321623-2025 - Ergebnis
Dänemark – Feuerwehrfahrzeuge – Levering af chassis med kroghejs til Beredskabet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Levering af chassis med kroghejs til Beredskabet
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af 2 styks chassis med kroghejs til beredskabet. Chassiserne skal anvendes som udrykningskøretøjer i Beredskabet (herefter betegnet ordregiver). Kontrakten omfatter levering af 2 stk. udrykningskøretøjer, inkl. 2 års service af køretøjer og kroghejs. Udrykningskøretøj 1 - skal leveres og være klar til anvendelse 1. oktober 2025. Udrykningskøretøj 2 - skal leveres og være klar til anvendelse 1. april 2026. Køretøjet leveres synet og godkendt i Grenaa. N. P. Josiassensvej 1, 8500 Grenaa.
Vorherige Bekanntmachung: 78736-2025
Interne Kennung: 422973
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit, 35111200 Brandbekämpfungsgeräte, 34114100 Notfallwagen
5. Los
Los: LOT-0000