321251-2026 - Wettbewerb
Polen – Busse – Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Uniejów w ramach projektu Autobusy dla szkół z łódzkiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Uniejów w ramach projektu Autobusy dla szkół z łódzkiego
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego autobusu szkolnego, rok produkcji nie starszy niż 2025, posiadającego homologację oraz zgodnego z obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi dla autobusów szkolnych, przeznaczonego do przewozu do szkół dzieci i młodzieży, w tym dzieci z niepełnosprawnościami z terenu gminy Uniejów. 2.Opis minimalnych wymagań technicznych, wyposażenia oraz dokumentacji wobec autobusu szkolnego określono w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (OPZ), stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ, ponadto sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa niniejsza Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z umową stanowiącą Załącznik nr 6 do SWZ. 3.Oferowany autobus szkolny powinien być dopuszczony do obrotu na terytorium Polski oraz przystosowany do ruchu po drogach publicznych na terytorium Polski, w szczególności powinien spełniać wymagania określone przepisami w szczególności: 3.1. ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.), 3.2. Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 502 z późn. zm.); 3.3.Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 8 listopada 2024 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów, wymagań dla tablic rejestracyjnych oraz wzorów innych dokumentów związanych z rejestracją pojazdów (Dz. U. poz. 1709 z późn. zm.); 3.4.ustawą z dnia 21 grudnia 2000 r. o dozorze technicznym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1194). 3.5. Najpóźniej w dniu odbioru przedmiotu umowy Wykonawca przekaże Zamawiającemu świadectwo homologacji autobusu oraz decyzję Urzędu Dozoru Technicznego zezwalającą na eksploatację windy dla osób z niepełnosprawnościami przeznaczoną do przewozu osób na wózkach inwalidzkich, dotyczącą egzemplarza zamontowanego w dostarczonym autobusie. 4. Zamówienie współfinansowane jest z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach Projektu Autobusy dla szkół z łódzkiego Dostarczony autobus winien być oznakowany poprzez zamieszczenie logotypu Województwa Łódzkiego. Oznakowanie powinno zostać umieszczone zgodnie ze wzorem oznakowania stanowiącym załącznik do Opisu przedmiotu zamówienia, w sposób zapewniający dobrą widoczność i rozpoznawalność logotypów, bez ich zniekształceń, o rozmiarze oznakowania proporcjonalnie dostosowanym do wielkości zakupionego autobusu. 5. Zamawiający wymaga udzielenia minimum 24 miesięcznej gwarancji mechanicznej na cały przedmiot zamówienia, w tym na powłokę lakierniczą oraz zespoły i podzespoły elektryczne, elektroniczne, mechanizmy łącznie z układem jezdnym, w tym na windę dla osób z niepełnosprawnościami przeznaczoną do przewozu osób na wózkach inwalidzkich (dalej: winda), a także na wszystkie elementy autobusu – niezależnie od tego, czy zostały wyprodukowane przez Wykonawcę, czy przez podmioty trzecie – na okres nie krótszy niż 24 miesiące. Ostateczny okres obowiązywania gwarancji jakości na cały autobus będzie wynikał z oferty wybranego Wykonawcy, przy czym długość okresu gwarancji stanowi jedno z kryteriów oceny ofert zgodnie z Rozdziałem XVIII SWZ. Za datę rozpoczęcia biegu okresu gwarancji jakości przyjmuje się datę podpisania protokołu końcowego przedmiotu zamówienia bez zastrzeżeń. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie wady ujawnione w okresie gwarancji, niezależnie od ewentualnych gwarancji udzielanych przez producentów komponentów. Udzielenie gwarancji jakości, nie wyłącza ani nie ogranicza odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy wynikającej z przepisów Kodeksu cywilnego. 7.Zaleca się szczegółowe zapoznanie się z treścią Specyfikacji Warunków Zamówienia, zdobycie wszelkich informacji niezbędnych do prawidłowego przygotowania oferty oraz niezwłocznego poinformowania Zamawiającego o ewentualnych błędach i przeoczeniach
Interne KennungZP.271.8.2026 AB
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121000 Busse
5. Los
LosLOT-0001
TitelZakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do placówek oświatowych prowadzonych przez Gminę Uniejów w ramach projektu: Autobusy dla szkół z łódzkiego
Interne KennungZP.271.8.2026AB