See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w Programie dla szkół w roku szkolnym 2025/2026. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, według wyboru Wykonawcy, na dowolną liczbę części zamówienia: 1) Część 1: organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego; 2) Część 2: organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego; 3) Część 3: organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: mazowieckiego i podlaskiego; 4) Część 4: organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: wielkopolskiego i łódzkiego; 5) Część 5: organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: lubuskiego i dolnośląskiego; 6) Część 6: organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: opolskiego i śląskiego; 7) Część 7: organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: świętokrzyskiego i lubelskiego; 8) Część 8: organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: małopolskiego i podkarpackiego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji w trakcie obowiązywania umowy. W celu uruchomienia opcji Zamawiający złoży Wykonawcy oświadczenie woli w formie pisemnej albo w formie elektronicznej w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym zakresie.
Vorherige Bekanntmachung: 794499-2025
Interne Kennung: 419/2025/C
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 4. Zamawiający nie żąda złożenia oświadczeń, o których mowa w ust. 1, dotyczących podwykonawców, na których zasobach Wykonawca nie polega. 5. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), zwanego dalej „rozporządzeniem 833/2014” w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2025/2033 z 23.10.2025). Art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 stanowi, że: Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 6. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 (Załącznik nr 2a do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 6, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2025/2033 (Załącznik nr 2b do SWZ). 8. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego musi wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (Załącznik nr 3 do SWZ). 9. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia. 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 10. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: część 2
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający ma prawo skorzystać z uruchomienia opcji, zgodnie z którym w ramach każdego z województw Wykonawca zobowiązany jest zrealizować dodatkowe warsztaty w liczbie określonej przez Zamawiającego, ale nie większej niż 20% liczby warsztatów określonej w ramach zakresu podstawowego zamówienia w danym województwie. Więcej informacji w paragrafie 19 Istotnych Postanowień Umowy.
Los: LOT-0002
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: część 1
Los: LOT-0003
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: mazowieckiego i podlaskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: mazowieckiego i podlaskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: część 3
Los: LOT-0004
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: wielkopolskiego i łódzkiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: wielkopolskiego i łódzkiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: część 4
Los: LOT-0005
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: świętokrzyskiego i lubelskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: świętokrzyskiego i lubelskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: część 7
Los: LOT-0006
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: lubuskiego i dolnośląskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: lubuskiego i dolnośląskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: część 5
Los: LOT-0007
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: opolskiego i śląskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: opolskiego i śląskiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: część 6
Los: LOT-0008
Titel: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: małopolskiego i podkarpackiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: małopolskiego i podkarpackiego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki realizacji zamówienia zostały zawarte w Istotnych Postanowieniach Umowy (IPU), stanowiących Załącznik nr 8 do SWZ.
Interne Kennung: część 8
Beschreibung der Optionen: Zamawiający ma prawo skorzystać z uruchomienia opcji, zgodnie z którym w ramach każdego z województw Wykonawca zobowiązany jest zrealizować dodatkowe warsztaty w liczbie określonej przez Zamawiającego, ale nie większej niż 20% liczby warsztatów określonej w ramach zakresu podstawowego zamówienia w danym województwie. Więcej informacji w paragrafie19 Istotnych Postanowień Umowy.