See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Zakup i dostawa sprzętu medycznego dla Akademii Tarnowskiej - Część 1: Defibrylatory 1”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego dla Akademii Tarnowskiej. Przedmiot zamówienia obejmuje: Część 1: Defibrylatory 1 1) Defibrylator manualny z kardiowersją i stymulacją przezskórną, możliwość AED, SpO2, EKG, z kapnografem - 2 szt. 2) Defibrylator manualny z kardiowersją i stymulacją przezskórną, możliwość AED, SpO2, EKG - 2 szt. Kody CPV: 33182100-0 – Defibrylatory 33100000-1 – Urządzenia medyczne 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem minimalnych parametrów i wymagań technicznych, funkcjonalnych i użytkowych zawiera załącznik nr 2 do zaproszenia do negocjacji – opis przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający wymaga zaoferowania produktów nowych, należytej jakości, wolnych od wad fizycznych i prawnych oraz posiadających wymagane prawem normy, świadectwa, a także dopuszczonych do obrotu i używania na terenie Polski, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, odpowiadają standardom jakościowym i technicznym wynikającym z funkcji i przeznaczenia. 4. Przedmiot zamówienia musi spełniać wszystkie wymagania produktu bezpiecznego zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/988 z dnia 10 maja 2023 r. w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów, zmieniające rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1025/2012 i dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/1828 oraz uchylające dyrektywę 2001/95/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywę Rady 87/357/EWG z dnia 10 maja 2023 r. (Dz.Urz.UE.L Nr 135, str. 1). Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego przedmiotu zamówienia (w szczególności nienaprawiany, nierefabrykowany, niepowystawowy, wcześniej nieużywany) pochodzącego z bieżącej produkcji oraz legalnego kanału dystrybucji, sprawnego, kompletnego (w szczególności ze wszystkimi podzespołami, częściami, materiałami) oraz zgodnego z OPZ. 5. Okres gwarancji: min. 24 miesiące. 6. Zamawiający wymaga zaoferowania produktów o tych samych lub nie gorszych parametrach i standardach jakościowych, jak wskazane w Załączniku nr 2 do zaproszenia do negocjacji. 7. Zamawiający informuje, iż ilekroć w zaproszeniu do negocjacji i jego załącznikach przedmiot zamówienia jest opisany poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, to przyjmuje się, że dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W myśl art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp), jest obowiązany udowodnić w wstępnej propozycji cenowej, że oferowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w zaproszeniu do negocjacji oraz jego załącznikach. a) Obowiązek wykazania równoważności spoczywa na Wykonawcy w momencie składania wstępnej propozycji cenowej - Wykonawca zaznacza odpowiednią opcję w punkcie 7 formularza wstępnej propozycji cenowej – załącznik nr 1 do zaproszenia do negocjacji, b) w przypadku zaproponowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych, Wykonawca składa wraz z formularzem wstępnej propozycji cenowej wykaz rozwiązań równoważnych oraz załącza dowody równoważności. c) jeżeli Wykonawca nie zaznaczy w punkcie 7 formularza wstępnej propozycji cenowej żadnej opcji, Zamawiający przyjmie, iż na etapie realizacji zamówienia Wykonawca zastosuje rozwiązania opisane w zaproszeniu do negocjacji i jego załącznikach. 8. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczania produktów do Zamawiającego transportem Wykonawcy lub za pośrednictwem firmy kurierskiej odpowiadającym rygorom zapewniającym wymaganą jakość przewożonego towaru na własny koszt i ryzyko. 9. Przedmiot umowy musi być dostarczony Zamawiającemu w oryginalnych fabrycznych opakowaniach. Miejscem dostawy przedmiotu zamówienia oraz wdrożenie i instalacja: jest: Akademia Tarnowska ul. Mickiewicza 8, 33-100 Tarnów. 10. Zobowiązanie Wykonawcy do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH: Wykonawca jest zobowiązany do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”), wpisanej do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje tzw. taksonomia, co najmniej w zakresie określonym w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca składa wraz z wstępną propozycją cenową oświadczenie o spełnianiu zasady DNSH zgodnie z Załącznikiem nr 7 do zaproszenia do negocjacji. 11. Zamawiający informuje, iż dane kontrahentów i wykonawców zaangażowanych w realizację przedmiotu zamówienia mogą być wykorzystywanie i przetwarzane przez Ministerstwo Zdrowia w systemach Arachne i SKANER. System Arachne jest systemem teleinformatycznym, prowadzonym przez Komisję Europejską, który przez zastosowanie algorytmów przeliczeniowych kalkuluje ryzyko wystąpienia nieprawidłowości dotyczącej zapobiegania korupcji, nadużyć finansowych, konfliktu interesów i podwójnego finansowania. Aplikacja Skaner oznacza aplikację połączoną z CST2021 (systemu teleinformatycznego utworzonego i utrzymywanego przez ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego do obsługi w szczególności reform, inwestycji i przedsięwzięć KPO) oraz innymi źródłami danych (m.in. KRS, CEiDG, CRBR) umożliwiającą pobieranie z poszczególnych źródeł danych takich jak: dane identyfikacyjne, informacje o podmiotach i osobach powiązanych, listę beneficjentów rzeczywistych, kody PKD, informacje o realizowanych projektach, informacje o zamówieniach." Pozostały opis przedmiotu zamówienia zawiera zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Interne Kennung: K-dzpz/382-32/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup i dostawa sprzętu medycznego dla Akademii Tarnowskiej - Część 1: Defibrylatory 1