32076-2024 - Ergebnis
Dänemark – Bauarbeiten – Udbud vedrørende anlægs, rør og belægningsentreprise i forbindelse med ny transmissionsledning fra Kolding til Bramdrupdam (strækning 501)
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud vedrørende anlægs, rør og belægningsentreprise i forbindelse med ny transmissionsledning fra Kolding til Bramdrupdam (strækning 501)
Beschreibung: TVIS har fået godkendt et projektforslag efter Varmeforsyningsloven om etablering af en ny ca. 4,5 km transmissionsledning i Bramdrupdam fra eksisterende transmissionsledning på Fynsvej til Trefors hovedsæde på Kokbjerg. Trefor ønsker bl.a. at forsyne byerne Almind, Viuf, Vester Nebel og Ågård/Gravens, således at byerne overgår fra individuel naturgas til miljøvenlig fjernvarme fra TVIS og Trefor. Projektet omfatter etablering af en ny transmissionsledning fra eksisterende transmissionsledning i Fynsvej til Trefors hovedsæde på Kokbjerg nord for Bramdrupdam. Udbuddet omfatter samtlige nødvendige arbejder for anlægsarbejder, rørarbejder og belægningsarbejder for udførelse af projektet.
Vorherige Bekanntmachung: 583303-2023
Interne Kennung: Kontrakt på anlægs, rør og belægningsarbejder
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze
5. Los
Los: LOT-0001