See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie niezbędnych prac diagnostycznych i naprawczych wirników NP w celu ich dopuszczenia do dalszej pracy na kolejne 100 tys. EOH, oraz remont części wewnętrznych WP turbin 18K390 bloków nr 11 i 12 oraz dostawa części dla turbin bloków 11 i 12 w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa wykonania niezbędnych prac diagnostycznych i naprawczych wirników NP w celu ich dopuszczenia do dalszej pracy na kolejne 100 tys. EOH, oraz remont części wewnętrznych WP turbin 18K390 bloków nr 11 i 12 oraz dostawa części dla turbin bloków 11 i 12 w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów
Interne Kennung: POST/GEK/CSS/FZR-ELB/04582/2024
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50530000 Reparatur und Wartung von Maschinen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonaniu niezbędnych prac diagnostycznych i naprawczych wirników NP w celu ich dopuszczenia do dalszej pracy na kolejne 100 tys. EOH, oraz remont części wewnętrznych WP turbin 18K390 bloków nr 11 i 12 oraz dostawa części dla turbin bloków 11 i 12 w PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Bełchatów
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający ma prawo do złożenia zamówienia na zakres opcjonalny określony w Załączniku nr 1 do Umowy [Opcja] a Wykonawca jest zobowiązany do realizacji Prac w zakresie każdorazowo wskazanym przez Zamawiającego zgodnie z ust. 2.3. W przypadku podjęcia przez Zamawiającego decyzji o skorzystaniu z prawa Opcji, Prace będące jej przedmiotem zostaną zrealizowane zgodnie z warunkami (w tym ceną) określonymi w Umowie. 2. Wykonawca niniejszym nieodwołalnie i bezwarunkowo składa Zamawiającemu ofertę wykonania zleconych w ramach Opcji prac określonych w Załączniku nr 1 do Umowy za Cenę Opcji określoną w § 4 dla danego Etapu. 3. Zamawiający ma prawo do skorzystania z Opcji, w sytuacji wystąpienia co najmniej jednej z następujących okoliczności: 3.1 Zakres prac do wykonania opcjonalnie w przypadku wykrycia pęknięć we wrębach łopatkowych L-0 lub L-1 – opcjonalnie dla Etapu I, Etapu II. 3.1.1 Frezowanie interwencyjne wrębów L-0 wirnika NP specjalistyczną obrabiarką oraz ich ocena na podstawie obliczeń wytrzymałości wrębów po obróbce. Dopuszczenie wirnika do dalszej eksploatacji. 3.1.2 Frezowanie interwencyjne wrębów L-1 wirnika NP specjalistyczną obrabiarką oraz ich ocena na podstawie obliczeń wytrzymałości wrębów po obróbce. Dopuszczenie wirnika do dalszej eksploatacji. 3.1.3 Legalizacja powierzchni kulistych otworów sprzęgłowych sprzęgła NP-GEN, 3.1.4 Obróbka rowków pod zabezpieczenia osiowe w miejscu łączenia rowka z ostatnim zaczepem wrębu od strony wklęsłej – wylot L-0 i L-1 lewa i prawa strona. Uwaga: Termin realizacji opcji nie może spowodować zmiany terminu zakończenia remontu wirnika NP Etapu I i Etapu II. 3.2 w przypadku stwierdzenia uszkodzeń łopatek stacjonarnych stopnia promieniowego Radax części wewnętrznej WP, Wykonawca dokona jego wymiany na zmodernizowany stopień Radax – opcjonalnie dla Etapu I i Etapu II: Wykonanie zmodernizowanego stopnia Radax po stronie Wykonawcy w ramach Opcji. Uwaga: Termin realizacji opcji nie może spowodować zmiany terminu zakończenia remontu części wewnętrznej WP turbiny 18K390 Etap I i Etap II. 3.3 w przypadku stwierdzenia uszkodzeń łopatek stacjonarnych stopnia promieniowego Radax ujawnionych w trakcie remontu kapitalnego części SP realizowanego przez Zamawiającego opcjonalnie dla Etapu I bl.11 i Etapu II bl.12: Wykonanie zmodernizowanego stopnia Radax po stronie Wykonawcy w ramach Opcji. 3.3.1 Wykonawca dokona jego wymiany na stopień zmodernizowany. 3.3.2 Wykonawca wymieni segmenty uszczelniające tłoka odciążającego. Uwaga: Termin realizacji opcji nie może spowodować zmiany terminu zakończenia remontu kadłuba wewnętrznego SP turbiny 18K390 Etapu I i Etapu II. 3.4 Wykonawca potwierdza i gwarantuje realizację opcjonalnego zakresu Prac, o którym mowa w pkt 2.3.3 powyżej w przypadku otrzymania od Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli.