2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie usługi ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków osób wyjeżdżających służbowo/kierowanych z PW za granicę 2026 - 2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie usługi ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków osób wyjeżdżających służbowo/kierowanych z PW za granicę 2026 - 2028. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) znajduje się w Załączniku nr 2 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: ZP.U.SE.13.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Główne aspekty procedury: 1.Wykonawca składa wraz z ofertą następujące podmiotowe środki dowodowe: 1)Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej „JEDZ”), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 ust. 1), składa każdy z Wykonawców. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 6.1.1.) SWZ, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, zgodnie z ust. 5.5.3 SWZ, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 2) Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5 K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących obronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1e do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 ust. 2), składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 2.Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego (…), sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 2) oświadczenia, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej (…) zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1b do SWZ, 3)zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (…), 4)zaświadczenia albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, (…), 5)oświadczenia o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, (…) zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ, 6) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji (…), Zamawiający będzie żądał odpowiednio podmiotowych środków dowodowych o których mowa w pkt 2, wystawionych dla podmiotu udostępniającego zasoby.7) zezwolenia właściwego organu nadzoru na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej, w zakresie objętym zamówieniem, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz.U. z 2015 r., nr 1844 ze zm.), jak określono w Rozdziale V pkt. 5.1. lit. b SWZ. 3. Ponadto do oferty należy załączyć:1) Formularz oferty, stanowi Załącznik nr 1 do SWZ; 2) Oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5 K Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących obronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 1e do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 3) Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik; pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 4) [Jeżeli dotyczy] Załącznik nr 1c do Formularza oferty Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 118 ust. 3 ustawy Pzp Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby; 5) [Jeżeli dotyczy] Załącznik nr 1d do Formularza oferty Oświadczenie Wykonawcy składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; 4. Wymagania dotyczące wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia Określono w Rozdziale V pkt. 5.4 SWZ. 5.Informacje o formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy, wzór umowy określono w Rozdziale XVII SWZ. 6. Zamawiający nie żąda zabezpieczenia oferty wadium (określono w Rozdziale XII SWZ). 7. Zamawiający nie będzie żądał wniesienia przez Wykonawcę zabezpieczenia należytego wykonania zamówienia (określono w Rozdziale XVIII SWZ).8. Informacja o przedmiotowych środkach dowodowych: (określono w Rozdziale VII SWZ).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66511000 Lebensversicherungen, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Wykonanie usługi ubezpieczenia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków osób wyjeżdżających służbowo/kierowanych z PW za granicę 2026 - 2028
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji poprzez złożenie jednostronnego, pisemnego oświadczenia zawierającego liczbę dodatkowych wyjazdów i osobodni wyjazdowych, których ubezpieczenie ma nastąpić w ramach Prawa Opcji. Oświadczenie o skorzystaniu z Prawa Opcji może nastąpić najpóźniej przed upływem terminu obowiązywania umowy. Prawo opcji polega na zwiększeniu liczby wyjazdów i osobodni wyjazdowych obejmowanych ochroną ubezpieczeniową w ramach Umowy do maksymalnie 20% wynagrodzenia Wykonawcy określonego w Umowie. Uprawnienie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być wykonywane wielokrotnie, aż do osiągnięcia wysokości 20% wynagrodzenia Wykonawcy określonego w Umowie. Uprawnienie do rozszerzenia przedmiotu umowy (prawo opcji), może zostać zrealizowane w okresie 24 miesięcy od dnia podpisania umowy. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji Umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania pełnej wartości Umowy. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu niewykorzystania pełnej wartości umowy. W związku z możliwością ograniczenia zakresu świadczenia, Zamawiający określa minimalną wartość świadczenia na poziomie 10 % wartości umowy.