradła w ciągu rzeki Nizica.
Interne Kennung: Część nr I – Zadanie pn. Budowa zbiornika wodnego – sztucznego mokradła w ciągu rzeki Nizica.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zlecenia Wykonawcy dodatkowych usług w ramach realizacji Etapu II (obejmującego opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę), polegających na sporządzeniu raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko warunkującego uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę wraz ze wszystkimi świadczeniami towarzyszącymi niezbędnymi lub koniecznymi do jego sporządzenia.Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku nałożenia przez instytucje zewnętrzne, w oparciu o przepisy ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1112 ze zm.), obowiązku wykonania raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla Budowy zbiornika wodnego – sztucznego mokradła w ciągu rzeki Nizica oraz Budowy zastawek na istniejących rowach w obszarze Malechowskie Błota oraz odbudowa jazu.Zamawiający zleci wykonanie usług w ramach Opcji na podstawie oświadczenia złożonego Wykonawcy. Zlecenie usług w ramach Opcji nastąpi nie później niż w terminie 4 miesięcy od zawarcia umowy. Podstawą określenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu wykonania usług zleconych w ramach Opcji będzie w ramach płatności za wykonanie Etapu II. Wykonawca, przed przystąpieniem do realizacji zamówienia, zobowiązany jest zapoznać się z Podręcznikiem wdrażania projektu (Załącznik nr 11 do SWZ) w zakresie, jaki dotyczy małej retencji nizinnej i związany jest z zakresem niniejszego postępowania.
Los: LOT-0002
Titel: Część nr II – Zadanie pn. Budowa zastawek na istniejących rowach w obszarze Malechowskie Błota oraz odbudowa jazu.
Interne Kennung: Część nr II – Zadanie pn. Budowa zastawek na istniejących rowach w obszarze Malechowskie Błota oraz odbudowa jazu.