2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 250 kW, magazynu energii o pojemności 1000 kWh i 3 stacji ładowania o mocy 80 kW każda w ramach zadania: „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym wraz z budową stacji ładowania i magazynem energii oraz elektrownią fotowoltaiczną – Energia z Natury”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 250 kW, magazynu energii o pojemności 1000 kWh i 3 stacji ładowania o mocy 80 kW każda, na nieruchomościach o nr ewid. 380, 384/2 obręb Polska Wieś, gmina Mrągowo, w ramach Projektu pn. „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym wraz z budową stacji ładowania i magazynem energii oraz elektrownią fotowoltaiczną – Energia z Natury”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 03 Mobilność miejska Działania FEWM.03.01 Mobilność miejska, Schemat B programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027. 2. Zakres zamówienia obejmuje m.in.: 1) dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 250 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym: a) wykonanie rozdzielnic R1-R5, Rinv1-Rinv25 wraz z ułożeniem kabla do ich zasilania, b) montaż paneli fotowoltaicznych, c) montaż falowników, d) montaż instalacji odgromowej, e) montaż kompletnej konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, f) przebudowę istniejącej stacji abonenckiej słupowej transformatorowej, g) budowa ogrodzenia wokół elektrowni fotowoltaicznej, 2) dostawę i montaż magazynu energii wraz z instalacją elektryczną zasilającą w tym: a) wykonanie fundamentów i nawierzchni z kostki betonowej pod magazyn energii, b) dostawę i montaż 5 jednostek o łącznej mocy 250 kW 1000 kWh, c) wykonanie instalacji uziemiającej i odgromowej, d) wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej, 3) dostawę i montaż 3 stacji ładowania autobusów elektrycznych o mocy 80 kW każda; 4) wykonanie instalacji elektrycznej od rozdzielnicy RPM (rozdzielnica RPM zostanie wykonana w ramach oddzielnego zamówienia) do szafy rozdzielczo-pomiarowej i sterowania RNNPV II (wraz z szafą) oraz stacji transformatorowej; 5) dostawę i uruchomienie systemu, zapewniającego pełną kontrolę nad pracą magazynu energii i elementów instalacji, pozwalającego zarządzać procesami ładowania i rozładowania w czasie rzeczywistym, monitorującego parametry pracy oraz natychmiastowo reagując na zmieniające się warunki; 6) dostawa, zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania umożliwiającego monitorowanie, sterowanie, diagnostykę, aktualizację, zbieranie danych i rozliczanie procesów ładowania wraz licencją na okres udzielonej gwarancji; 7) przeprowadzenie instruktażu dla przedstawicieli Zamawiającego i Operatora w zakresie niezbędnym do prawidłowego użytkowania przedmiotu dostawy i jego obsługi;
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 250 kW, magazynu energii o pojemności 1000 kWh i 3 stacji ładowania o mocy 80 kW każda, na nieruchomościach o nr ewid. 380, 384/2 obręb Polska Wieś, gmina Mrągowo, w ramach Projektu pn. „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym wraz z budową stacji ładowania i magazynem energii oraz elektrownią fotowoltaiczną – Energia z Natury”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 03 Mobilność miejska Działania FEWM.03.01 Mobilność miejska, Schemat B programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Warmii i Mazur 2021-2027. 2. Zakres zamówienia obejmuje m.in.: 1) dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych o mocy 250 kW wraz z infrastrukturą towarzyszącą w tym: a) wykonanie rozdzielnic R1-R5, Rinv1-Rinv25 wraz z ułożeniem kabla do ich zasilania, b) montaż paneli fotowoltaicznych, c) montaż falowników, d) montaż instalacji odgromowej, e) montaż kompletnej konstrukcji pod panele fotowoltaiczne, f) przebudowę istniejącej stacji abonenckiej słupowej transformatorowej, g) budowa ogrodzenia wokół elektrowni fotowoltaicznej, 2) dostawę i montaż magazynu energii wraz z instalacją elektryczną zasilającą w tym: a) wykonanie fundamentów i nawierzchni z kostki betonowej pod magazyn energii, b) dostawę i montaż 5 jednostek o łącznej mocy 250 kW 1000 kWh, c) wykonanie instalacji uziemiającej i odgromowej, d) wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej, 3) dostawę i montaż 3 stacji ładowania autobusów elektrycznych o mocy 80 kW każda; 4) wykonanie instalacji elektrycznej od rozdzielnicy RPM (rozdzielnica RPM zostanie wykonana w ramach oddzielnego zamówienia) do szafy rozdzielczo-pomiarowej i sterowania RNNPV II (wraz z szafą) oraz stacji transformatorowej; 5) dostawę i uruchomienie systemu, zapewniającego pełną kontrolę nad pracą magazynu energii i elementów instalacji, pozwalającego zarządzać procesami ładowania i rozładowania w czasie rzeczywistym, monitorującego parametry pracy oraz natychmiastowo reagując na zmieniające się warunki; 6) dostawa, zainstalowanie i uruchomienie oprogramowania umożliwiającego monitorowanie, sterowanie, diagnostykę, aktualizację, zbieranie danych i rozliczanie procesów ładowania wraz licencją na okres udzielonej gwarancji; 7) przeprowadzenie instruktażu dla przedstawicieli Zamawiającego i Operatora w zakresie niezbędnym do prawidłowego użytkowania przedmiotu dostawy i jego obsługi