See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Madservice til hjemmeboende visiterede borgere
Beschreibung: Indkøbsfællesskabet Indkøbscirkel Øst (ICØ) gennemfører udbud af madservice. Formålet med udbuddet er at sikre levering af madservice til hjemmeboende borgere i ICØ’s kommuner i henhold til serviceloven § 83 b og ældrelovens § 13 (fritvalgsområdet). Dette indbefatter produktion og udbringning af madservice til hjemmeboende visiterede borgere, og skal kunne leveres i form af forskellige kostformer. Udbuddet er delt op i 3 delaftaler og Tilbudsgiver kan vælge at give tilbud på 1 eller flere delaftaler. Aftalen træder i kraft d. 1. januar 2027, dog først 1. februar 2027 for Ballerup Kommune. Aftalen løber i 6 år.
Vorherige Bekanntmachung: 346361-2025
Interne Kennung: 68358ad0ac15929103f71d3e
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til light regime jf. afsnit III i LBK nr. 116 af 03/02/2025, Udbudsloven, hvilket betyder, at enhver egnet tilbudsgiver har ret til at afgive tilbud. Ordregiver forbeholder sig ret til at forhandle med tilbudsgiverne, men også til at tildele kontrakterne på baggrund af de indkomne tilbud. Såfremt ordregiver vælger at forhandle, vil dette ske under iagttagelse af ligebehandlings-, proportionalitets- og gennemsigtighedsprincippet. Proceduren er beskrevet i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55521100 Essen auf Rädern
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55321000 Zubereitung von Mahlzeiten, 55521200 Auslieferung von Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Normalkost inkl. diætkost kold
Beschreibung: Produktion og udbringning af mad til visiterede borgere, kold levering
Interne Kennung: 68358ad0ac15929103f71d3c
Los: LOT-0002
Titel: Normalkost inkl. diætkost varm og specialkost
Beschreibung: Produktion og udbringning af mad til visiterede borgere, varm levering
Interne Kennung: 68358ad0ac15929103f71d3f
Los: LOT-0003
Titel: Specialkost (kost med modificeret konsistens) kold
Beschreibung: Produktion og udbringning af specialkost til visiterede borgere, kold levering
Interne Kennung: 68358ad0ac15929103f71d40