2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa organizacja krajowych wizyt studyjnych dla interesariuszy procesu sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej z prawem opcji
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja krajowych wizyt studyjnych dla interesariuszy procesu sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej z prawem opcji. 2.Zamówienie obejmuje organizację krajowych wizyt studyjnych dla interesariuszy procesu sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej w województwie łódzkim, wielkopolskim i dolnośląskim. Wizyty są 2-dniowe przeznaczone dla minimum 15 a maksymalnie dla 25 interesariuszy procesu sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej. Zamówienie podstawowe obejmuje organizację minimum 1 wizyty, a maksymalnie 2 wizyt studyjnych, natomiast prawo opcji obejmuje organizację 1 wizyty. W ramach kompleksowej organizacji Wykonawca zapewni w ramach każdej z wizyt: opracowanie programu wizyty, zapewnianie opieki organizacyjnej, koordynacyjnej i fotograficznej, w tym zapewnienie koordynatora wizyty oraz obsługi logistycznej, ubezpieczenia, zakwaterowania, wyżywienia dla uczestników, transportu na trasie objętej wizytą oraz zapewnienie materiałów informacyjnych. 3.Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1C do swz – we wzorze umowy i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4.Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 5.W ramach zamówienia wykonawca będzie zobowiązany do przeniesienia na Zamawiającego majątkowych praw autorskich do materiałów powstałych w ramach realizacji zamówienia, zgodnie z zapisami wzoru umowy. 6.Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 7.Przedmiot umowy realizowany jest w ramach projektu „Budowanie sieci współpracy oraz monitoring procesu sprawiedliwej transformacji w Województwie Małopolskim” i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.
Interne Kennung: RR-XVI.272.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający zgodnie z treścią art. 89 ust. 1 ustawy Pzp opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne, które zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, i zostało ono zamieszczone w profilu nabywcy na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazani ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający w celu skrócenia terminu składania ofert zamieścił wstępne ogłoszenie informacyjne 2026/S 58-200612 z dnia 24 marca 2026 r. na BIPie 24 marca 2026 r.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamówienie publiczne udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 poz. 1320 z późn. zm.), zwaną dalej ustawą. Zamawiający zgodnie z art. 139 i nast. ustawy najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. W przypadku niniejszego postępowania Zamawiający odstąpił od podziału na części ponieważ uznał, że nie zachodzi potrzeba udzielania niniejszego zamówienia w częściach. Podział zamówienia powodowałby nadmierne koszty wykonania zamówienia lub też wymagał nadmiernego jednoczesnego zaangażowania zasobów ludzkich do skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, co mogłoby zagrozić właściwemu jego wykonaniu. Ponadto, niniejsze postępowanie jest jedną z części zamówienia, gdyż Zamawiający dokonał podziału zamówienia na części i przeprowadza na poszczególne części odrębne postępowania. Klauzule informacyjne z art. 13 i 14 RODO ujęte są w załącznikach nr 1A i nr 1B do swz. Zamawiający wymaga złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczenia o wypełnieniu obowiązków informacyjnych, przewidzianych w art. 13 oraz jeśli dotyczy art. 14 RODO – oświadczenie jest ujęte w Formularzu oferty. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami oraz forma składania dokumentów są określone w swz.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63500000 Dienstleistungen von Reisebüros und Reiseveranstaltern sowie Hilfstätigkeiten für Touristen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa organizacja krajowych wizyt studyjnych dla interesariuszy procesu sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej z prawem opcji. 2. Zamówienie obejmuje organizację krajowych wizyt studyjnych dla interesariuszy procesu sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej w województwie łódzkim, wielkopolskim i dolnośląskim. Wizyty są 2-dniowe przeznaczone dla minimum 15 a maksymalnie dla 25 interesariuszy procesu sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej. Zamówienie podstawowe obejmuje organizację minimum 1 wizyty, a maksymalnie 2 wizyt studyjnych, natomiast prawo opcji obejmuje organizację 1 wizyty. W ramach kompleksowej organizacji Wykonawca zapewni w ramach każdej z wizyt: opracowanie programu wizyty, zapewnianie opieki organizacyjnej, koordynacyjnej i fotograficznej, w tym zapewnienie koordynatora wizyty oraz obsługi logistycznej, ubezpieczenia, zakwaterowania, wyżywienia dla uczestników, transportu na trasie objętej wizytą oraz zapewnienie materiałów informacyjnych. 3. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1C do swz – we wzorze umowy i będzie on wprowadzony jako załącznik do umowy w sprawie zamówienia publicznego. 4. Warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy w sprawie zamówienia publicznego – wzorze umowy i stanowią załącznik nr 1C do swz (zwane są dalej wzorem umowy). 5. W ramach zamówienia wykonawca będzie zobowiązany do przeniesienia na Zamawiającego majątkowych praw autorskich do materiałów powstałych w ramach realizacji zamówienia, zgodnie z zapisami wzoru umowy. 6. Zamawiający stosownie do dyspozycji wynikającej z art. 95 ustawy określa, że nie wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. 7. Przedmiot umowy realizowany jest w ramach projektu „Budowanie sieci współpracy oraz monitoring procesu sprawiedliwej transformacji w Województwie Małopolskim” i jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie podstawowe obejmuje organizację minimum 1 wizyty, a maksymalnie 2 wizyt studyjnych, natomiast prawo opcji obejmuje organizację 1 wizyty.