320927-2025 - Wettbewerb
Polen – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI Z TERENU GMINY LUTOMIERSK
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI Z TERENU GMINY LUTOMIERSK
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych, powstających na terenie nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub innych wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, położonych w granicach administracyjnych Gminy Lutomiersk. 4.1. Przedmiot zamówienia obejmuje 5 zadań: Zadanie 1 Obsługa nieruchomości. Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy wraz z wyposażeniem nieruchomości zamieszkałych w pojemniki do gromadzenia odpadów. System odbierania odpadów komunalnych nie obejmuje odpadów powstających w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej. Zadanie 2 Wyposażenie nieruchomości w pojemniki do zbiorki odpadów. Przedmiotem zadania jest wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki do zbiórki odpadów komunalnych (użyczenie pojemników/oddanie do korzystania na czas realizacji przedmiotowego zamówienia bez przeniesienia prawa własności pojemników na Zamawiającego ani na właścicieli nieruchomości). Zamawiający dopuszcza wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w pojemniki - kosze, na odpady zmieszane i odpady BIO oraz w worki na pozostałe frakcje odbierane selektywnie: papier, metale i tworzywo oraz szkło. Koszt wyposażenia nieruchomości zamieszkałych w kosze lub w worki jest kosztem zadania ponoszonym przez Wykonawcę. Zadanie 3 Obsługa PSZOK Wyposażenie w pojemniki i utrzymywanie we właściwym stanie sanitarnym, higienicznym i technicznym tych pojemników w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przeznaczonym do selektywnej zbiórki frakcji odpadów komunalnych przewidzianych do odbioru i zagospodarowania w myśl obowiązującego regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lutomiersk i zgodnie z Regulaminem Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który jest tworzony na placu wewnętrznym na terenie nieruchomości pod adresem Szydłów 105a gm. Lutomiersk. Zadanie 4 Obsługa zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Lutomiersk, bez odpadów powstałych w związku z prowadzoną działalnością przez podmioty gospodarcze. W okresie objętym przedmiotem zamówienia przewiduje się przeprowadzenie 2-krotnej objazdowej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, którą należy wykonywać w okresie wiosenno- jesiennym. Zadanie 5 Wyposażenie w pojemniki, odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych, zebranych podczas sprzątania przystanków oraz gminnych terenów i obiektów użyteczności publicznej realizowanego przez służby komunalne Gminy Lutomiersk. 4.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zamieszczony jest w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Interne KennungRIiR.271.3.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens3.1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt.1 oraz art. 132 i nast. ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r., poz. 1320) zwanej dalej „Ustawą” lub „Pzp”. 3.2. W sprawach, które nie zostały uregulowane w niniejszej SWZ mają zastosowanie przepisy Ustawy oraz aktów wykonawczych wydanych na jej podstawie w szczególności Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r.w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. z 2020 r. poz. 2415 i 2023r. poz. 1824) i Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020 r. poz. 2452) .W zakresie nieuregulowanym przez ww. akty prawne stosuje się przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. z 2023 r. poz. 1610 z późn. zm.) oraz inne przepisy powszechnie obowiązującego prawa związanego z przedmiotem zamówienia. 3.3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Zamawiający zastrzega, że w trakcie prowadzenia postępowania oraz realizacji umowy, na każdym jej etapie oraz w każdej formie strony komunikują się w języku polskim, przy czym dopuszcza się używanie w oświadczeniach, ofertach oraz innych dokumentach określeń obcojęzycznych w zakresie określonym w art. 11 ustawy z dnia 7 października 1999 r. o języku polskim (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1556).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511100 Einsammeln von kommunalem Müll, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
LosLOT-0001
Menge4 000 Tonnen