2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa automatycznej prasy kanałowej do belowania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia obejmującego dostawę automatycznej prasy kanałowej do belowania. Zamówienie jest realizowane w ramach Projektu: „Inwestycje w linie technologiczne do odpadów celem poprawy odzysku surowcowego”. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający udziela zamówienia w częściach – przedmiot niniejszego postępowania obejmuje jedną z części zamówienia na dostawy urządzeń do przetwarzania odpadów objętych Projektem. Pozostałe części będą przedmiotem odrębnych postępowań o udzielenie zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w zał. nr 2 do SWZ. Minimalny wymagany okres gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia: 24 miesiące od daty podpisania protokołu odbioru końcowego. WIZJA LOKALNA: Jako że jest to konieczne ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający wymaga odbycia przez wykonawców przed złożeniem oferty wizji lokalnej w miejscu, w którym zamontowane zostanie urządzenie stanowiące przedmiot zamówienia. Terminy, w których Zamawiający umożliwia przeprowadzenie wizji lokalnej: • 14 kwietnia 2026 r. w przedziale czasowym od 9:00 do 15:00 • 16 kwietnia 2026 r. w przedziale czasowym od 9:00 do 15:00 • 21 kwietnia 2026 r. w przedziale czasowym od 9:00 do 15:00 • 14 maja 2026 r. w przedziale czasowym od 9:00 do 15:00. O planowanym terminie i dokładnej godzinie wizji lokalnej Wykonawcy są zobowiązani powiadomić Zamawiającego z co najmniej 1-dniowym wyprzedzeniem, telefonicznie, za pośrednictwem poczty elektronicznej lub za pośrednictwem platformy zakupowej. UWAGA – oferta złożona przez wykonawcę, który nie odbył obowiązkowej wizji lokalnej, zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 PZP.
Interne Kennung: ZZOK.271.4.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział VII SWZ. Oferta oraz oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Zamawiający przewiduje wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku wykonawcy są zobowiązani ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo powinno być złożone wraz z ofertą. PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE 1. Wykonawca wraz z ofertą jest zobowiązany do złożenia niżej wymienionych przedmiotowych środków dowodowych, na potwierdzenie, że oferowane dostawy spełniają wymagania, cechy i kryteria opisane w SWZ: 1) katalogi, opisy, karty katalogowe dla oferowanego urządzenia, potwierdzające parametry oznaczone „*” we wzorze formularza oferty technicznej stanowiącym zał. nr 3 do SWZ. Jeżeli katalogi, opisy, karty katalogowe nie będą określały tych cech i parametrów, Zamawiający w odniesieniu do tych cech i parametrów wymaga dostarczenia oświadczenia producenta lub jego autoryzowanego przedstawiciela lub oświadczenia autoryzowanego dystrybutora producenta na terenie Polski określającego te cechy i parametry oferowanych urządzeń. 2. Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w ustępie poprzedzającym, lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy PZP. 3. Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają określone przez zamawiającego wymagania, cechy lub kryteria. DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ 1. Na ofertę składają się: 1) uzupełniony formularz ofertowy, zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ; 2) formularz oferty technicznej (wg. zał. nr 3 do SWZ) uzupełniony o wszystkie informacje wymagane we wzorze; 3) dotyczy kryterium oceny ofert wskazanego w rozdz. XIII ust. 3 SWZ: Wykaz pojazdów, przy pomocy których będzie realizowane zamówienie, wg zał. nr 9 do SWZ. UWAGA: W przypadku braku złożenia Wykazu pojazdów, o którym mowa w pkt 3, oferta nie zostanie odrzucona i otrzyma 0 pkt w ramach kryterium wskazanym w rozdz. XIII ust 3 SWZ. 2. Wraz z ofertą, Wykonawca ma obowiązek złożyć: 1) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru – w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia tych dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 2) jeżeli w imieniu wykonawcy działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w punkcie poprzedzającym: pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy; 3) dokumenty, o których mowa wyżej w pkt 1-2, dla osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego Wykonawcy zasoby na zasadach określonych w art. 118 PZP; 4) pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - o ile dotyczy; 5) pozostałe dokumenty i oświadczenia wskazane w SWZ jako składane wraz z ofertą; 6) w przypadku wnoszenia wadium w formie innej niż pieniężna – oryginał dokumentu wadialnego (gwarancji lub poręczenia) – o ile dotyczy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42990000 Diverse Maschinen und Geräte für besondere Zwecke
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42996200 Schlammpressen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia obejmującego dostawę automatycznej prasy kanałowej do belowania. Zamówienie jest realizowane w ramach Projektu: „Inwestycje w linie technologiczne do odpadów celem poprawy odzysku surowcowego”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w zał. nr 2 do SWZ.