319964-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – EU- udbud af totalrådgivning vedrørende Baltorpvej 20, Baltoppen LIVE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelEU- udbud af totalrådgivning vedrørende Baltorpvej 20, Baltoppen LIVE
BeschreibungBygningen trænger til generel vedligeholdelse, og bygherre ønsker følgende arbejder projekteret og efterfølgende udbudt som hovedentreprise.Opgaven omfatter men er ikke begrænset til følgende:Udvidelse af foyer med ca. 85 m2.Ombygning, udvidelse, renovering og indretning af hele foyeren.Tagrenovering og skimmelsanering af alle tagflader.Etablering af solcelleanlæg på tag.Etablering af vandåren varmeanlæg til ny foyer inkl. varmetæpper i indgangspartierne.Etablering af strålevarme i sal A inkl. blandesløjfe.Udskiftning af 1 stk. ventilationsanlæg til sal A inkl. blandesløjfe.Etablering af nyt ventilationsanlæg til foyer inkl. blandesløjfe.Ombygning og udvidelse af eksisterende CTS-anlæg for 2 stk. ventilationsanlæg henholdsvis til foyer og sal A, samt til strålevarmeanlæg i Sal A og varmetæpper i foyer.Nedrivning af eksisterende balkon i sal AEtablering af ny teleskoptribune med min. 400 siddepladser i sal AEtablering af anker punkter i sal A med henblik på at kunne udføre luftakrobatiske showsUdarbejdelse af brandstrategi for hele bygningen.Udskiftning af 4 stk. flugtvejsdøre fra Sal A og tilstødende rum.
Interne Kennung282957153
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbudsformen er begrænset udbud. Den første fase af udbuddet er en prækvalifikation hvor ordregiver påtænker at prækvalificere 5 tilbudsgivere som efterfølgende får adgang til at afgive tilbud i tilbudsfasen. Prækvalifikationsbetingelserne, støtteerklæring, konsortieerklæring ligger under filer og udvælgelseskriterier mm. er beskrevet i Mercells on-line udgave af ESPD.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros
5. Los
LosLOT-0000