321445-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Arbejdernes Boligselskab i Gladsaxe - Forsikringsudbud
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelArbejdernes Boligselskab i Gladsaxe - Forsikringsudbud
BeschreibungArbejdernes Boligselskab i Gladsaxe ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor: Delaftale 1 og 1B: Bygning-, løsøre-, it- og ansvarsforsikring og Delaftale 1A: Bygning og Løsøre. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne delaftale (1, 1A og 1B). Delaftale 2, 2A og 2B: Glas- og sanitetsforsikring. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne delaftale (2, 2A og 2B). Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft 1. oktober 2025.
Interne Kennung393835
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1, A og 1B: Bygning-, løsøre-, it- og ansvarsforsikring
BeschreibungArbejdernes Boligselskab i Gladsaxe ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor: Delaftale 1 og 1B: Bygning-, løsøre-, it- og ansvarsforsikring og Delaftale 1A: Bygning og Løsøre. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne delaftale (1, 1A og 1B).
Interne Kennung1
Optionen
Beschreibung der Optionen1 Bygning - ABG: Udvidet rørskade - alle afdelinger
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2, 2A og 2B: Glas- og sanitetsforsikring
BeschreibungArbejdernes Boligselskab i Gladsaxe ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor: Delaftale 2, 2A og 2B: Glas- og sanitetsforsikring. Der skal afgives tilbud indenfor alle forsikringstyper under denne delaftale (2, 2A og 2B). Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft 1. oktober 2025.
Interne Kennung2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen